Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaGdzie i jak się bawić…

(Zam: 09.01.2013 r., godz. 10.30)

Jest już projekt kalendarza imprez kulturalnych i sportowych, które odbędą się w gminie Wyszków w 2013 r. Znalazły się w nim przedsięwzięcia znane mieszkańcom, ale i nowe inicjatywy. To wstępna wersja, jeśli nastąpią zmiany, nie powinny być duże.

Pierwszym wydarzeniem będzie finał Supertalentu 20 stycznia w WOK „Hutnik”. Impreza będzie również niejako inauguracją samego ośrodka po remoncie. W związku z podjęciem przez Sejm uchwały o 150. rocznicy powstania styczniowego w Roku Pamięci o Powstaniu Styczniowym, 22 stycznia otwarta będzie wystawa „Powstanie Styczniowe: przyczyny, przebieg, skutki” oraz przeprowadzona sesja historyczna nt. „Bitwy w Powstaniu Styczniowym”. Swoje święto 26 stycznia będzie miał Zespół Pieśni i Tańca „Oberek”. Prowadzona przez Danutę Deptułę i Stanisława Kadłubowskiego grupa obchodzić będzie jubileusz 5-lecia.
W pierwszej połowie następnego miesiąca, 9 lutego, rewia Dziecięca „Sylaba” zaprezentuje premierowe widowisko „Super”.
W marcu odbędą się trzy imprezy. XIX Turniej Siatkówki Mężczyzn o Puchar Burmistrza Wyszkowa rozegrany zostanie 3 marca, tydzień później, 10 marca – Turniej Piłki Nożnej MKS Bug Wyszków o Puchar Burmistrza Wyszkowa. Podczas Wiosennych Spotkań z Wojskiem 21 marca zaprezentują się akademie i szkoły wojskowe, będzie pokaz uzbrojenia i sprzętu wojskowego. Planowany jest również koncert, choć ten punkt programu nie jest jeszcze pewny, jeśli będzie zrealizowany, prawdopodobnie wystąpi wojskowy zespół reprezentacyjny.
Imprezą coroczną jest zaplanowane na 20 kwietnia Motoserce, organizowane przez Stowarzyszenie Free Horses Wyszków. W kwietniu odbędzie się też PaT (spotkanie w ramach „Profilaktyka a Ty”) oraz koncert „Rewia Dziecięca Sylaba i jej Goście” z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.
Nową imprezą jest majówka turystyczna 1 maja, swoista inauguracja sezonu, choć wiadomo, że takowy trwa cały rok. Maj jednak jest miesiącem szczególnie sprzyjającym takiej formie aktywności. Będzie to prawdopodobnie duży rajd rowerowy, może i pieszy. Maj to również tradycyjnie święto trzeciomajowe, w czasie którego odbędzie się uroczysta msza święta i zaprezentowana musztra paradna Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Wyszków. W dniach 8-14 maja trwa Tydzień Bibliotek, w jego ramach wyruszy już III Parada Moli Książkowych, odbędzie się spotkanie autorskie z Elżbietą Dzikowską oraz wykład „Dokąd zmierzają biblioteki?”. Dwudniowa impreza (24-26 maja) – Okręgowa Olimpiada Młodzieży w Sporcie Wędkarskim, współorganizowana przez Polski Związek Wędkarski Koło Wyszków, skupić ma osoby z okręgu mazowieckiego.
Dni Wyszkowa zaplanowano na przełom maja i czerwca. 29 maja zapoczątkuje je Wyszkowski Dzień Nauki (we współpracy z UKSW z Warszawy). W Boże Ciało, 30 maja, odbędzie się Festiwal Piosenki lat 60. i 70. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce” (organizowany przez „Klub 2012”). Ciesząca się w ubiegłym roku dużym zainteresowaniem wystawa przy fontannie w obecnym za tematykę będzie miała lata powojenne (otwarcie 31 maja). Novum w programie imprez jest koncert „Scena – Wyszkowskie Prezentacje” (31 maja), ma to pokazać działania twórcze wyszkowskich przedszkoli, szkół, grup z WOK „Hutnik”. Po przerwie odbędzie się koncert gwiazdy. Czerwcowa część Dni Wyszkowa rozpoczyna się 1 czerwca Dniem Dziecka w parku, mającego formę wielkiego placu zabaw. Nowym pomysłem jest kino plenerowe w parku 2 czerwca, 1 czerwca odbędą się Zawody w Wędkarstwie Spławikowym dla Dzieci i Młodzieży (współorganizator Polski Związek Wędkarski Koło Wyszków).
Jeśli nie pojawia się przeszkody, 7 lipca będzie spływ kajakowy. W dniach11-14 lipca rozegrają się XIII Mistrzostwa Wyszkowa w Wędkarstwie Morskim o Puchar Burmistrza Wyszkowa (współorganizator – Polski Związek Wędkarski Koło Wyszków). Bardzo dobrze przyjęta w ubiegłym roku impreza wakacyjna „Eskapada Wyszków” (familijna gra miejska), przeprowadzona przez Bibliotekę Miejską, odbędzie się 13 lipca. Na podobnie ciekawą imprezę, plenerowy koncert muzyki klasycznej w parku, można przyjść 21 lipca. Entuzjaści dwóch kółek 27 lipca mogą dołączyć do rajdu rowerowego.
Sierpień to imprezy plenerowe. Festiwal Miodu i Chleba w Kamieńczyku zaplanowano na 4 sierpnia. Na program uroczystości z okazji 93. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. 15 sierpnia składa się wystawa na plebanii „Bitwa Warszawska 1920 r.” – wystawa na plebanii, msza św. i złożenie kwiatów pod pomnikiem na cmentarzu parafialnym w Wyszkowie oraz parada motocyklistów MotoCud i posadzenie dębu katyńskiego. Wyszkowianie mogą ponadto wziąć udział w plenerowym koncercie muzyki estradowej (18 sierpnia) i Festiwalu Operowo-Operetkowym na Mazowszu (31 sierpnia, organizator – Europejska Fundacja Promocji Sztuki Wokalnej). Dożynki gminne w tym roku odbędą się 25 sierpnia w Gulczewie.
Wrzesień to miesiąc imprez sportowych. Na 8 września w skateparku zaplanowano „BMX-tream Wyszków 2013”, w dniach 13-14 września odbędzie się Turniej Siatkówki o Puchar Burmistrza Wyszkowa, zaś 21-22 września – „Rally Wyszków”, rajd samochodowy, współorganizowany przez Automobilklub Centrum.
W październiku nową imprezą będzie Wyszkowska Gala Sportów Walki (19-20 października, we współpracy z Wyszkowskim Klubem Walki „Gimnazjon Apin”).
Kontynuowany będzie Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Wyszkowa (26-27 października, współorganizator – Polskie Towarzystwo Taneczne).
W listopadzie odbędą się imprezy związane z obchodami Dnia Niepodległości: Przegląd Pieśni Legionowych (10 listopada), msza św. w kościele pw. NMP w Rybienku Leśnym oraz Wyszkowski Bieg Niepodległości w Rybienku Leśnym (11 listopada). 8 listopada będzie Powitanie Wyszkowskiego Pierwszaka.
Grudzień to wyszkowskie wigilie (20 grudnia samorządowa, 22 grudnia miejska) oraz sylwester miejski i życzenia noworoczne (31 grudnia).
Planowany jest również koncert wyszkowskich zespołów rockowych, jednak spotkanie w tej sprawie jeszcze się nie odbyło, w związku z tym informacja nie jest potwierdzona.
Szczegóły na plakatach informacyjnych, w lokalnych mediach i na stronach: www.wyszkow.pl, www.wok-hutnik.pl, www.wosir.pl.
E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl