Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 lipca 2020 r., imieniny Antoniego, Karoliny

Zebrano więcej niż w zeszłym roku

Ikona
(Zam: 16.01.2013 r., godz. 10.30)

Podczas XXI finału wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Długosiodle zebrano ponad 10 tys. zł. To więcej niż w ubiegłym roku, kiedy kwota nieznacznie przekroczyła 9 tys. zł.

Impreza, którą prowadziła dyrektor GCIKSiR Ewa Krysiak, odbyła się 13 stycznia na placu przed Centrum Kultury. Rozpoczął ją pokaz programów artystycznych, przygotowanych przez dzieci i młodzież z gminnych szkół podstawowych i gimnazjów. Po nich na scenie wystąpiła młodzież gimnazjalna z placówki w Długosiodle, skupiona w programie PaT, i zaprezentowała animacje taneczne, wokalne oraz teatralne. Publiczność rozgrzewał zespół Baston oraz gwiazda wieczoru – grupa Effect. W akcji wzięło udział osiemdziesięciu wolontariuszy, zebrano łącznie 10 444,43 zł. Na licytacji najwięcej zapłacono za złote serduszko z zakładu „Asik” Stanisława Świadkowskiego – 470 zł, srebrne – 250 zł, koszulkę Jurka Owsiaka sprzedano za 250 zł, kubek WOŚP-owy – 200 zł, kalendarz – 80 zł. W programie znalazła się ponadto zabawa fantowa, w losowaniu poszczęściło się m.in. Mirosławie Banaszek (wylosowała nawigację), Rafałowi Kaniewskiemu (otrzymał myjkę ciśnieniową) i Kamilowi Glince (dostał tablet). Zabawę dla uczestników (bicie rekordów zumby) prowadził Paweł Skibiński. Oprócz serdecznej atmosfery, dobrej zabawy i muzyki na przybyłych czekały pyszności na stoiskach, przygotowanych przez szkoły podstawowe z Bloch, Dalekiego, Długosiodła, Zespół Szkół ze Starego Bosewa i Zespół Szkół w Długosiodle. Gorący posiłek, kiełbaski po myśliwsku, zapewniło Koło Łowieckie „Bór”. Udział i zaangażowanie społeczności gminnej w tegoroczny finał WOŚP były bezsprzecznie duże. Pobito zeszłoroczny rekord kwesty, a podczas licytacji i koncertu na placu znalazło się ok. sześciuset osób.
E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl