Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 czerwca 2022 r., imieniny Emilii, LucynyPół wieku razem

Ikona
(Zam: 26.10.2010 r., godz. 11.28)

Pięćdziesiąt lat przeżyło ze sobą jedenaście par z gminy Rząśnik, które świętowały swój jubileusz 21 października.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy odprawionej w kościele w Rząśniku. Po niej pary przeszły do pobliskiego lokalu „Sonata”, gdzie obchodziły Złote Gody. Towarzyszyli im najbliżsi, przedstawiciele władz gminy, duchowieństwo. Wspomnienie o radościach i smutkach wspólnego życia towarzyszyło wydarzeniu. Podniosłym momentem było wręczenie przez wójta Jana Kozona przyznanych przez prezydenta medali za długoletnie pożycie małżeńskie.

Otrzymały je pary świętujące 50. rocznicę ślubu: Czesław i Zofia Dudzikowie, Tadeusz i Krystyna Jasińscy, Jerzy i Marianna Kołodziejczykowie, Stanisław i Marianna Krawczykowie, Stanisław i Krystyna Kuleszowie, Henryk i Czesława Machnowscy, Władysław i Krystyna Mielczarczykowie, Kazimierz i Janina Piórkowscy, Zdzisław i Otylia Stopkowie, Henryk i Walentyna Witkowscy, Henryk i Teresa Włodarczykowie.

Gratulowali im. przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Soliwoda oraz sekretarz Karol Kołakowski. Z kolei Diamentowe Gody (60. rocznica ślubu) świętowali tego dnia Zygmunt i Halina Gołębiewscy.

– Pięćdziesiąt lat razem to tak wiele i za razem mało. Wydawałoby się, że tak jeszcze niedawno braliście ślub – mówił wójt Jan Kozon. – Wtedy wiedzieliście już z kim wsiadacie na okręt, ale nie mieliście świadomości, dokąd popłyniecie.

Muzyczną niespodzianką był tego dnia występ od niedawna działającego w gminie zespołu ludowego Kurpie Białe.

– Idąc dalej przez życie trzymajcie się mocno za ręce i korzystajcie z upływającego czasu – mówiła do jubilatów zapowiadająca występ grupy kierownik gminnej biblioteki Maria Beielcka.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl