Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 maja 2022 r., imieniny Joanny, ZuzannyMisja alternatywy

Ikona
(Zam: 06.02.2013 r., godz. 10.30)

- To państwo przeżarte jest negatywnymi zjawiskami, o których w debacie publicznej się nie mówi – stwierdził w Wyszkowie prof. Piotr Gliński, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na premiera rządu technicznego.

Na spotkanie do Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” 31 stycznia przyszli członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości, działacze Klubu Gazety Polskiej z Wyszkowa i Łochowa, senator Henryk Górski, poseł Henryk Kowalczyk (współorganizator wydarzenia) radna sejmiku województwa mazowieckiego Maria Koc i in. Spotkanie prowadził szef wyszkowskich struktur PiS Waldemar Sobczak.

Odbudować zaufanie
Prawo i Sprawiedliwość w tym tygodniu zamierza złożyć wniosek o tzw. konstruktywne votum nieufności wobec rządu Donalda Tuska, co oznacza, że w przypadku przyjęcia go przez Sejm odwołania zostanie Rada Ministrów i jednocześnie wybrany nowy premier – Piotr Gliński.
Piotr Gliński, którego sylwetkę przedstawił Adam Warpas, to profesor socjologii, magister ekonomii, wykładowca akademicki, od lat 80. XX w. zaangażowany w działalność organizacji pozarządowych (m.in. Stowarzyszenie Klon/Jawor, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce), w latach 2005-2011 przewodniczący Polskiego Towarzystwa Socjologicznego. W 2011 r. prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za „wybitne zasługi w działalności na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej”. Żonaty, ma córkę. Jego brat to znany reżyser Robert Gliński (filmy „Cześć, Tereska”, „Wróżby kumaka” i in.).
- Jest w stanie przekazać wizję lepszej sytuacji gospodarczej, wizję przyszłości – zapowiadał wystąpienie gościa Henryk Kowalczyk.
Prof. Gliński określił swoje działania jako „misję alternatywy” opartą na diagnozie rzeczywistości i przedstawieniu programu zmian. Skupił się na kryzysie gospodarczym, wzroście bezrobocia itp. Jego zdaniem, należy uruchomić pieniądze z tzw. Funduszu Pracy, będącego w gestii ministra pracy i polityki społecznej.
- Chodzi też o zmianę trybu działań w urzędach pracy – podkreślił,
Uważa, że powinny być one rozliczane z efektów, a nie procedur.
- Nie chodzi tylko o szkolenie bezrobotnego, danie pieniędzy na biznes, ale pomaganie dalej, by uzyskać trwały efekt. Chodzi o skrócenie bezrobotnemu drogi prób i błędów – tłumaczył. – Instytucje publiczne powinny iść w kierunku innowacyjności. Polska gospodarka nie wykorzystała szans finansowych w tym zakresie – uznał. – Drugim filarem powinna być własna marka jako koło napędowe gospodarki i rozwoju.
Zdaniem gościa, powinno się zapobiegać marnowaniu pieniędzy europejskich, do których, jak uznał, dochodziło w poprzedniej perspektywie finansowej UE.
Profesor zwracał uwagę na niesprawne instytucje publiczne i tzw. postpolitykę, którą określił jako odwoływanie się do propagandy medialnej, a nie realnej polityki, zasłanianie w ten sposób konkretnych, poważnych problemów.
– Musimy jasno i odważnie mówić, co jest złego w naszych instytucjach państwowych– zaznaczył.
Polską demokrację określił jako ułomną i niedojrzałą.
- Nie ma szerokiego udziału obywateli w budowaniu demokracji – powiedział. – Rola opozycji politycznej jest minimalizowana.
Jako przykład podał niewielki jej wpływ na chociażby ustalenie porządku dziennego obrad Sejmu. Z drugiej strony, zwrócił uwagę na arogancję i bierność władzy.
- Podstawowym zadaniem jest próba odbudowy zaufania i komunikacji ze społeczeństwem – podkreślił. – Chodzi też o to, by maksymalnie dużo obszarów i potrzeb było zaspokajanych przez obywateli przy pomocy państwa.
Zwrócił uwagę na media, które ocenił jako nieobiektywne, mające swój interes polityczny, czy finansowy. Narzekał, że rzadko jest zapraszany przez dziennikarzy do swoich programów. Nie zawsze też jest brany pod uwagę w badaniach opinii publicznej.
Prof. Gliński jest za pielęgnowaniem ważnej w polskim społeczeństwie wartości – rodziny.
- Państwo powinno dbać o to, by mogły się rozwijać, wychowywać dzieci i by było ich jak najwięcej.

Janosikowe potrzebne
Adam Warpas, na przykładzie ustawy śmieciowej, stwierdził, że krytyka lokalnych społeczności skupia się na samorządzie, a nie tych, którzy decydują. Zwrócił też uwagę na przerzucanie na samorządy obowiązków bez zapewnienia finansowania (np. w oświacie).
- Skąd przerzucanie obciążeń na samorządy? Stąd, że mamy dług publiczny. Trzeba jasno powiedzieć, jaką mamę drogę wyjścia z takiej sytuacji – odpowiadał prof. Gliński. – Można zbudować pakt samorządowy, tak jak w kryzysie pakt społeczny.
Zwrócił uwagę, że potrzebna jest rewizja Karty Nauczyciela. Według prof. Glińskiego, współczesna koncepcja wspierania ośrodków akademickich polega na budowie silnych centrów.
- Nie jestem zwolennikiem koncentrowania pieniędzy na największych uniwersytetach, ośrodkach badawczych – oznajmił.
Radna sejmiku województwa mazowieckiego Maria Koc (PiS) zapytała gościa o jego zdanie na temat janosikowego. Tego dnia Trybunał Konstytucyjny uznał tylko część przepisów dotyczących tego rozwiązania za niezgodne z ustawą zasadniczą. Sprzeciwia się mu m.in. samorząd województwa mazowieckiego, który dużą część swoich dochodów musi oddawać na rzecz biedniejszych regionów Polski.
Prof. Gliński uznał, że potrzebna jest jakaś forma wspierania regionów.
- Nie zlikwidowałbym janosikowego natychmiast, ale konieczne byłoby sensowne wykorzystywanie środków europejskich – pokreślił kandydat PiS na premiera.
- Patrzymy na janosikowe z perspektywy Warszawy. Jego likwidacja, czy zmniejszenie spowodowałoby znaczne uszczuplenie dochodów większości gmin i powiatów – wtrącił poseł Henryk Kowalczyk.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Sawicka, w dniu 06.02.2013 r., godz. 20.04
Na litośc Boską, obalcie ten fałszywy i przesiąknięty hipokryzją rząd! Czy nasz PSL nie ma za grosz godności. Czy zdoła się w porę opamiętać. Panowie zieloni, są rzeczy ważniejsze niż stołki!
Dodane przez TVN, w dniu 06.02.2013 r., godz. 20.13
Otwórzcie oczy i spójrzcie dokąd te państwo zmierza. Ja wiem, że w TVN wszystko wygląda cacy, tylko co dzień obserwuję, jak coraz częściej i coraz więcej ludzi zachodzi do Prowidenta i Stefczyka. Czy chcą nas trzymać na tej głodowej diecie do wyborów, a potem zamachać nam przed nosem kiełbasą przy urnie?
Dodane przez Golem, w dniu 06.02.2013 r., godz. 20.20
"- To państwo przeżarte jest negatywnymi zjawiskami, o których w debacie publicznej się nie mówi " - To miasto przeżarte jest negatywnymi zjawiskami, o których w debacie publicznej się nie mówi - należałoby to zmienić panowie, organizatorzy spotkania.
Odbudować zaufanie
Dodane przez O.N.A., w dniu 06.02.2013 r., godz. 22.08
Podobno wieczór warty zachodu. Jednak uważam, że i wyszkowska partia organizująca to spotkanie, ma co odbudowywać. Przyklepywanie Nowosielskiemu i Mrozowi wszystkiego jak leci odbija się na notowaniach. Ze śmieciami daliście panowie "ciała". Można było się nie godzić i zachować honor, bo te wasze "utargowanie 15 %" jest marną POciechą. A może się wkrótce okazać, że niewartą świeczki.
Dodane przez Zdzich, w dniu 06.02.2013 r., godz. 22.42
"...Prof. Gliński określił swoje działania jako "misję alternatywy" opartą na diagnozie rzeczywistości i przedstawieniu programu zmian..." TVN - ja mam podobne obserwacje. Mój znajomy dla "peowskiego prestiżu", rzucił się w ten błędny wir wyszkowskiej elitarności i zabrał żonę do Chorwacji, w ślad za Mrozem. Dziś Mróz w Egipcie bawi, a on do Stefczyka biega, bo przysiadł na d... i tamten o nim szybko zaPOmniał.
Dodane przez TD, w dniu 06.02.2013 r., godz. 23.23
Panie Warpas skąd ta mina, co żeś pan tam zobaczył?
egiptologia dyrektorska
Dodane przez Iza, w dniu 06.02.2013 r., godz. 23.53
Profesor Gliński to naprawdę przyzwoity człowiek, wystarczy popatrzeć i porównać jego wewnętrzny spokój i pewność siebie z nerwowymi tikami i butą premiera Tuska. Różnica jakościowa jest ogromna. Nie rozumiem tych wszystkich "bankrutujących zielonowyspiarzy", którzy z ręką w nocniku, nadal kurczowo trzymają się tego śmiesznego już dziś mitu "Zielonej Wyspy". W rzeczywistości tylko nielicznym, dobrze się jeszcze dzieje. Np. burmistrzom i wiernemu giermkowi od "kultury". Właśnie go awans sPOłeczny kopnął do góry i jak w życiu niewiele dotychczas zwiedził, tak zaczął "zupełnie zielony" od samego Egyptu.
Dodane przez Przy kasie, w dniu 07.02.2013 r., godz. 00.45
POwiec przy kasie tłumaczy się, że mortadelki dziś więcej jada, bo mu szynki z tego dobrobytu, już się przejadły i nie smakują. Dalej będzie oszukiwał sam siebie. Na POcieszenie. Platfusowemu nierządowi spada POparcie!
to jest jakaś alternatywa
Dodane przez Królowa Bona, w dniu 07.02.2013 r., godz. 00.57
Każdy będzie lepszym premierem od Zdratuska. Otwórzcie oczy, a przejrzycie!
Dodane przez Grześ, w dniu 07.02.2013 r., godz. 08.22
W sprawie odwołania rządu należy przeprowadzić referendum Narodowe. Za lub przeciw. Mamy do tego prawo, nie musimy liczyć na partie polityczne, które matematycznie nie dokonają tego w sejmie. Opozycja PISowska nic w temacie nie uczyni, bo chce rządzić sama w tym samym systemie. Mamy demokratyczne prawo do głosowania w referendum, obudźcie się wszyscy
Dodane przez Wanda, w dniu 07.02.2013 r., godz. 09.06
Chwała organizatorom za takie spotkania. Dyskusja jest potrzebna, nawet wbrew sceptycznej, do spawy wotum nieufności, opcji rządzącej. Kraj w rozsypce, więc każdy sposób na debatę jest dobry. Samo głosowanie będzie też jasnym sygnałem, co do wolności sumienia członków koalicjanta z PSL. Postawa "zielonych", niechaj otworzy oczy jak największej liczbie mieszkańców. W tak ważnych dla kraju sprawach nie ma dla mnie różnicy to, czy głosować będzie PSL parlamentarny, całe PSL łącznie z samorządowymi dolinami to jeden twór. Także za decyzje tych na górze w równy sposób odpowiedzialność ponoszą ci na dole. Jak zachowa się PSL, z godnością, czy kolejny raz udowodni to, że zależy im jedynie na stołkach za wszelka cenę?
Gliński to dobra zmiana. W Wyszkowie też czekamy na zmiany.
Dodane przez Adaś, w dniu 07.02.2013 r., godz. 10.17
Profesor Gliński to ciekawa alternatywa. Mimo, że jest profesorem to mówił konkretnie. Przedstawił 9 punktów dlaczego ten rząd należy odwołać. Najważniejszy to coraz gorszy stan gospodarki i pogarszająca się sytuacja na rynku pracy. Dobrze, że tacy ludzie uzupełniają ekipę PiS i powiększają jej elektorat. PiS w Wyszkowie mógł przy profesorze pokazać nowe oblicze bardziej inteligentne, pokazać kobiety. A tak mieliśmy starych, nieciekawych, Sobczaka i Warpasa. Jeden prawie cały czas czerwony jak burak, nie potrafiący przeczytać pytania. Drugi Warpas prezentował się lepiej ale stara się przy każdej okazji wybielić się i pokazać, że trzeba było zlikwidować szkoły. Dostał jednak kontrakcję od radnego PiS z Mińska, który stwierdził , że u nich wykonano oszczędności i nie zlikwidowano szkół, i za to dostał brawa od publiczności a Warpas zgasł. W PiSie w Wyszkowie powinny nastąpić zmiany bo koalicja z Platformą to brak alternatywy w Wyszkowie. Polska ma alternatywę, Wyszków nie ma. Chyba, że osobami z Klubem Gazety Polskiej w Wyszkowie stworzy się alternatywa.
Dodane przez 123, w dniu 07.02.2013 r., godz. 10.20
A jaką mamy alternatywę: PIS ? W Wyszkowie mam obraz PIS-u w władzy, podobnie jak PSL poszedł tylko po stołki i zgadza się na wszystko aby utrzymać się przy żłobię, stanowisko V-ce burmistrza od zwalniania i specjalistę z rady nadzorczej od Wodociągów.
Dodane przez oservatorre, w dniu 07.02.2013 r., godz. 10.43
A ja mówię wam, że cały problem tkwi w złej ordynacji wyborczej w samorządach. Stworzono nam system, w którym człowiek nawet najlepszy, jeśli nie podłoży się pod dominującą partię, to nie ma szans ze swoim komitetem przekroczyć 5% progu. Jeśli się podłoży, może liczyć jedynie na "szare członkostwo", bo hierarchia jest z góry ustalona. Dostanie wówczas szare miejsce na końcu listy, a cała jego rola ograniczy się do roli przysłowiowego "zająca", naganiacza. Znam w tym mieście wielu porządnych ludzi niepotrzebnie wplątanych w różne zwalczające się nawzajem opcje, w których nie mogą się przebić z podanych wyżej powodów. Ustalonej od czasu hierarchii.
Dodane przez ..., w dniu 07.02.2013 r., godz. 11.20
do oservatorre, takich wyważonych postow w sprawie Nam trzeba.
Dodane przez Adaś, w dniu 07.02.2013 r., godz. 11.34
Observ... nie jesteś na bieżąco. Nowa ordynacja wyborcza do Rady Miejskiej w Wyszkowie jest jednomandatowa.- w jednym okręgu jeden mandat. 21 okręgów. Masz chęć - startuj.
Dodane przez oservatorre, w dniu 07.02.2013 r., godz. 12.06
Jeśli ja nie jestem, to znaczy, że wielu jest takich nieświadomych. Dziękuję za informację. Słyszałem oczywiście, że takie zmiany próbuje się wprowadzić, ale przyznam -myślałem, że skonczyło się to jak w przypadku "zmielonych". Nie mam ambicji politycznych, ale jeśli to potwierdzona informacja, chętnie zaangażuję się w kampanię godnego bycia radnym - człowieka.
Dodane przez Matka Polka, w dniu 07.02.2013 r., godz. 12.26
Prof. Gliński jest za pielęgnowaniem ważnej w polskim społeczeństwie wartości - rodziny. - Taka deklaracja profesora Glińskiego mi w zupełności wystarcza. Szczery szacunek do podstawowej jednostki społecznej jaką jest rodzina, mógłby stać się lekarstwem na całe to zło. Zbyt pośpiesznie przyjęta przez Nowosielskiego uchwała śmieciowa z tak drastyczną podwżką, jest wielkim ciosem w wielodzietne rodziny. Burmistrz wykazał tu swoje poglądy wystarczająco dobitnie. Dlatego kiedy już wszystko będzie zależało także ode mnie, odpowiednio mu za to podziekuję.
Matko...
Dodane przez O.N.A., w dniu 07.02.2013 r., godz. 12.34
Nowosielski równie dobitnie wyraził się, że "rodzina wielodzietna, wcale nie musi być biedniejsza od tej mniej dzietnej", (jakoś tak) , sam ma dwójkę dzieci.
Przewrotnie
Dodane przez Jan4P, w dniu 07.02.2013 r., godz. 12.51
Nowosielscy mają dwójkę dzieci i wcale nie musi to oznaczać, że są bogatsi od wielodzietnej rodziny Matki Polki.... Może nawet są biedniejsi?
Dodane przez Zen, w dniu 07.02.2013 r., godz. 15.56
Media w kraju wybitnie maskują przekręty obecnego rządu nagłaśniając same sukcesy, a urzędasy robią wałki i nikt im nic za to nie robi. "Wolność i demokracja" rządzi. Tym czasem wszystko po cichu drożeje, czynsze, energia, paliwo, potężnie wzrasta zadłużenie kraju. Bezrobocie rośnie w zastraszającym tempie, a to dopiero początek naszych problemów. Będzie jeszcze gorzej, ceny pofruną do góry i przyjdzie za wszytko słono płacić . Wiele osób które podczas kampanii wyborczej dało się nabrać na popularne chwyty dobrobytu jak: druga Irlandia, aby żyło się lepiej, zielona wyspa, niższe podatki - niebawem przekona się na kogo oddali swój głos.
odp. do Sawicka i Wanda
Dodane przez Asia, w dniu 07.02.2013 r., godz. 16.37
Zgadzam się co do pejoratywnej roli naszego PSL. Dużo dziś mówi się przy okazji Powstania Styczniowego, że w skali kraju to jednak zawiedli. (Nie dotyczy to naszego terenu), tu czynszowy, wolny Kurp z godnością złożył swoją niemałą daninę krwi na ołtarzu wolności Ojczyzny. za Kościuszki na sztandarach widniały hasła "Żywią y bronią", dziś żywią i owszem, ale bronią to chyba jedynie własnego interesu i stołków! Jak zachowa się PSL. Czy przynajmniej wstrzymają się od hańbiącego głosu sprzeciwu?
to miasto przeżarte jest negatywnymi zjawiskami
Dodane przez Golem, w dniu 07.02.2013 r., godz. 17.26
Wtrącę słowo między oservatore a Adaś, nawet jeśli ordynacja wyborcza się zmieniła, to warto moim zdaniem było przypomnieć jak funkcjonowały poprzednie wybory. Było dokładnie tak jak mówi oservatorre. Partie były hermetyczne i trudno było dostać się ludziom na właściwe miejsce na liście. Też podzielam pogląd, że najwięcej zła w naszej tu wyszkowskiej polityce, wyrządziło upartyjnienie wszystkiego i wszystkich. Wielu ludzi bez kompetencji jakichkolwiek piastuje różne funkcje, tylko dlatego, ze wynika to z np. klucza partyjnego, umowy koalicyjnej. O tym warto było powiedzieć profesorowi Glińskiemu.
Dodane przez Matka Polka, w dniu 07.02.2013 r., godz. 17.50
Jan4P - drogi panie, możemy sobie pożartować. Ja dzieci nie mam za co do Koziej Wólki na ferie wysłać, a burmistrz Nowosielski relaksuje się w Egipcie. Szczerze wierzą, że wcale nie musi być od nas bogatrzy, ale niestety jest i te jego słowa to arogancja i buta, której mu nie zapomnę do samych wyborów i później. Nie załuję mu jego pensji, ale pytam jako Matka Polka, dla której każdy dzień to walka - czy uważa pan że na te pieniądze w pełni zasługuje?
Dodane przez TD, w dniu 07.02.2013 r., godz. 20.04
Jak jest dobrze czy nawet wspaniale, możemy dowiedzieć się jedynie z telewizji tej "niezależnej" i zależnej. O gigantycznych wałkach i przekrętach rządowych popleczników i protegowanych cisza jak makiem zasiał ,wolą serwować głodne kawałki i karmić społeczeństwo J.Kaczyńskim, odciągając uwagę do poważnych problemów. Straszą prezesem, ale coraz bardziej żałosne są te ich argumenty. Pozdrawiam.
Dodane przez Bożena, w dniu 07.02.2013 r., godz. 22.25
POmyślcie, że codziennie umiera kilkadziesiąt dzieciaczków, które nie mają szans na godne leczenie, bo nie spełniają "kryteriów". Od POczątku są spisywane na straty, przy aprobacie PO-wskich ministrów. Rząd się jednak wyżywi i wyleczy! Motłoch niech tapla się w błocie!
Katastrofa, by żyło się lepiej (kolesiom)
Dodane przez TD, w dniu 07.02.2013 r., godz. 23.44
Leczenie dzieci przewlekle chorych w naszej służbie zdrowia to fikcja. Dzieci niepełnosprawne są coraz gorzej leczone. Umierają na głupie choroby, jak zapalenie płuc, czy biegunka. Prognozy na przyszły rok dla pacjentów są jeszcze bardziej fatalne. Fundusz wystartował z dużym deficytem. Kontrakty, które proponowano szpitalom, nie dają możliwości zwiększenia limitów. Co więcej, wiele placówek będzie miało mniej pieniędzy na leczenie pacjentów, bo podpiszą niższe niż w tym roku umowy. Tak jest na Mazowszu, gdzie przyjeżdżają się leczyć chorzy z całego kraju. Tu są szpitale, które dostały propozycje kontraktów o 10 proc. niższych.
Naprawa państwa po Węgiersku
Dodane przez Wlad, w dniu 08.02.2013 r., godz. 10.02
oservatorre - pytał o kwestię węgierską poruszoną na spotkaniu z profesorem Glińskim. - Na Węgrzech Victor Orban wprowadza szereg odradzających państwo reform. Polskie z nazwy media TVN, POlsat i inne, nie zostawiają na nim suchej nitki, bo pokazuje reszcie zakompleksionej jak PO-lska - Europy, że interes narodowy należy stawiać na pierwszym miejscu. Na spotkaniu była mowa o odprawach na wzór węgierski. Viktor Orban opodatkował wysokie odprawy członków zarządów spółek skarbu państwa 98 proc. podatkiem. Poza tym zmniejszył ilość ministerstw z 15 do 9 (w PO-lsce 19), ilość rządowych agencji z 50 do 20, zmniejszył liczbę członków parlamentu z 386 do 199 (w PO-lsce 460)
Dodane przez Wanda, w dniu 08.02.2013 r., godz. 17.45
Na innym forum tego numeru ktoś stwierdził (i słusznie), że przykład zgnilizny idzie od góry. Powtórzę raz jeszcze za profesorem Glińskim: "To państwo przeżarte jest negatywnymi zjawiskami, o których w debacie publicznej się nie mówi" I tak jak na górze tak samo mamy na dole, w samorządzie. O ile na to co dzieje się na górze wpływu nie mamy prawie wcale, to jednak tu na dole możemy zacząć o tych wszystkich patologiach "władzy" mówić. Widzimy coraz więcej i wyraźniej jak działa to całe "reprezentujące nas grono". Nie musimy już oglądać się na to co łaskawie podadzą nam pod nos zaprzedane media. Możemy sami nawzajem się informować i demaskować.
Nigdy nie ufaj nagiemu kierowcy autobusu
Dodane przez RóżaL, w dniu 08.02.2013 r., godz. 18.41
Wsadzanie na urzędowe posadki w ramach ślubnych prezentów, to szczyt głupoty i arogancji. Polityczne samobójstwo!
spotkanie z prof. Glińskim
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 08.02.2013 r., godz. 21.04
Bardzo udane spotkanie. Prof. Gliński imponował spokojem, poziomem wypowiedzi oraz zdolnością krótkiego i rzeczowego ujmowania spraw. Niezależnie od tego, czy jego misja premiera technicznego powiedzie się, czy nie to juz odniósł sukces - wniósł bowiem do debaty publicznej ciekawe spojrzenie na nasze współczesne sprawy. Wlad zwrócił uwagę na ważną sprawę, jaka wynikała z pytania. Otóż Orban po przejęciu władzy na Węgrzech zwolnił wielu przedstawicieli skompromitowanej socjalistycznej władzy i odprawy ... obciążył 98 % podatkiem. Naprawdę świetny pomysł. Mam nadzieję, że u nas zostanie również zastosowany.
Dodane przez Antoni, w dniu 08.02.2013 r., godz. 23.55
A ja Panie Głowacki obserwując wyszkowskich polityków od lewa do prawa, jestem raczej sceptyczny. Zawiązała się koalicja, tylko nie bardzo wiadomo przeciwko komu. Każdy po kawałku dostał, i tak będą trwać. Wstyd mi za nich, wstyd mi za nas. Marnuje się taki potencjał tego miasta. Na Miłość Boską!
Wyjazd poparcia
Dodane przez Jan4P, w dniu 09.02.2013 r., godz. 14.41
Wielki Wyjazd na Węgry organizowany przez kluby "Gazety Polskiej" ma być manifestacją poparcia dla Węgrów i polityki rządów premiera Viktora Orbána. Uczestnicy wyjazdu mają się pojawić w Budapeszcie 15 marca, w rocznicę wybuchu rewolucji z 1848 r. To święto narodowe na Węgrzech, upamiętniające bohaterów walk wyzwoleńczych, również Polaków. Oprócz klubów "Gazety Polskiej" w akcji uczestniczą także Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Stowarzyszenie Solidarni 2010.
Czas na zmiany
Dodane przez mm, w dniu 10.02.2013 r., godz. 13.07
Panie Antoni - zasadą burmistrza Nowosielskiego jest kupowanie sobie ludzi, a inni chcą być kupieni. Gdy się wprowadzi inne zasady i odpartyjni urzędy to sytuacja Wyszkowa i w umysłach ludzi będzie inna. To takie łatwe i takie trudne zarazem. Trzeba ten proces wspierać.
Dodane przez Wanda, w dniu 10.02.2013 r., godz. 15.54
Co zatem mm zamierza dalej robić?
Dodane przez Niedopite 3/4, w dniu 11.02.2013 r., godz. 17.03
WyPOrczy sukces wyszkowskiej szałajdy, jest min. efektem przedwyPOrczych dobrze zaopatrzonych w tanie wino kursów na pekin. Samochodem okreslonej marki i koloru.
czas z tym skończyć
Dodane przez polak, w dniu 12.02.2013 r., godz. 13.28
dosyć siegania brudnymi łapami do naszych kieszeni "podatek belki, foto radary itp." premie dla marszałka i wicemarszałków sejmu. Gdzie ten kryzys sie pytam gdzie on jest?!!! Podatki na ubranka dla dzieci itp jak sie maja rodzić dzieci w Polsce jak robia pod górke ze wszystkim!!! do wymiany obecny rząd i to jak najszybciej!
Dodane przez Wanda, w dniu 12.02.2013 r., godz. 22.47
Możemy zacząć od sprawdzania brudnych łap, tu w samorządzie. To nasz obowiązek!
Dodane przez Adam, w dniu 13.02.2013 r., godz. 09.28
Nie opluwajcie Platformy. Sami sprawdźcie czy wasz Sobczak jako członek rady nadzorczej w wodociągach nie wymusił zatrudnienia w zakładzie członków swojej rodziny lub kolegów.
Dodane przez Zdzich, w dniu 13.02.2013 r., godz. 12.43
Porzadnych można sPOtkać PO jednej i drugiej stronie, tak jak i hipokrytów, co POd szyldami swoich partii POlują jedynie na stołki. My tu o tym wiemy.
Modlitwa dziewicy
Dodane przez Śpioch, w dniu 16.02.2013 r., godz. 15.41
Najprostszą drogą do sformowania rządu są wygrane wybory. W jakim to kraju opozycja decyduje, kto ma być premierem?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl