Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

Przetarg w tym roku

Ikona
(Zam: 16.01.2013 r., godz. 10.30)

W 2013 r. gmina ogłosi przetarg na sprzedaż nieruchomości, na której znajduje się Przedszkole nr 3 „Słoneczko”. Posesja jest własnością gminną, zgodę na jej zbycie wyrazili radni podczas ostatniej w minionym roku sesji 28 grudnia.

Nieruchomość znajduje się przy ul. 11 Listopada, ma powierzchnię 4 338 m kw., wstępnie wyceniono ją na 4 343 400 zł. Przeznaczono ją do zabudowy wielorodzinnej.
To będzie pierwsza tego typu transakcja w gminie, polegająca na tym, że przedsiębiorca wyłoniony w przetargu w zamian za działkę w centrum, na której obecnie mieści się przedszkole, najpierw wybuduje dla gminy nowy obiekt. Ten, usytuowany zostanie na działce gminnej przy ul. Meliorantów, według projektu przygotowanego na jej zlecenie i zaakceptowanego przez samorząd.
– Nie jest to nowoczesny budynek, ma ponad 30 lat i powoli przestaje spełniać pewne standardy, a zapewnienie bezpieczeństwa wymaga nakładu środków – mówi o „Słoneczku” zastępca burmistrza Adam Mróz. –
Władze decyzję o wyborze ul. Meliorantów na nową siedzibę placówki tłumaczą tym, że w centrum funkcjonuje już kilka przedszkoli, które zabezpieczają potrzeby mieszkańców. Nowe „Słoneczko” powstanie niedaleko ul. Serockiej, to dobra lokalizacja.
– Tamta część miasta rozwija się, dziś podejmujemy decyzję o budowie przedszkola, jutro okaże się, że jest ono wręcz niezbędne – mówi Grzegorz Nowosielski. – Tam prawdopodobnie powstanie blok z ponad setką mieszkań, blisko jest Rybienko Nowe i Leśne. Ci, którzy dziś mają wątpliwości co do przeniesienia, gdy zobaczą nowy budynek, będą pewni, że decyzja była słuszna.
Dopiero po przejściu dzieci do nowego budynku nabywca przejąłby grunt przy ul. 11 Listopada. Gmina zakłada, że wstępnie oszacowany koszt wystarczy na budowę nowego lokum, choć ostateczne kwoty będą znane po rozstrzygnięciu przetargu.
E.E.

Komentarze

Dodane przez Jan4P, w dniu 16.01.2013 r., godz. 17.29
Przetarg czy sformalizowanie tego co już dawno zostało z góry "ułożone"?
Dodane przez Bożena, w dniu 16.01.2013 r., godz. 19.20
Władze doprowadziły do tego, że wszystko co jest na sprzedaż w tym super mieście, kojarzy sie z Borexem i ciemnymi machlojami.
Dodane przez bebe, w dniu 16.01.2013 r., godz. 19.51
Blok na bloku blokiem pogania. Nie ma co nowego przedszkola budować. Nie ma dzieci to po co kolejne przedszkole. Nie wiedziałam, że w centrum jest tyle przedszkoli, że potrzeby są w pełni zabezpieczone. Słyszałam o kolejkach i znajomościach, które są potrzebne by dzieciak do przedszkola się dostał. Kolejny przetarg, który wiadomo kto wygra. Wszyscy wiedzą kto, więc władza wie też na pewno. Nie wiem po co głupoty gadać. Kto w nie jeszcze wierzy?
Dodane przez ken, w dniu 16.01.2013 r., godz. 21.30
Co Nowosielski tak ciągnie na tę ulicę Meliorantów. Ma w tym interes? Niedługo będzie mieszkańcem tamtych stron, więc może mysli o własnych dzieciach. Ta największa w polu chawira na zachód od Kasztanowej, to Nowosa!
Dodane przez Królowa Bona, w dniu 16.01.2013 r., godz. 22.36
Zawsze w całej historii dobrze było mieć ważniaka za sąsiada. Za komuny milicja i ORMO szczególnie troszczyły się o takie okolice. I drogę, przez pole, do kilku chałup zrobili, wodę doprowadzili. Wszystko było opłacalne, to była przecież natchniona wizja.
Dodane przez Belzebub, w dniu 17.01.2013 r., godz. 22.54
Chyba kogoś pogięło z tą wyceną tej działki ?
Dodane przez MdM, w dniu 18.01.2013 r., godz. 19.13
Ten barak z azbestu już dawno nie powinien istnieć. Przez całe lata ładowano w to kupę forsy. Ogacili sajdingiem, wstawili nowe okna. Jest to budynek - przedszkole typ "ciechanowski", przewidywany na 15 lat użytkowania. Podobny istniał na ul. 1maja. Funkcjonowało tam przedszkole Maja. Jak widać potwierdza się powiedzenie, że prowizorki sa najtrwalsze.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl