Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 maja 2021 r., imieniny Antonina, Izydora

WOŚP w Jackowie

Ikona
(Zam: 16.01.2013 r., godz. 10.30)

Jak co roku, gmina Somianka przyłączyła się do zbiórki pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie już finał WOŚP połączony był z Gminnym Przeglądem Kolęd i Pastorałek i odbył się w Jackowie Górnym. W tym roku łącznie udało się zebrać 10 tys. 14,60 zł, niestety, to blisko o 3 tys. zł mniej niż w roku ubiegłym.

Wolontariusze zbierali pieniądze od samego rana. Mieszkańcy gminy w tym roku do puszek wrzucili 4 tys. 254,60 złotych. W Jackowie finał WOŚP rozpoczął się Przeglądem Kolęd i Pastorałek. Później odbyła się licytacja, którą tradycyjnie poprowadzili: europoseł Jarosław Kalinowski, baryton z Polskiej Opery Kameralnej w Łodzi Kazimierz Kowalski oraz była dyrektor szkoły Anna Melion.
Wylicytować można było m.in. złote i srebrne serca ufundowane przez Zakład Jubilerski „Asik”, które poszły odpowiednio za 600 i 200 zł. Srebrne serduszko na aukcję przekazała również prezes stowarzyszenia Szkoła z Tradycją (przyniosło 200 zł dla WOŚP). Oprócz tego wylicytować można było komplet biżuterii srebrnej, który ufundował wiceprzewodniczący Krzysztof Rakowski, starosta Bogdan Pągowski na aukcję WOŚP przekazał obraz, sam z kolei wylicytował m.in. ręcznie wykonany drewniany karmnik dla ptaków za 150 zł. Wójt gminy Andrzej Żołyński przekazał męski zegarek, sam kupił damską biżuterię za 200 złotych. Inni sponsorzy przekazali m.in.: kosz wyrobów mięsnych, obrazy, kalendarze, kubki, lampki, rękodzieła w postaci drewnianego okrętu czy zagrody, koszulkę WOŚP oraz kubek z zespołem „Przepióreczka”. Wylicytować można było również rzeczy nietypowe, tj. nóż myśliwski, kartę płatniczą z logo XXI finału WOŚP albo kostkę Rubika.
W licytacji, co roku czynnie bierze udział Jarosław Kalinowski. W tym roku przekazał nalewki własnej roboty: żurawinówkę, aroniówkę i wiśniówkę, które zlicytowano po 150, 120 i 100 zł. Najdrożej udało się sprzedać obraz, który kupił Kazimierz Kowalski za 700 zł.
Imprezę swoim występem uświetnili artyści Polskiej Opery Kameralnej w Łodzi: Kazimierz Kowalski, Wiesław Bednarek, Andrzej Niemierowicz oraz Małgorzata Kustoszek. Artyści wykonali kilka znanych pieśni operetkowych, np. „Graj cyganie”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Usta milczą, dusza śpiewa”.
Dyrektor szkoły Aleksandra Kalinowska podziękowała wszystkim ofiarodawcom oraz licytującym za hojne dary, jakie przekazali na ten szczytny cel.
I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl