Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 kwietnia 2024 r., imieniny Anzelma, BartoszaGorzej niż za Gierka

(Zam: 23.01.2013 r., godz. 10.30)

- Gierek to jest malutki przedszkolaczek przy tym, co Platforma zrobiła z naszymi długami publicznymi – ocenił poseł Arkadiusz Cartoryski, który wraz z Przemysławem Wiplerem gościł w miejskiej bibliotece na zaproszenie wyszkowskiego Klubu Gazety Polskiej.

Trzydziestopięcioletni Przemysław Wipler zdobył mandat z listy PiS-u w okręgu warszawskim. Arkariusz Czartoryski to o wiele częstszy gość w Wyszkowie – uzyskał mandat w okręgu siedleckim (obejmującym też Wyszków).
Prowadzący czwartkowe spotkanie Grzegorz Gajewski przywołał pamięć o Jadwidze Kaczyńskiej, matce Lecha i Jarosława Kaczyńskich, która zmarła tego dnia w wieku 87 lat. Jeden z gości z Łochowa, gdzie również działa Klub Gazety Polskiej, ks. Tadeusz Osiński poprowadził modlitwę.
Na dyskusję do miejskiej biblioteki przybyli sympatycy Klubu, członkowie Prawa i Sprawiedliwości, mieszkańcy – w sumie kilkadziesiąt osób. Podczas spotkania głównie krytykowano obecnie rządzących, przede wszystkim Platformę Obywatelską.
Arkadiusz Czartoryski rozpoczął od pokazania trzech filmików. Na jednym z nich Janusz Palikot i Piotr Tymochowicz, znany specjalista do spraw wizerunku, który współpracował z liderem Ruchu Palikota. Na drugim P. Tymochowicz szkolący młodych ludzi mówił m.in.: „Jeśli chcemy oddziaływać na masy, musimy znać psychikę debila”.
- Co sądzi o nas elita, która razi z telewizji dzień w dzień? Że społeczeństwo to debil, trzeba znać psychikę debila, społeczeństwo nie ma ideologii, to trzeba ją wymyślić – stwierdził. A. Czartoryski.
Poseł na trzecim filmie przypomniał słowa Donalda Tuska, który z sejmowej mównicy zapowiadał obniżenie podatków.
- Mamy podwyżki VAT, składki rentowej, akcyzy za paliwo, LPG, olej napędowy, papierosy, podatek od lokat jednodniowych – wyliczał. – Premier mówił, że naczelną zasadą będzie obniżanie danin publicznych – ani jednej nie obniżyli, bardzo wiele podnieśli.
Arkadiusz Czartoryski pokazywał wykresy wykazując, że zadłużenie za czasów obecnych rządów istotnie wzrosło. Udowadniał, że w 2007 r. był najniższy deficyt finansów publicznych od 17 lat.
- Gierek to jest malutki przedszkolaczek przy tym, co Platforma zrobiła z naszymi długami publicznymi – mówił.
Dziwił się, jak to możliwe, że obecni rządzący mają wciąż tak wysokie poparcie.
- Dług publiczny mamy najwyższy w historii, podatki najwyższe od 1989 r., obciążenia społeczne coraz większe, drożyznę, a PO utrzymuje przewagę w sondażach wyborczych – powiedział. – Dług będziemy spłacali wszyscy przez dziesiątki lat. Będziemy musieli zamykać szkoły, drogi nie będą remontowane.
Zdaniem Przemysława Wiplera, rządzący próbują przekonywać Polaków, że drożyzna to efekt globalnej recesji, a nie takich działań jak podniesienie podatku VAT.
- Apetyt na podwyżki nadal w rządzie jest – ocenił. – Jak my rządziliśmy, zlikwidowaliśmy trzeci próg podatkowy, obniżyliśmy dług, składkę rentową, znieśliśmy podatek od spadków i darowizn od najbliższej rodziny. Dziś jesteśmy krajem, który ma najwyższe opłaty za transakcje kartami płatniczymi w Europie. Dlaczego? Sprawa ta nie była przedmiotem zainteresowania polityków.
Krótko odniósł się do tzw. ustawy śmieciowej, która wprowadza nowe regulacje w zakresie gospodarki odpadami. Wiele samorządów, w tym powiatu wyszkowskiego, podjęło uchwały o wysokości opłat za odbiór śmieci, które pobierać będzie gmina. Jak wykazał P. Wipler, są gminy niezadowolone z tych regulacji i dają temu wyraz.
- Mamy kilkaset gmin, które nie przyjęły uchwał i mówią „niech to zrobi za nas wojewoda i weźmie odpowiedzialność za podwyżki” – powiedział.
Narzekał też na małą liczbę dzieci, które przychodzą w naszym kraju na świat. Jak podał, statystycznie na polską rodzinę przypada 1,3 dziecka.
- To jest samobójstwo – podsumował. – System emerytalny nie utrzyma się w ciągu kilkunastu lat. Pensje są niskie, niepewne, gdy ludzie mają umowę o pracę nie mogą wyegzekwować pieniędzy. Mogą pojechać za pracą do Anglii, Irlandii.
Goście zwracali uwagę też na przerost zatrudnienia w urzędach i tzw. ukryte etaty, czyli zatrudnienia w instytucjach publicznych na umowy cywilnoprawne.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Zdzich, w dniu 23.01.2013 r., godz. 16.10
"Jeśli chcemy oddziaływać na masy, musimy znać psychikę debila". Nawet Tymochowicz potwierdza, że wszyscy traktują nas, jak debili. Tym bardziej przykro, że tu na naszym forum, radny PiS próbuje nas obrażać słowami: "Pisanie anonimowo wymieniając czyjeś nazwiska jest mało eleganckie. W odmienności do atakujących nikt się nie boi spotkać z niezadowolonymi i nie ukrywa się pod pseudonimami. Ja jednak przestaję pisać i poniżać się do poziomu piszących bez nazwiska.." kiedy cytat sprzed 11 miesięcy pokazuje nam tę pisowską elegancję, nieukrywanie się pod pseudonimami, pisowskie nieponiżanie się do naszego poziomu piszących bez nazwisk. cytat: " - mówi inny członek PiS, który także chce zachować anonimowość" Pytam, kiedy przestaniecie nas traktować jak debili?
Dodane przez Dobra robota., w dniu 23.01.2013 r., godz. 16.39
Jedno z najciekawszych spotkań. Podziekowanie dla organizatorów. Możnaby tak siedzieć jeszcze z godzinę.
Dodane przez Czara goryczy, w dniu 23.01.2013 r., godz. 17.53
- Mamy kilkaset gmin, które nie przyjęły uchwał i mówią - niech to zrobi za nas wojewoda i weźmie odpowiedzialność za podwyżki... - Czy nie tak powinni zachować się i nasi samorządowcy? To chyba u nas jest tak, jak z tą nadgorliwością unijną. Ledwo co wejdzie jakaś restrykcyjna ustawa, a my w Polsce, natychmiast ją stosujemy w jej najbardziej rygorystycznej formie.
Dodane przez Zen, w dniu 23.01.2013 r., godz. 18.32
Bo głupie gminy wietrzą w tym zarobek, oskubanie mieszkańców z możliwością "dania" pracy kilku posłusznym osobom. Mądre gminy czują z mieszkancami wspólnotę, na dobre i złe. W Wyszkowie obserwujemy silny podział na - "my elita" i "wy tępe debile", na plecach których, stać nasze super bogate miasto, żeby utrzymywać trzech słaboskutecznych burmistrzów.
Dodane przez Jan4P, w dniu 23.01.2013 r., godz. 20.48
Gratulacje, takie spotkania to prawdziwie mrówcza praca. Wiele osób bardzo pozytywnie się o nim wyrażało. Szkoda, że nie starczyło czasu na dłuższą dyskusję o śmieciach. Podobno obecni byli przedstawiciele PiSu, więc mogłoby zrobić się ciekawie. Obserwuję poczynania obu zaproszonych polityków, i muszę wyrazić dla nich, swoje uznanie. Takiej patriotycznej postawy, oczekuje co raz większy procent społeczeństwa.
polityka w samorządach
Dodane przez Johan, w dniu 23.01.2013 r., godz. 21.08
Jak jest burmistrz z PO to będzie chwalił to że mieszkańcy za śmieci płacą kilka razy więcej .I niech nigdy nikt nie mówi, że w samorządach nie ma polityki.
Dodane przez Pipi, w dniu 23.01.2013 r., godz. 22.30
Pozdrawiam organizatorów, zawsze cieszy mnie obecnośc na tych spotkaniach przyjaciół z Klubu Gazety Polskiej z Łochowa. -...Dziś jesteśmy krajem, który ma najwyższe opłaty za transakcje kartami płatniczymi w Europie. Dlaczego?... Dlatego, że sam fakt posiadania przez "debila" plastikowego portfela, odebrał mu rozum do reszty. Łon jósz jest łejropejczyk "zielony" całą gembom", na pośmiewisko całej Europy.
Dodane przez O.N.A, w dniu 23.01.2013 r., godz. 23.21
...Narzekał też na małą liczbę dzieci, które przychodzą w naszym kraju na świat. Jak podał, statystycznie na polską rodzinę przypada 1,3 dziecka. Czy nasza wyszkowska władza zachęca nas do posiadania dzieci? Śmieciowa decyzja o opłatach zdaje sie temu przeczyć. To jest uwaga skierowana również do naszych radnych z PiSu.
Dodane przez Grześ, w dniu 23.01.2013 r., godz. 23.42
...do radnych z wyszkowskiego PiSu. Zaraz usłyszysz, że walczyli jak lwy, o te swoje 15 %. Będzie mniej dzieci, to Warpas będzie miał więcej okazji, do zamykania szkół, zwalniania sprzątaczek, kucharek. Będzie racjonalizował zatrudnienie!
Dodane przez Iza, w dniu 24.01.2013 r., godz. 00.12
...Goście zwracali uwagę też na przerost zatrudnienia w urzędach i tzw. ukryte etaty, czyli zatrudnienia w instytucjach publicznych na umowy cywilnoprawne...najbardziej jaskrawy przykład tego, widoczny jest na samej górze. Mamy Trzech burmistrzów (właściwie dwóch, bo trzeci to "kwiatek do kożucha", ale z pensją burmistrza.
Dodane przez Widz, w dniu 24.01.2013 r., godz. 00.40
Pamiętam Czartoryskiego sprzed 14-15(?) lat, jak były "chrzciny" V Pułku Ułanów Zasławskich, pod Idzim. Pamięta pan, panie Warpas? (facet nic się nie zmienia)
Nieszczęścia chodzą parami.
Dodane przez Robert, w dniu 24.01.2013 r., godz. 09.40
Nowosielski to klon Tuska. Tak jak ekipa Tuska źle rządzi Polską tak Nowosielski i jego ekipa źle zarządzają Wyszkowem. A Tymochowicz pokazuje jak to się robi aby nie stracić władzy.
Dodane przez $$$, w dniu 24.01.2013 r., godz. 11.10
"Na dyskusję do miejskiej biblioteki przybyli sympatycy Klubu, członkowie Prawa i Sprawiedliwości, mieszkańcy - w sumie kilkadziesiąt osób", byli III burmistrz Adam Warpas i III starosta Teresa Trzaska. I się nie pogryźli...
Ukłon w stronę Pipi
Dodane przez TD, w dniu 24.01.2013 r., godz. 12.53
(Dziś jesteśmy krajem, który ma najwyższe opłaty za transakcje kartami płatniczymi w Europie. Dlaczego?)... Teraz dodatkowo będziemy płacić za skorzystanie z bankomatu. Wprowadzenia kolejnej prowizji od wypłat bankomatowych chce resort finansów, KTÓRY TŁUMACZY, że jest to podyktowane koniecznością dostosowania polskiego prawa do unijnego. Wprowadzone zmiany mają umożliwić właścicielowi bankomatu pobierania kolejnej opłaty za korzystanie z jego urządzeń.
Zzieleniałem od tego dobrobytu...
Dodane przez TD, w dniu 24.01.2013 r., godz. 13.04
Średnia wysokość prowizji dla karty debetowej VISA wynosi 1,6 proc. od każdej transakcji. Tymczasem średnia dla krajów Unii Europejskiej wynosi 0,72 proc.! Co więcej, są kraje, w których ta opłata wynosi tylko od 0,19 do 0,21 proc. Podobnie jest z kartą Debit wydawaną przez MasterCard. Średnia dla Polski - 1,64 proc. średnia dla UE - 0,77 proc. najniższa średnia - 0,23 proc. w Finlandii.
Dodane przez Golem, w dniu 24.01.2013 r., godz. 15.05
W Eupopie nazywają nas "baranami", i POkazuja jak należycie robi sie "golenie", golą nas na każdym kroku. Nie zaPOminaj o tym, idąc do prowidenta..., który też cię "goli". POgonić tę "szałajdę", bo rękę już mamy w nocniku.
Dodane przez Golem, w dniu 24.01.2013 r., godz. 17.09
...Podczas spotkania głównie krytykowano obecnie rządzących, przede wszystkim Platformę Obywatelską. Za mało uwagi przywiązujemy do nieróbstwa towarzyszy "zielonych". Ci za stołki POszliby nawet do piekła. Zresztą jak i wierchuszka wyszkowskiego PiS, panie Czartorysk.
Dodane przez bebe, w dniu 24.01.2013 r., godz. 19.57
To prawda, że głównie o rządach PO głównie się mówi. Tak samo jak o rządzącym u nas burmistrzu. Tak jakby nie było innych partii, które w kraju i na naszym lokalnym "rynku" funkcjonują. Burmistrz robi i jakoś mu nie wychodzi, PSL zastanawia się czy w ogóle warto coś robić, PiS - rozdarty nie bardzo wie z kim warto koalicje zawiązać i pisaniem donosów na pozostałych wyszkowiaków się zajmuje. U nas nie tylko burmistrza i PO krytykować trzeba. Sporo znalazło by się na rządzący w powiecie PSL. O tym jakoś jednak wszyscy zapomnieli.
spotkanie z posłami
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 24.01.2013 r., godz. 21.37
Jako jeden z organizatorów oczywiście byłem na spotkaniu. Pomysłodawcą, osobą prowadzącą takim powiedzmy kierownikiem projektu był jednak Grzegorz Gajewski, któremu w największym stopniu należą się słowa uznania. Cieszę się, że było dużo osób, dla których dyskusja na tematy gospodarcze i możliwość konfrontacji z zaproszonymi posłami była wystarczajaco ważna, żeby poświęcić kilka godzin swojego czasu na takie spotkanie. Nie uważam jednak, że spotkanie było poswięcone krytyce PO. Mnóstwo ciekawych faktów z obszaru gospodarczego, jakie zaprezentował poseł Wipler była na prawdę imponująca i dla mnie osobiście inspirująca do dalszych poszukiwań - pytań i odpowiedzi z tej dziedziny.
Dodane przez Wlad, w dniu 24.01.2013 r., godz. 23.13
Wielkie podziękowania, dla pana Grzegorza Gajewskiego. Wczesniej nawet bym nie pomyślał, że spotkanie w Wyszkowie dwóch tak nieprzeciętnych gości, jak Wipler z Czartoryskim naraz, byłoby możliwe, poza głównym nurtem PiS. Jeszcze raz wielkie uznanie i gratulacje.
Dodane przez oKo, w dniu 25.01.2013 r., godz. 14.20
tydzien minął, a na jednym z video portali, jak nic nie było tak i nie ma. pewnie cała fatyga pana z kamerką, była po to żeby, ktoś w domowym zaciszu, mógł sobie poprzygladać się, kto na takie spotkania chodzi.
Dodane przez Kibic, w dniu 25.01.2013 r., godz. 14.35
Szacun dla Przemka Wiplera. Wiemy ile dobrego pan zrobił.
Dodane przez TD, w dniu 25.01.2013 r., godz. 17.53
Przemysław Wipler - Bardzo efektownie wyglądało kibicowskie racowisko na wałach jasnogórskiego klasztoru. Wyglądało to tak, że przy rozwiniętych flagach z barwami poszczególnych klubów i to takich, których kibice na co dzień nie żyją w jakiejś nadzwyczajnej miłości kibice odpalili race i wspólnie skandowali. Pielgrzymka odbyła się pod hasłem - "Tutaj zawsze byliśmy wolni" - to nawiązanie do słów Jana Pawła II wypowiedzianych podczas jednej z pielgrzymek właśnie w Częstochowie...Muszę powiedzieć, że chyba na każdym zrobił wrażenie moment, pod koniec mszy, kiedy następowało zasłonięcie świętego obrazu. Wszyscy z szalikami w rękach klęczeli przy zasłanianiu obrazu, a wcześniej było poświęcenie barw. To naprawdę było fantastyczne przeżycie.
Dodane przez Iza, w dniu 25.01.2013 r., godz. 18.49
Wipler to naprawdę super gość. Więcej takich w PiS! Chwała organizatorom :) Pipi i TD, z tymi opłatami za korzystanie z bankomatów, to jedna wielka POrażka naszego rządu. Ale co tam, przecież jesteśmy EUropejczykami, stać nas!
Dodane przez seba, w dniu 25.01.2013 r., godz. 19.45
do Wlad Gajewski i Głowacki to członkowie PiS Czyli to nie zupełnie bez PiS się nie obyło
Dodane przez Wlad, w dniu 25.01.2013 r., godz. 20.26
Do seba, - Wipler i Czartoryski to też członkowie PiS :) Napisałem, że spotkanie odbyło się poza głównym nurtem PiS. Organizatorem (tak zrozumiałem z relacji), był wyszkowski Klub Gazety Polskiej, a nie PiS.
Dodane przez dobry, w dniu 25.01.2013 r., godz. 20.34
Główny nurt w PiSie to Sobczak, Zaremba, Sobieski, Warpas, Tauter itp, którzy nie wierzą w swoje możliwości, podporządkowali się Nowosielskiemu za współudział w władzy i zwalczają drugą część skupioną w KGP. Ci w KGP są bardziej twórczy, lubią dyskutować i spierać się organizują ciekawe spotkania m. in. to z Wiplerem i Czartoryskim. Tam trzon tworzy Głowacki i jego wypróbowani koledzy. Razem tworzyliby dobrą drużynę, wiedza jednych i cwaniactwo drugich. A tak Nowosielski i Mróz powodują, że Wyszków nie rozwija się i nadal jest jak za komuny.
Dodane przez Iza, w dniu 25.01.2013 r., godz. 21.16
"Główny nurt PiS" ... i jak to wszystko, na co stać Wyszków, to ja Wersalu wam nie wróżę.
na poważnie
Dodane przez Golem, w dniu 25.01.2013 r., godz. 22.19
Co należy zrobić, żeby zostać członkiem PiS, z pełnią praw wyborczych?
Dodane przez Bożena, w dniu 25.01.2013 r., godz. 22.59
Panie Golem ;) gdyby tylko pojawiła sie szansa na zdetronizowanie wyszkowskich władz PiS ,w warunkach pokojowych i demokratycznych :) to i ja wstąpiłabym do partii, żeby głos swój oddać na świeżych ludzi. Jak Golem myśli, jest to możliwe?
Dodane przez Chruszczow, w dniu 25.01.2013 r., godz. 23.56
A pan Marek Głowacki to nie był swego czasu wielkim orędownikiem Nowosielskiego? Taka koalicja wsparcia vs Justyna Garbarczyk... Zamienił stryjek ...
nigdy nie ufaj nagiemu kierowcy autobusu
Dodane przez RóżaL, w dniu 26.01.2013 r., godz. 09.05
Ad. Iza, - ta "lokomotywa" PiS, może nazwać się nawet "Święta Lipka", nic już nie wskura w Wyszkowie, jak nie zmieni maszynisty, takie jest moje zdanie - RóżaL. (bez nazwiska, bo pasażerowie POciągu są anonimowi!)
Dodane przez 876, w dniu 26.01.2013 r., godz. 09.44
Co należy zrobić ??,Dać się otumanić przez fanatyków.
najważniejsza sprawa
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.01.2013 r., godz. 10.56
Ludzie na forum chcą sobie podyskutować o różnych sprawach. I to jest normalne, że trochę to odchodzi od głównego tematu notatki prasowej. Ja jednak wracam do istoty tego spotkania. Krytyka PO to dziś dla coraz większej liczby ludzi rzecz zupełnie oczywista sprawa. Te rządy to kompletne dno pod każdym względem.Jedno wielkie nieróbstwo, brak wizji, brak odwagi, powszechna korupcja i manipulacje. Oszuści na szczytach włądzy - Kopacz, Graś, Tusk, czy Boni to ludzie, którym udowodniono kłamstwa. To kompletna żenada, że tacy ludzie są u władzy.Maskowane jest to przez propoagandę "zaprzyjaźnionych mediów". Nie to było jednak istotą spotkania. Pan posel Wipler pokazał, że w PiS są ludzie rozumiejący procesy gospodarcze, swobodnie poruszający się w tych sprawach i posiadający koncepcje tego co trzeba zrobić. To było na prawdę imponujące.
Dodane przez Jan4P, w dniu 26.01.2013 r., godz. 12.12
Panie Marku, zgadzam się z panem w zupełności co do oceny nierządów PO, wzajemnego POparcia mediów przez nierząd Tuska, i Tuska dla mediów. Otwierają nam się oczy, bo nauczyliśmy się sięgać PO alternatywną informację. Również pan się do tego przyczynił, za co serdecznie dziękuję. Gość spotkania, poseł Wipler cieszy się szacunkiem "wyklętych" przez Tuska kibiców. Ja go cenię jeszcze za jedno, za zdecydowaną postawę wobec prowokacyjnych działań POlicji, POdczas Marszu Niepodległości 2012 r. Serdecznie pozdrawiam.
"mortadela wraca do łask", ale nadal jest nam "zielono"
Dodane przez Zdzich, w dniu 26.01.2013 r., godz. 13.22
Burmistrzowie na (pewnie zagranicznych) urlopach a zieloni fanatycy tej władzy, na lodzie! Dosłownie i w przenośni. Wyszków zawalony i śliski. Zieloni, co dziś obserwowałem w samie, coraz cieńsze te wędlinki kupują, coraz mniej w tym koszyczku. Bieda dopiero nadchodzi, a zadowoleni z sytuacji, próbują robić dobrą minę do złej gry. Ile jeszcze ten rząd musi napsuć gospodarki, żebyście w końcu zrozumieli, kim oni są i dla kogo pracują? z
Dodane przez Iza, w dniu 26.01.2013 r., godz. 16.29
Rządy i samorządy to dno. Wszystko się zgadza panie Głowacki. Coraz wiekszy odsetek społeczeństwa oczekuje frontalnych zmian jakościowych. Bez owijana w bawełnę zapytam, czego możemy się po was spodziewać? Że zamienicie obecnego starostę, na ex starostę, że III burmistrz stanie się II burmistrzem? Czy tak ma wyglądać ta naprawa Polski?
popieram p. Bożenę
Dodane przez pani, w dniu 26.01.2013 r., godz. 18.37
Ja tez bym wstąpiła do PIS-u, żeby nie było druzyny i reszty Sobczaka. może w najbliższych wyborach "KTOŚ" by wystartował np. P. Glowcki. blisko mi do PIS-u ale nie z Sobczakiem. Czy PIS ten główny nie czyta takich wpisów i nie goni gościa............skończę bo cisnienie mi sie podnosi;>>
do pani z g. 18.37
Dodane przez Bożena, w dniu 26.01.2013 r., godz. 19.19
Co mamy zrobić i kogo przekonać, że dziś w Wyszkowie jest o wiele więcej zwolenników PiS ogólnie, niezadowolonych z miejscowych struktur, od tych zadowolonych. Nikt tego głosu nie chce słuchać. Nastąpiły kosmetyczne zmiany personalne, gdzie Warpasa w kole gminnym zastąpił ktoś inny, żeby jak to zrozumiałam "ładnie wyglądało". Żeby zwalniający ludzi burmistrz Warpas nie kojarzył się ludziom z PiSem! Już sama ta informacja wiele nam mówi o naiwnych pijarowych sztuczkach. Co mamy w tej sytuacji robić?
Dodane przez Jan4P, w dniu 26.01.2013 r., godz. 21.24
Bezkrytyczna wiara w to, że sam szyld "PiS", zagwarantuje wszystkim osiagnięcie celu, może okazać się zgubne.
Dodane przez Zdzich, w dniu 26.01.2013 r., godz. 22.41
Dobrze, że przynajmniej, mamy na kogo głosować do parlamentu. Posłowie PiS - Henryk Kowalczyk i Arek Czartoryski z naszego okręgu to "sprawdzeni w boju goście". Żywię do nich szacun, za lokalną aktywność. PiSowi już teraz mogę pogratulować przyszłego spotkania z prof. Glińskim. Tacy ludzie to prawdziwy oręż przeciwko rządzącej Polską platformianej "szałajdzie".
Dodane przez Wanda, w dniu 27.01.2013 r., godz. 11.33
I ja wtrącę tu swoj trzy grosze. Chciałabym zaapelować o to, by spotkanie z profesorem Piotrem Glińskim, stało się naszym wspólnym świętem. Zachęcam gorąco do udziału w nim i dyskusji, bez wzgledu na dzielące nas wewnętrzne różnice i personalne spory. Sprawa dotyczy przyszłości Polski i to powinno być dla nas najważniejsze.
Za a nawet przeciw.
Dodane przez Marian, w dniu 27.01.2013 r., godz. 12.59
A jakie korzyści będą z spotkania z prof. Glińskim? Osoba abstrakcyjna w polityce, socjolog czyli wiele idei bez praktycznych rozwiązań. Nie można brak działań usprawiedliwiać tylko gadaniem. Jest jeszcze trzy lata do wyborów i wiele będzie się wałkować i zmieniać. Druga osoba czyli Kowalczyk niewiele może, betonuje sytuację w PiSie w Wyszkowie. Jakby miał autorytet to pogodziłby Sobczaka i Głowackiego a Warpasa wyrzuciliby z PiS za to co robi w Wyszkowie i zniechęca. O ile spotkanie z Czartoryskim a zwłaszcza z Wiplerem było konkretne i przedstawiało rozwiązania na przyszłość to to bedzie dla każdego coś miłego. I pewnie Nowosielski zaszczyci to spotkanie. Trzeba zapytać czy Nowosielski jest be czy cacy?
Dodane przez Grześ, w dniu 27.01.2013 r., godz. 14.25
Trzeba zapytać czy Nowosielski jest be czy cacy? Jakie jest wasze zdanie na temat Nowosielskiego, panowie Sobczak i Warpas?
Zmienić byle nie zmienić. Gra nie warta świeczki
Dodane przez Marian, w dniu 27.01.2013 r., godz. 15.18
Wszyscy mówimy aby mobilizować się na wybory do Sejmu a kogo ma wystawić wyszkowski pis do wyborów- Warpasa. Czy to dobry wybór ? Niedawno zamieniłem kilka słów z tymi z głównego nurtu. Kogo chcą wystawić na burmistrza ? Zdziwicie się ale nie jest to Głowacki, który ma największe szanse pokonać Nowosielskiego. Odpowiada im obecna sytuacja i koalicja z Nowosielskim. Czy kolejne lata byle rządzenia tak jak obecnie jest do zaakceptowania? Wando chciałbym wymiany poglądów a nie dyktatu. Powinniśmy wiedzieć co chcą ci z Klubu Gazety z Głowackim i Gajewskim na czele a co chcą ci z głównego nurtu PiS.
Dodane przez Inka, w dniu 27.01.2013 r., godz. 16.11
Możecie sobie pytać, to jak rzucanie przysłowiowym "grochem" o ścianę. Ale pan Marek albo Grzegorz mogliby coś powiedzieć... :)
do p. Bożeny
Dodane przez Kacper, w dniu 27.01.2013 r., godz. 18.24
Trafnie ujęte. Dać szansę innym w wyborach. Uważam, że powinna być kadencyjność wśród parlamentarzystów i samorządowców, wtedy może skończyłoby się to kolesiostwo.
Dodane przez Antoni, w dniu 27.01.2013 r., godz. 18.35
Tak, pan Marian wyraził w drugim komentarzu również moje dylematy. Nie możemy być wiecznie rozdarci. W co grają ci wszyscy panowie spod wspólnego szyldu, jakim jest PiS? Niezadowolenie jest, a cóż będziecie wszyscy razem warci, bez naszego masowego poparcia? Skończy się jak zwykle, a wynik - czterech w radzie, może okazać się nieosiągalny. Jak to w tym naszym PiS jest?
Dodane przez GR, w dniu 27.01.2013 r., godz. 22.21
I temat się panom partyjnym wyczerpał. Jednak pytania dalej POzostają bez odpowiedzi.
"Gorzej niż za Gierka"
Dodane przez Jacek, w dniu 28.01.2013 r., godz. 08.34
- jest w naszym PiS, za Gierka chłopcy potrafili być zasadniczo zgodni.
Biznes, głupcze.
Dodane przez $$$$, w dniu 28.01.2013 r., godz. 12.10
Zajmujecie się tematem zastępczym. PiS to teraz przystawka Grzesia, nie potrafią zadbać o swoje interesy a my mamy ich cenić. Nawet przewodniczącego komisji nie mają w gminie mimo, że im się należy jak koniowi owies.w Sejmie jest ostry konflikt ale komisje są rozdzielane proporcjonalnie a u nas w gminie- 5 od Nowosielskiego i Chodkowski. I to jakich. W komisji rewizyjnej - Rojek- pracownik wodociągów i członek grupy Nowosielskiego- kontroluje Nowosielskiego. Budżetu- Abramczyk- chyba pracownik Waspolu- którego kondycja się pogarsza. Pozostali to Piórkowska, Wyszyński i Wróbel. PiS i PSL powinni dostać po przewodniczącym. W Wyszkowie zastój, Burmistrz kupił grunt pod Ratusz i dalej nic, pieniądze w grunt włądowanie, pożytku nie ma. Zajął się stadionem, na którym chce wybudować bloki. W Wyszkowie i tak już budują drogo i niektórzy mówią, że nie najlepszej jakości. Za 5,5 tys. zł za metr za stan surowy to pewnie niedługo będzie można kupić pod Warszawą np w Białołece. Jak chce budować bloki niech załatwi grunt przy szpitalu, po Skarżyńskich. Gospodarka teraz jest najważniejsza a włodarze wolą pogawędki w ramach przedsiębiorczy Wyszków. A co z tych pogawędek wynika- jak przedsiębiorco masz pomysł to przyjdź do nas a my podzielimy się z tobą sukcesem. I zaprosimy cię do Sejmu z posłem Bodio. Zartownisie, cho..ra.
Dodane przez Wlad, w dniu 28.01.2013 r., godz. 15.34
Pis ma stołek burmistrza, i jeszcze coś po za radą dla Sobczaka, a może jeszcze coś?
do Izy notka z 26 stycznia 16.29
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 28.01.2013 r., godz. 20.10
Pani Izo. Przede wszystkim nie uważam, że rządy i samorządy są złe. Bywają dobre, bywają kiepskie. Rząd Donalda Tuska to prawdziwe dno, nasza lokalna władza jest natomiast słaba i nieefektywna. Natomiast w sprawie zmian. Myślę, że mamy (tzn. ja i Pani) w tej chwili podobne możliwości dokonywania zmian. Ja jestem jedynie szeregowym członkiem PiS, nie mam również żadnych innych "przełożeń" na władzę. Jeżeli Pani nie jest członkiem PiS to z pewnością szybko może Pani zostać przyjęta, wówczas będziemy w tej samej sytuacji. Zachęcam do aktywności na polu społecznym. Nie mamy innej ścieżki do dokonywania zmian. Jeżeli natomiast pytanie - "Czego możemy się po was spodziewać" dotyczy Klubu Gazety Polskiej w Wyszkowie to proszę zapoznać się z naszymi działaniami np. na facebooku i znajdzie Pani odpowiedź. Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem, ale nie miałem możliwości. Przesyłam pozdrowienia.
Gorzej niż za Gierka
Dodane przez ..., w dniu 29.01.2013 r., godz. 10.04
Pan Głowacki w trakcie kampani na Burmistrza, ale dlaczego przy tytule Gorzej niż za Gierka
Dodane przez Iza, w dniu 29.01.2013 r., godz. 10.59
Dziękuję za to, że raczył :) pan odpowiedzieć nie sprowadzając do "poziomu" niepodpisujących się, jak raczył to zrobić Sobieski. Na klubowym fb, widzę historię wydarzeń, które znam bądź o nich słyszałam. Odpowiedzi jednak nie znalazłam. Zapytam więc o konkrety za pośrednictwem gościnnego forum Wyszkowiaka - czy Klub Gazety Polskiej w Wyszkowie będzie alternatywą dla ludzi, których serce mocno bije po prawej stronie, ale ich sumienie nie pozwala im na dalsze popieranie niepopularnego w mieście PiS? (hipokryzja). I co za tym idzie, czy jako KGP zamierzają państwo, w przyszłych wyborach samorządowych, stworzyć niezależny od PiS komitet wyborczy i wystawić swojego kandydata na burmistrza? Bez owijania w bawełnę
Dodane przez TD, w dniu 29.01.2013 r., godz. 12.57
Słownik wyrazów obcych. "Hipokryta" - osoba odznaczająca się hipokryzją: Członkowie tej organizacji byli grupą hipokrytów, którzy frazeologią religijną i patriotyczną osłaniali niepohamowaną żądzę pieniędzy i stanowisk.
TD - definicja dobrana w "10"
Dodane przez Bożena, w dniu 29.01.2013 r., godz. 18.02
Sprawdziłam jest to dosłowny cytat z internetowego Słownika Wyrazów Obcych. "Hipokryta" - osoba odznaczająca się hipokryzją: Członkowie tej organizacji byli grupą hipokrytów, którzy frazeologią religijną i patriotyczną osłaniali niepohamowaną żądzę pieniędzy i stanowisk
odpowiedź
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 29.01.2013 r., godz. 19.28
Chciałbym odnieść się do dwóch tematów - 1. pytanie Mariana - "A jakie korzyści będą z spotkania z prof. Glińskim?". Sądzę, że warto wybrać się na to spotkanie. Ten premier techniczny to ciekawa inicjatywa. Myślę, będzie to dobra okazja, żeby w spokojniejszej atmosferze dowiedzieć się, jakie pozytywne pomysły na rządzenie ma Prawo i Sprawiedliwość. Wyczuwalne pęknięcie w PO dodaje inicjatywie premiera technicznego smaczku. 2. Pytanie Izy o wybory - KGP nie jest organizacją polityczną i nie będzie tworzyć list wyborczych.
Dodane przez oservatorre, w dniu 29.01.2013 r., godz. 19.54
Ciekawe rzeczy, mówi pan Głowacki. Dla oświecenia, mógłby pan przedstawic nam "moherom", partyjne zasady wystawiania kandydatów na burmistrza i jak ocenia pan swoje szanse na taką nominację, (o ile w ogóle bierze pan kandydowanie pod uwagę).
Dodane przez Iza, w dniu 29.01.2013 r., godz. 22.30
Panie Głowacki, ślicznie dziękuję za szczerą odpowiedź. Muszę przyznać, że się zawiodłam, bo mocno wierzyłam w to, że "Klub Gazety Polskiej" w Wyszkowie, stanie się wyborczą alternatywą dla PiS. Jeśli nie, to sprawa ta pozostaje otwartą ponieważ nawet Pana rekomendacja przedwyborcza nie przekona mnie do oddania głosu na pana Warpasa, kiedy ten zostanie przez PiS wytypowany. Przykro mi :) Pozdrawiam
Dodane przez Zen, w dniu 29.01.2013 r., godz. 23.06
oservatorre nie jesteś godzien POmazańcu... ;)
Jasność sytuacji
Dodane przez Jan4P, w dniu 30.01.2013 r., godz. 09.24
Odpowiedż Pana Głowackiego, zawiedzie pewnie nie tylko Panią Izę. Ale są i dobre tego strony, bo nie ma nic lepszego w tej sprawie, jak jasność sytuacji. Żeby nie pozostawiać więcej złudzeń, warte szczerej odpowiedzi jest pytanie kolegi - oservatorre.
Jasność sytuacji.
Dodane przez adam, w dniu 30.01.2013 r., godz. 15.37
Uściślijmy KGP- kluby Gazety Polskiej nie są organizacją polityczną i nie tworzą listy wyborczej. Ale pewnie mogą tworzyć lokalne komitety wyborcze jeśli im nie po drodze z PiS, osoby które pracują w tych klubach. Pewnie o to Izie chodziło?
jasność sytuacji
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 30.01.2013 r., godz. 18.39
Przepraszam, nie czuję się własciwą osobą do tego, żeby oświecać "mohery". Sam jestem moherem i równie dobrze mógłbym oczekiwać oświecenia ze strony oservatorre. Dziękuję Państwu za dyskusję.
załóżcie jeszcze ze 3 PISy w Wyszkowie
Dodane przez Ja, w dniu 31.01.2013 r., godz. 15.33
Tak zeby na każdej ulicy było po jednym. A najlepiej jak każdy z was będzie miał swój własny PIS. poPISie go poznacie, jak mawiał ...ktoś tam, kiedyś tam.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta