Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 sierpnia 2022 r., imieniny Juliana, JuliuszaTryc przegrał w WSB

(Zam: 23.01.2013 r., godz. 10.30)

Przegraną Mateusza Tryca zakończył się ostatni pojedynek wyszkowskiego pięściarza w meczu ligi WSB, w którym zespół Hussars Poland pokonał 3:2 Mexico Guerreros.

Międzynarodowy mecz został rozegrany w piątek 18 stycznia w Pruszkowie. Występującego w swojej pierwszej oficjalnej walce w 2013 roku Tryca wsparła spora grupa kibiców z Wyszkowa. Przeciwnikiem Mateusza w piątkowy wieczór był występujący w barwach Mexico Guerreros Irlandczyk, Conrad Cummings. Pierwsza runda pojedynku była bardzo wyrównana. W jej pierwszej fazie przeważał Polak, który głównie atakował na korpus i próbował przełamać gardę rywala ciosami podbródkowymi. W końcówce przebudził się Cummings i dzięki kilku celnym ciosom dwóch z trzech arbitrów przyznało mu wygraną w tej rundzie, 10:9.
Druga runda miała bardzo podobny przebieg do poprzedniej. Wyrównane starcie, toczone głównie w półdystansie, przechylił na swoją stronę ponownie Irlandczyk, który trafił Tryca dwoma czystymi ciosami, prawym podbródkowym i lewym prostym. Mateusz nie potrafił przełamać dobrej obrony przeciwnika.
W trzeciej rundzie przewaga Cummingsa była jeszcze bardziej zdecydowana. Tryc nadział się na potężny prawy sierpowy Irlandczyka. Ostatecznie po trzech odsłonach rywal prowadził 30:27 u dwóch z trzech sędziów.
W czwartym starciu Mateusz odzyskał inicjatywę. Wyszkowianin agresywnie zaatakował rywala, dzięki czemu zdołał odrobić przed ostatnim starciem jeden punkt.
Na więcej, niestety, naszego pięściarza nie było już tego wieczora stać. Mimo ambitnych ataków w finałowej rundzie, wyszkowianin ostatecznie nie zdołał odrobić całych strat i ostatecznie przegrał 47:48 u jednego z sędziów oraz 46:49 u dwóch pozostałych.
Ogólnie starcie z meksykańską ekipą zakończyło się zwycięstwem Polaków 3:2. Tym samym gospodarze zrewanżowali się rywalom za starcie w Meksyku, podczas którego przegrali z rywalami z Ameryki Północnej 1:4. W dniach 1-2 lutego nasza Husaria zmierzy się w Moskwie z miejscowym Dynamem. W poprzednim starciu Polacy pokonali Rosjan 3:2, co było uznane za sporą niespodziankę.
Mateuszowi gratulujemy dzielnej postawy w ringu, a całej polskiej ekipie życzymy kolejnych zwycięstw w lidze WSB.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl