Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 lipca 2020 r., imieniny Amelii, Filipa

Pieszy wbiegł pod koła

(Zam: 31.01.2013 r., godz. 10.30)

Przebieganie pieszego przez jezdnię stwarza niebezpieczeństwo na drodze. Przekonał się o tym Grzegorz K., który został potrącony w Trzciance. Policja przypomina o zachowaniu ostrożności.

W środę w godzinach wieczornych w Trzciance trzydziestoośmioletni Piotr Ł (mieszkaniec gm. Brańszczyk) kierując mercedesem vito potrącił Grzegorza K. (również mieszkańca gm. Brańszczyk). Pieszy przebiegał przez jezdnię pomiędzy jadącymi samochodami. W wyniku zdarzenia Grzegorz K. doznał urazu głowy oraz ogólnych potłuczeń i pozostał w szpitalu. Postępowanie prowadzi KPP w Wyszkowie.
Zima to trudny okres dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Piesi wchodzący na jezdnię muszą przewidywać zachowanie pojazdów na śliskiej, oblodzonej i zaśnieżonej jezdni. Droga zatrzymania samochodu ulega wydłużeniu i to nawet o kilkanaście, czy kilkadziesiąt metrów. Zaskoczenie kierowcy przez roztargnionego pieszego bardzo łatwo może doprowadzić do niekontrolowanego poślizgu. Przy wcześnie zapadającym zmierzchu niebagatelnego znaczenia nabierają wszelkiego rodzaju elementy odblaskowe przy odzieży, torbach i plecakach. Dbając o swoje bezpieczeństwo, poprzez używanie elementów odblaskowych, piesi dają kierowcom większą szansę na dostrzeżenie sylwetki.
Wszyscy poruszający się po poboczu lub jezdni muszą pamiętać, że dozwolone jest poruszanie się pieszych tylko po lewej stronie drogi, a poruszając się po jezdni należy ustępować miejsca zbliżającym się pojazdom.

Oprac. E.R.
Na podstawie informacji KPP Wyszków i KWP Radom

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl