Menu górne

Dziś jest 14 sierpnia 2022 r., imieniny Alfreda, EuzebiuszaSiedemnastolatek potrącił dziecko

Ikona
(Zam: 23.01.2013 r., godz. 10.30)

Siedemnastolatek potrącił przechodzące na pasach dziecko i uciekł z miejsca wypadku. To nie koniec przewinień młodego kierowcy, który nie posiadał prawa jazdy. Nastolatek odpowie m.in. za nieudzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Porażająca w tej historii jest jednak obojętność ludzi, którzy przechodzili i przejeżdżali obok leżącego na ziemi chłopca...

W piątkowe popołudnie dyżurny wyszkowskiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym przy ul. Matejki w Wyszkowie. Na miejscu policjanci zastali leżącego dwunastoletniego chłopca, który chwilę wcześniej na przejściu dla pieszych został potrącony przez samochód. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia, ale uczniowie powracający ze szkoły zapamiętali markę i kolor pojazdu. Jako jedyni, z wielu przejeżdżających kierowców i przechodniów, zatrzymali się i pomogli poszkodowanemu. Na miejsce przybyła wezwana przez dyżurnego karetka pogotowia. W wyniku natychmiastowych działań, na parkingu szkoły niedaleko miejsca zdarzenia znaleziono czerwonego fiata seicento ze zbitym reflektorem. Chwilę później policjanci ustalili również kierowcę tego pojazdu – siedemnastoletniego mieszkańca Wyszkowa, który przyznał się do potrącenia pieszego. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego. Kierowca fiata, tuż przed potrąceniem pieszego, przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Ponadto siedemnastolatek nie posiada prawa jazdy dla danej kategorii pojazdów mechanicznych. Poszkodowany w wypadku chłopiec doznał złamania nogi i po udzieleniu pomocy lekarskiej wyszedł do domu. Sprawca odpowie za spowodowanie wypadku, ucieczkę z miejsca zdarzenia, nieudzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz prowadzenie pojazdu bez uprawnień.
Policjanci apelują do świadków wypadków o udzielanie pomocy poszkodowanym. Pamiętajmy, że każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, kiedy wrażliwość oraz szybka i właściwa reakcja może pomóc, a nawet uratować zdrowie i życie.

Oprac. E.R.
na podstawie informacji KPP Wyszków

Komentarze

Dodane przez Bożena, w dniu 23.01.2013 r., godz. 15.37
Dziękuję za sprawną akcję policji. Porażająca jest ta społeczna znieczulica. Taki przechodzący obok człowiek, za nie udzielenie pomocy, też powinien ponieść konsekwencje za swą obojętność.
Dodane przez Zdzich, w dniu 23.01.2013 r., godz. 16.19
To, że udało się policji, odnaleźć sprawcę, to tylko połowa sukcesu. Warto rozeznać się co za kierowcy obojętnie przejeżdżali obok i jacy przechodzili ludzie? Widać po zdjęciach, że są w jakości umożliwiającej identyfikację.
Dodane przez Czara Goryczy, w dniu 23.01.2013 r., godz. 17.56
"Ilu zapobiegliwych rodziców" wiozło w tym czasie swoje dzieci do, lub ze szkoły? Ciekawi kim był ten 17-latek.
Obojetnosc
Dodane przez Jacus, w dniu 23.01.2013 r., godz. 18.05
Teraz dla ludzi tylko pogon za pieniadzem jest wazny.A do kosciola chodza tylko dla obowiazku pokazania sie sasiadom.Taka jest prawda niestety.
WYPADEK
Dodane przez Jacus, w dniu 23.01.2013 r., godz. 18.10
Ten mlody przestepca dostanie pewnie tylko pouczenie, a innych to nie przestraszy.Powinni mu dac kare odsnierzania miasta przez dwa miesiace,z etykietom na plecach-POTRACILEM DZIECKO NA PRZEJSCJU DLA PIESZYCH I ODDALILEM SIE NIE UDZIELAJAC POMOCY!!!!
Dodane przez Gośka, w dniu 23.01.2013 r., godz. 19.42
Jak się zachował kierowca samochodu wyjeżdzającego z Nadgórza? Jeżeli odjechał niewzruszony, to zrobił bardzo złą rzecz, a policja dla przykładu mogłaby postarać się o jakieś przynajmniej wyjaśnienia.
do Jacus
Dodane przez m...., w dniu 24.01.2013 r., godz. 11.52
zgadzam się z Tobą, ale do tego odśnieżania z tablicą na plecach dodałabym tych wszystkich ludzi z chodnika i przejeżdżających obok potrąconego. Przerażające jest to, że gdyby zamiast potrąconego chłopca leżał tam zwitek banknotów, to zaraz by się wszyscy tam rzucili,a tak nikt się nawet nie zainteresował czy chłopiec żyje.
Dodane przez mały Ze, w dniu 24.01.2013 r., godz. 15.41
do m. słuszna uwaga
Co zrobi policja?
Dodane przez maniek, w dniu 24.01.2013 r., godz. 17.25
Chcę czytelnego sygnału, co zrobi z tym policja.
Dodane przez FRED, w dniu 26.01.2013 r., godz. 09.23
Na WP jest filmik z tego wypadku.Żaden kierowca nie wyszedł z samochodu aby udzielić dzieciakowi pomocy.Nadzieja w policji,że tych kierowcóc wychwyci i odpowiedzą oni za nieudzielenie pomocy.
KArać surowo
Dodane przez WOLNY, w dniu 27.01.2013 r., godz. 00.09
Nie zezwolić na staranie się o prawko do końca życia a dodatkowo 15 lat ciężkich robót na cele społeczne innych powinno nauczyć
Dziwne
Dodane przez obserwator, w dniu 27.01.2013 r., godz. 00.11
na nagraniu jest data 18 stycznia br. Czyżby za mało rodzice dali w łapę, czy nagranie wyciekło?
Dodane przez Mieszko, w dniu 28.01.2013 r., godz. 10.51
Może nasze władze miejskie i powiatowe doszłyby do porozumienia i wreszcie odpowiednio do natężenia ruchu, zsynchronizowały cykle świateł na tym skrzyżowaniu. Pisałem o tym niejednokrotnie. Pomimo, że droga powiatowa (I Armii WP), jest wyższej kategorii, to jednak bardziej uczęszczaną są ul. Jana Matejki i Prosta, tworzące skrzyżowanie. Cykl świateł na tych drogach gminnych jest zbyt krótki, w stosunku do natężenia ruchu, tak pojazdów jak i pieszych. Widziałem niejednokrotnie pojazdy "uciekające" ze skrzyżowania na czerwonym świetle. Proponuję, by osoby odpowiedzialne za organizację ruchu drogowego w naszym mieście zajęły się tymże skrzyżowaniem, dokonały odpowiednich pomiarów i wpłynęły na bezpieczeństwo ruchu.
Dodane przez Samson, w dniu 28.01.2013 r., godz. 12.37
Do uwagi Mieszka dodałbym problem ze światłami IAWP z pułtuską, koło Pawilonu. Masakra z przejściem przez pasy. dziwny wjazd na Strumykową. Jedna wielka niedoróbka i co raz urządzane POlowanko przez psiarnię...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl