Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 czerwca 2023 r., imieniny Erazma, MariannyNa chwałę Pana

(Zam: 23.01.2013 r., godz. 10.30)

We wtorek 15 stycznia w GOK-u odbył się Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Uczniowie szkół podstawowych kolędowali już po raz 16. Laureaci zaprezentują się podczas Powiatowego Przeglądu, który obędzie się 24 stycznia w Wyszkowie.

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek poprowadziła Małgorzata Wiśniewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Powitała wszystkich zgromadzonych gości oraz uczestników przeglądu. Tradycyjnie już kolędowanie rozpoczęło się występem przedszkolaków z Zabrodzia, Adelina i Kicin. Maluchy wykonały utwory: „Świeć gwiazdeczko”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i „Dziś w stajence”. W gminnym przeglądzie wzięli udział uczniowie ze szkół gminy Zabrodzie. Wykonawcy oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych A i B. Przed jury zaprezentowali się przedstawiciele PSP Zabrodzie, PSP Dębinki, ZSP Adelin. Występy dzieci oglądało jury, które oceniało dobór repertuaru, aranżację, ogólne wrażenie artystyczne oraz czystość wokalną.
Komisji jury przewodniczył ksiądz proboszcz parafii w Niegowie Andrzej Rybicki, w jej składzie znaleźli się: siostra Lidia Lewandowska z DPS Niegów, siostra Nikodema Bereczek z DPS Fiszor, Wiesława Oleksiak, członkini KGW w Zabrodzia, liderka zespołu „Sława”, Dorota Szydłowska – radna gminy Zabrodzie.
Pierwsze miejsce w kategorii „A” zajęła Ewa Koźlik, uczennica klasy II PSP w Dębinkach, która wykonała utwór „W czarodziejską noc”. Do występu Ewę przygotowała Alina Wójcik. Drugie miejsce zajęła Ewa Świerzak z klasy III PSP w Zabrodziu za utwór „W grudniowe noce”. Trzecie miejsce wywalczyła Kinga Kwiatkowska z klasy II PSP w Dębinkach. Dziewczynka wykonała utwór „Hej kolęda”. W kategorii „B” zwyciężyły uczennice PSP w Zabrodziu: Maria Topolewska, Klaudia Dana, Klaudia Pingwara, Julia Wawryło i Katarzyna Derkacz. Dziewczęta zaśpiewały kolędę „Bóg się rodzi”. Drugie miejsce zajęła uczennica klasy VI PSP w Zabrodziu, Małgorzata Wrzeszczak, która zaśpiewała utwór „Gdy pierwsza gwiazda”. Trzecie miejsce przypadło duetowi Dominika Górczak i Kamila Sabala. Szóstoklasistki z PSP w Dębinkach zaprezentowały się w utworze „Tam się rodzi nowy Bóg”.
Ponadto, podczas przeglądu wystąpiły uczennice Gimnazjum w Zabrodziu, które będą reprezentowały gminę podczas Powiatowego Przeglądu w Wyszkowie w kategorii C – Gimnazjum. Dziewczęta zaśpiewały „Zaśnij Dziecino”.
Poza konkursem przed publicznością zaprezentowali się także wychowankowie Domu Pomocy Społecznej „Fiszor” w utworze „Bóg się rodzi”, członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Głuchach i Zabrodziu.
Wszyscy uczestnicy Gminnego Przeglądu otrzymali z rąk wójta Adama Ołdaka dyplomy oraz upominki.
I.S.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta