Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 października 2021 r., imieniny Darii, Ingi

Bawimy się i uczymy poszerzając horyzonty

(Zam: 16.01.2013 r., godz. 10.30)

Tak zatytułowany projekt do 28 czerwca będzie realizowany wśród uczniów klas I-III gminnych szkół podstawowych. Ma im pomóc w problemach w nauce, a tym najzdolniejszym – pozwolić się rozwijać.

Przedsięwzięcie współfinansuje Unia Europejska. Zgodnie z zarządzeniem burmistrza w gminie powstał zespół, który odpowiada za koordynację i nadzór nad realizacją projektu (Adam Warpas, Anna Gołębiewska, Żaneta Kozak, Dariusz Korczakowski, Barbara Bożuta, Beata Milewska, Małgorzata Wrzesińska, Anna Sasiak, Małgorzata Rutkowska). W każdej z ośmiu szkół nim objętych pracuje koordynator odpowiadający za nadzór i realizację przedsięwzięcia w placówce. W projekcie biorą udział wszystkie szkoły, które wypełniły zgłoszenie.
– Dzieci są zadowolone z udziału – mówi Elżbieta Niewiadomska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie, koordynator szkolny. – Chętnych jest wielu, uczestniczy w nim 127 dzieci. Została stworzona również lista rezerwowa – dodaje.
Dzieci korzystają z zajęć przed i po lekcjach dostosowanych do ich potrzeb.
– W naszej placówce odbywają się między innymi, zajęcia logopedyczne, zajęcia artystyczne – informuje Jolanta Przybysz, wicedyrektor szkoły. – Lista nie jest zamknięta. W razie potrzeby więcej dzieci będzie mogło skorzystać z dodatkowych lekcji. Projekt jest dużym krokiem naprzód w pomocy uczniom – podsumowuje.
Do szkół zaangażowanych w projekt trafił sprzęt i wyposażenie za prawie 300 tys. zł m.in. plansze, tablice edukacyjne, gry dydaktyczne, projektory, laptopy, tablice interaktywne.
M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl