Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 czerwca 2022 r., imieniny Maryli, WładysławaCo z ligą siatkówki?

(Zam: 26.10.2010 r., godz. 11.20)

W ostatni czwartek odbyło się spotkanie organizacyjne XIX edycji Amatorskiej Wyszkowskiej Ligi Piłki Siatkowej organizowanej przez WOSiR. Nie obyło się bez sprzeczek a terminarz rozgrywek zostanie ogłoszony dopiero po 28 października. Dlaczego?

Spotkanie dotyczące zorganizowania Wyszkowskiej Ligi Piłki Siatkowej zgromadziło przedstawicieli amatorskich drużyn siatkówki, których zgłosiło się w tym roku dwanaście. Wywiązała się żywa dyskusja nad kształtem i zasadami corocznych rozgrywek. Na początku został poruszony temat „kombinatorskich” zachowań podczas meczu, gdy jeden z zawodników schodzi z boiska, by wejść na nie w innym miejscu. Obecni na spotkaniu nie doszli do porozumienia, w jaki sposób uniemożliwić takie zachowanie. Potrzebne byłoby do tego bowiem stosowanie kartek z ustawieniami wyjściowymi. Regulamin ligi zaznacza jednak, że w rozgrywkach może dojść do rozpoczęcia meczu przy minimalnej ilości czterech graczy, zatem, kartki w tym wypadku nie spełniałyby żadnej roli.
Jeszcze żywsza dyskusja wywiązała się po zaproponowaniu rozgrywek w formie dwóch ligi: pierwszej i drugiej. Dziewięcioro przedstawicieli zespołów wyraziło się przychylnie do propozycji i gdy wydawało się, że pomysł został zaakceptowany, sprawy przybrały inny kierunek.

Problemem byłoby podzielenie drużyn na ligi, prawie każda bowiem chce walczyć w tej wyższej. Z formuły dwóch lig wycofały się trzy zespoły, a jedna wstrzymała się od głosu, co dawało równą ilość głosów.

Przedstawiciele WOSiR-u zadecydowali o pozostaniu przy dotychczasowym systemie rozgrywek, a drużyny, które będą chciały wziąć w nich udział, na wpłacenie wpisowego mają czas do 28 października. Po tym czasie zostanie stworzony terminarz rozgrywek, które rozpoczęłyby się w niedzielę 7 listopada.
Dokonano jeszcze zmiany punktowania. Za wygrany mecz zespół otrzyma 2 punkty, natomiast za przegrany 1:2 lub 0:2 – 0 punktów. Sety (także tie break) trwać będą do 25 zdobytych punktów. Dwukrotne niestawienie się na mecz spowoduje wyłączenie drużyny z rozgrywek. Część kwoty za koszty funkcjonowania Wyszkowskiej Ligi Siatkówki pokrywać będzie Urząd Miasta, drużyny natomiast zobowiązane są wpłacić dodatkowo 600 złotych wpisowego.

M&M’s

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl