Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraUratował tonącego

(Zam: 09.01.2013 r., godz. 10.30)

Druh Andrzej Urbaniak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku został „Strażakiem Miesiąca”. Dodatkowo został nominowany do tytułu „Strażaka Roku 2012”.

Zarząd Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Mazowieckiego w uznaniu ofiarności i poświęcenia wykazanego podczas akcji ratowania tonącego uhonorowała druha Andrzeja Urbaniaka tytułem „Strażak Miesiąca Listopada 2012 r.”. Jest jednocześnie nominowany do tytułu „Strażaka Roku 2012”.
W niedzielę, 4 listopada 2012 roku kilkanaście minut po godzinie 12.00, Andrzej Urbaniak mieszkający naprzeciwko strażnicy, usłyszał sygnał syreny strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopsku. Na starorzeczu Bugu dostrzegł wywróconą łódź znajdującą się na samym środku rzeki i trzymającego się jej mężczyznę. Przez chwile wahał się, czy czekać na obsadę, zgłaszać wyjazd do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Wyszkowie, wyprowadzać samochód i łódź z silnikiem, ale zdawał sobie sprawę, że to wymagałoby czasu, dojazd z łodzią, wodowanie to stanowczo za długo. Tego dnia temperatura na dworze wynosiła zaledwie 5 stopni, a temperatura wody około 5-7 stopni, dodatkowo wiał przeszywający zimny wiatr. Wraz z synem wrzucili swoją prywatną łódź na wodę i popłynęli w kierunku wędkarza. Druh chwycił go za kołnierz od kurtki i powoli zaczął holować na drugi brzeg. Mężczyzna miał objawy hipotermii. Po chwili na miejsce dojechał inny z druhów z OSP Słopsk, który przyjechał do strażnicy wezwany dźwiękiem syreny.
Oprac. I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl