Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaDotknięcie tajemnicy

Ikona
(Zam: 09.01.2013 r., godz. 10.30)

Jasełka bożonarodzeniowe odbyły się 19 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Rząśniku. Wystawili je uczniowie klasy IVa i IVb przygotowani pod kierunkiem katechetki Anny Ogrodnik. Dzień później w podobnej uroczystości uczestniczyli gimnazjaliści.

Uczniowie podstawówki przedstawili historię narodzenia Jezusa – oprócz tradycyjnych darów do żłóbka dzieci przyszły z prośbami i podziękowaniami. Spektaklowi świątecznego nastroju dodały kolędy, które śpiewała z młodymi artystami publiczność.
W Publicznym Gimnazjum młodzież wcieliła się w role Maryi, Józefa, Aniołów, pastuszków, mieszkańców Betlejem, Trzech Mędrców ze Wschodu, którzy złożyli pokłony i dary Jezusowi. Uczniowie na to wydarzenie przygotowali stroje, szopkę i rekwizyty, aby oddać nastrój uroczystości i przybliżyć wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat.
Jasełka bożonarodzeniowe, recytacje utworów ks. Jana Twardowskiego wykonali uczniowie pod kierunkiem A. Sochaczewskiej i I. Zaremby, zaś nad oprawą muzyczną i występem chóru szkolnego czuwał T. Śnieżak. Uczniowie zaprezentowali kolędy m.in. ,,Cicha noc”, ,,Bóg się narodził”, ,,Nie było miejsca”, ,,Kolęda płynie z wysokości”. Występ zakończyła ,,Modlitwa” ks. Jana Twardowskiego zaśpiewana przez uczennice, M. Dąbkowską i K. Pujer.
- Prawdziwa uczta dla ducha, która dotyka tajemnicy Bożego Narodzenia –podsumowała przedstawienie i podziękowała młodzieży dyrektor Katarzyna Abramczyk.
Na zakończenie uroczystości w szkole podstawowej i gimnazjum dyrektor złożyła życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły.
- Wszystkie życzenia są ważne, ale najważniejsze jest to, żeby w sercu mieć Boga – zaznaczył ks. Andrzej Zieliński.
Joanna Kopka, Małgorzata Turek
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl