Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 11 lipca 2020 r., imieniny Cypriana, Olgi

Do sukcesu nie ma windy

Ikona
(Zam: 30.01.2013 r., godz. 10.30)

Dwoma koncertami w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” Zespół Pieśni i Tańca „Oberek” uczcił swój jubileusz. Grupa powstała pięć lat temu, a dziś może pochwalić się wieloma występami, udziałem w konkursach i nagrodami.

Zainteresowanie sobotnim występem było na tyle duże, że w „Hutniku” zorganizowano dodatkowy koncert dzień później – w niedzielę 27 stycznia. Poprowadziła go Małgorzata Wyszyńska z WOK „Hutnik”. Historię zespołu przypomniała jego członkini Ewa Chmielewska, która przygotowała prezentację multimedialną wraz z córką Sylwią Kaźmierczak. Pierwsze spotkanie poświęcone pomysłowi założenia grupy odbyło się 9 stycznia 2008 r. z inicjatywy ówczesnego dyrektora „Hutnika” Artura Laskowskiego, który również przybył na jubileuszowy koncert. Zadebiutowała publicznie 31 sierpnia 2008 r. podczas powiatowo-gminnych dożynek w Wyszkowie. W 2009 r. obrała nazwę „Oberek”. Od początku zespołem opiekują się kierownik i choreograf Danuta Deptuła oraz kierownik muzyczny Stanisław Kadłubowski. „Oberek” w ciągu pięciu lat wielokrotnie pokazywał się przed wyszkowską publicznością z okazji dożynek, świąt itp., a także na zewnątrz – w konkursach wielokrotnie zauważany przez jurorów.
- Do sukcesu nie ma windy, trzeba iść po schodach, to ciężka praca – posumowała Ewa Chmielewska.
Zespół podczas jubileuszowego koncertu zaprezentował suity z Puszczy Zielonej, Białej oraz podlaską za każdym razem zmieniając stroje. Przygrywała mu kapela: Stanisław Kadłubowski, Szymon Kurowski, Karolina Zwolińska, Dawid Zwoliński. Solo zaśpiewała Alicja Mieszało, finalistka niedawno rozstrzygniętej trzeciej edycji konkursu „Supertalent Wyszkowa”, wykonując „Po nocnej rosie” Stanisława Moniuszki. Zofia i Stanisław Rogalscy zachęcali słuchaczy do zaśpiewania piosenki, której tekst otrzymali wchodząc na salę widowiskową.
„Oberek” na życzenie publiczności bisował.
J.P.

Komentarze

:)
Dodane przez Wanda, w dniu 30.01.2013 r., godz. 19.00
Winszuję pierwszego ważnego jubileuszu. Te pięć lat miłe Panie, widać najlepiej na waszych (tych prywatnych) kurpiowskich koszulach. Pamiętam kiedy miałyście zaledwie po kilka "pułtuskich haftów" na mankietach i kołnierzykach. Obserwowałam jak przez kolejne lata ich przybywało. Wiem, że to czasochłonna i żmudna praca, ale powiem, że niektóre z Was mają już je, bardzo ładnie wykończone. I niewiele ustępują one cepeliowskim :) Życzę abyście Wszyscy w zdrowiu i dobrej kondycji doczekali kolejnego tak radosnego jubileuszu. Serdecznie pozdrawiam.
Dodane przez Irena, w dniu 31.01.2013 r., godz. 00.38
Kto jak Wanda jeszcze zwraca uwagę na takie detale jak hafty na mankietach. Co za obserwator? Ale i racja, koszula z występu na występ co raz jest zdobniejsza. Czyli wszystko idzie w dobrym kierunku!
Dodane przez Aneta, w dniu 31.01.2013 r., godz. 08.00
Pani Wando, "Oberek", to chyba występuje w oryginalnych strojach z Puszczy Białej z depozytu. Własne koszule haftują sobie panie z "Wyszkowiaków", podobne i można się pomylic. I jednym i drugim akompaniuje pan Kadłubowski. "Oberkowi" Sto lat!
Dodane przez Wanda, w dniu 31.01.2013 r., godz. 10.29
Pewnie tak, zespoły znam z występów na wyszkowskich imprezach jak np. Dożynki, może i faktycznie pomyliłam zespoły :). Tym niemniej, panie z "Oberka" wyglądają ślicznie. Jeszcze raz składam gratulacje i życzę wielu sukcesów.
Dodane przez Jan4P, w dniu 02.02.2013 r., godz. 00.34
5 - latek to "drewniany jubileusz" - po drweniakach zafundować Paniom ;) Dziś jest do wyboru wiele eleganckich modeli... Wszystkiego dobrego i drewnianego!
Dodane przez Asia, w dniu 02.02.2013 r., godz. 16.44
"Oberek" - wszedł w szósty rok istnienia, a to będzie "cukrowy" jubileusz. Na pewno będzie słodko. Pozdrawiam
Dziękuję
Dodane przez Danuta, w dniu 15.03.2013 r., godz. 17.48
Dziękujemy wszystkim za serdeczne życzenia. Oby się sprawdziły! A jeśli chodzi o koszule, część jest oryginalnych kupionych od kobiet z Pniewa, część nowych szytych i haftowanych też w Pniewie.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl