Dziś jest 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka

Historyczne zwycięstwo Campera

(Zam: 26.10.2010 r., godz. 11.16)

Historyczne, pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach II ligi siatkarzy odniósł zespół Campera Wyszków. W sobotę 23 października podopieczni trenera Szulca pokonali we własnej hali zespół Lechii Tomaszów Mazowiecki 3:1 (19, -22, 23, 17).

Spotkanie rozegrane w hali WOSiR-u w Wyszkowie zgromadziło na trybunach niemal komplet widzów. W porównaniu z poprzednim meczem przeciwko AZS UW w szeregach Campera zaszła jedna ważna zmiana. Jacka Obrębskiego na pozycji libero zastąpił Daniel Saczko. Początek pierwszej partii był bardzo wyrównany. Aż do stanu 10:10 walka toczyła się punkt za punkt. O ile w wyszkowskiej drużynie punkty rozkładały się dosyć równomiernie na poszczególnych zawodników, to w ekipie z Tomaszowa Mazowieckiego zdobywał je właściwie tylko atakujący. Radosław Rybak, bo o nim mowa, to siatkarz wszystkim sympatykom tego sportu dobrze znany. Wieloletni reprezentant warszawskiej Politechniki i kraju, uczestnik igrzysk olimpijskich w Atenach w 2004 roku, od początku sezonu występuje w barwach Lechii, stanowiąc o jej sile ofensywnej.

Po okresie wyrównanej gry przewagę osiągnął Camper. Duża skuteczność wyszkowskich przyjmujących na czele z Maciejem Alancewiczem, pozwoliły zespołowi odskoczyć na czteropunktowe prowadzenie przy stanie 18:14. W kolejnych minutach walka toczyła się punkt za punkt. Gospodarze bez większych problemów dowieźli swoje prowadzenie do końca wygranego 25:19 seta.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli siatkarze Campera, którzy po skutecznych atakach Daniela Lenca oraz punktowym bloku Roberta Kiwiora wyszli na samym początku na kilkupunktowe prowadzenie. Dobrze grający blokiem rywale zdołali jednak szybko doprowadzić do remisu. Przez długi okres gry żaden z zespołów nie potrafił wyjść na choćby dwupunktowe prowadzenie. W końcówce seta swoje niezwykłe doświadczenie w ekipie z Tomaszowa pokazał Rybak, który kończył wszystkie posyłane do niego piłki i ostatecznie Lechia wygrała drugą partię 25:22.

W trzecim secie trener Szulc wprowadził na boisko młodego Przemysława Gniewka w miejsce Lenca. Dobra postawa Alancewicza w ataku oraz punktowe bloki wyprowadziły Camper na prowadzenie 8:6 po kolejnym wyrównanym początku. Po chwili o czas dla swojego zespołu zmuszony był prosić trener Lechii. Po powrocie na boisko przestój zanotowali gospodarze. Przy prowadzeniu gości 13:12 przerwę na żądanie zmuszony był wykorzystać trener Szulc. Po wznowieniu gry w wyszkowskim zespole nadal nie wszystko funkcjonowało jak należy. Coraz większa przewaga punktowa gości zmusiła selekcjonera Campera do kolejnej zmiany. Na boisku pojawił się Rafał Sędek, który zmienił na pozycji rozgrywającego Kiwiora. Zmiana ta okazała się trafnym posunięciem, ponieważ Camper zaczął stopniowo odrabiać straty i po dwóch asach serwisowych młodego rozgrywającego wyszedł na prowadzenie 21:20. W tym okresie gry najskuteczniejszymi zawodnikami w wyszkowskiej ekipie byli Alancewicz i Gniewek. W bardzo emocjonującej końcówce kolejnego asa serwisowego dołożył Dominik Zalewski. Dzięki niemu i dobrej grze blokiem gospodarze zdołali wygrać partię 25:23.
Czwarta odsłona wyrównany miała jedynie początek. Potem na parkiecie niepodzielnie królowali gospodarze. Skuteczna postawa Alancewicza i rozkręcającego się na środku Macieja Główczyńskiego, wyprowadziły zespół na kilkupunktowe prowadzenie. W kolejnych minutach świetne zagrywki Zalewskiego stopniowo zwiększały prowadzenie Campera. W końcówce Lechia próbowała jeszcze nawiązać walkę, przewaga Campera była już jednak bezpieczna. Po ataku Gniewka set zakończył się 25:17 dla Campera. Tym samym wyszkowska drużyna wygrała 3:1 i zanotowała pierwsze w swojej historii zwycięstwo w rozgrywkach drugiej ligi siatkarzy.

Camper Wyszków – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (19, -22, 23, 17)

Camper: R. Kiwior, R. Iliński, M. Alancewicz, D. Zalewski, M. Główczyński, D. Lenc, D. Saczko (libero) oraz: R. Sędek, P. Gniewek.

Kolejnym rywalem wyszkowskich siatkarzy będzie drużyna Pronar Parkiet Hajnówka. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 30 października w Hajnówce. Początek o godzinie 18.00.