Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaPłynie z nas bardzo pozytywna energia

Ikona
(Zam: 09.01.2013 r., godz. 10.10)

W klubie Ibiza w Rząśniku wystąpiła grupa WEEKEND – najpopularniejszy ostatnio zespół disco-polo, a to za sprawą wielkiego przeboju jakim jest „Ona tańczy dla mnie”.

W ciągu kilku miesięcy teledysk do piosenki na jednym z popularnych portali zyskał ponad 37 milionów odsłon, dzięki temu jako jedyna polska piosenka jest w TOP 100 kanału Youtube. Liderem zespołu jest Radosław Liszewski, wraz z nim na scenie występują Adam Łazowski i Paweł Nitupski. Grupa powstała w 2000 roku w Sejnach, stąd pochodzi i mieszka wokalista. Zespół ma na swoim koncie wiele wyróżnień, m.in nagrodę za najlepszy występ w roku 2003 oraz w roku 2010 i 2012. Przez wiele lat zagrali niezliczoną ilość koncertów, również za granicą, wydali kilka płyt. Stworzyli takie znane utwory jak „Za miłość mą”, „To Karolina”, „Ona i On” , „Za każdą chwilę” i oczywiście wielki przebój „Ona tańczy dla mnie”. Ich koncerty są bardzo energetyczne, z całą pewnością nie dają się nudzić, pozytywna moc i uśmiech na twarzy to motto przewodnie zespołu WEEKEND.

Jakie emocje towarzyszą Wam podczas koncertów?
Radosław Liszewski – Radość, płynie z nas bardzo pozytywna energia, jesteśmy wesołymi ludźmi. Atmosfera jest przednia, jest sympatycznie i bardzo żywiołowo, zresztą każdy może się o tym przekonać podczas naszych koncertów.

Jaki był początek Twojej kariery?
R.L. – W wieku 10 lat kupiłem swój pierwszy instrument, to była perkusja i zacząłem chodzić na prywatne lekcje gry. Tam zupełnie przypadkiem odkryto, iż moje warunki wokalne znacznie wykraczają poza przeciętną. Z biegiem lat nabierałem szlifu w obu kierunkach. Pierwsze chałturki grałem np. na deskach domu kultury w Sejnach.

Przed powstaniem grupy WEEKEND grałeś ponoć w zespole rockowym?
R.L. – Tak, trochę grałem z kolegami ze szkoły i z miasta. Graliśmy punkowo i rockowo. Właśnie z tą kapelą stawiałem pierwsze kroki na poważnych scenach, ale nasze drogi się rozeszły i kapela przeszła do historii.

Miałeś, masz jakichś idoli? Na kimś się wzorowałeś, gdy zaczynałeś swoją karierę?
R.L. – Podpatrywałem wiele zespołów, ale najbardziej inspirowało mnie Modern Talking, Guns N' Roses. Moim spełnieniem dziecięcych marzeń było zagranie z Modern Talking i tak się też stało, graliśmy też z Boney M. To takie kultowe zespoły, które każdy z nas zna.

Skąd wzięła się nazwa WEEKEND?
R.L. – Największe imprezy zawsze odchodziły w weekend, więc pewnie stąd.

A co z autorstwem wielkiego przeboju „Ona tańczy dla mnie”?
R.L. – Nieskromnie powiem „Ja żem to uczynił...”. Sam komponuję muzykę, mam głowę pełną pomysłów, wykorzystuję też instrumenty analogowe i bibliotekę z samplami.

Jak to jest, być gwiazdą disco polo?
R.L – Ja nie wiem, co to znaczy gwiazda, w Polsce taki status nie istnieje, gwiazdy są w Stanach Zjednoczonych. My jesteśmy tylko rozpoznawani.

Czy jako artysta czujesz się spełniony?
R.L. – Tak, robię to, co lubię i mogę z tego żyć, sprawia mi to ogromną przyjemność. Nie wyobrażam sobie, żebym mógł robić coś innego. Może bym pracował w biurze, może byłbym lekarzem, naprawdę nie wiem.

Jakie plany WEEKEND ma na 2013 rok? Czy będzie nowa płyta?
R.L. – W 2013 roku na pewno nie będzie nowej płyty, ponieważ nie mamy na nią czasu. Kręcimy klip, zobaczymy, czy będzie przebój.

Rozmawiała Monika Knop

Komentarze

Dodane przez Mirek, w dniu 10.01.2013 r., godz. 13.40
Mają chłopaki swoje 5 minut. Taką szansę trzeba wykorzystać. Czemu nie, kasa sama pcha się do kieszeni. A jak widać, powodzenia im nie brakuje.
ona tańczy
Dodane przez xmen, w dniu 10.01.2013 r., godz. 20.17
"ja uwiebiam ją, ona tu jest i tańczy dla mnie, bo dobrze to wiem , że porwe ją i schowam w seru na dnie boooo..'' :-)
papka z mózgu
Dodane przez papka, w dniu 11.01.2013 r., godz. 09.58
Chłopaki robią papkę z mózgu a dziewczyny mają kisiel w majtkach
Dodane przez Pies, w dniu 11.01.2013 r., godz. 14.23
Tak było, jest i będzie. Nic na to nie poradzisz. Większość młodzieży z tego wyrasta, potraktuj to jako życiowy etap. Chciałbys ludziom palcem pokazywać co jest dobre , a co złe? Inni jak zahipnotyzowani siędzą przed TVNem, i uważasz, że to nie papka?
Dodane przez Florydzianka, w dniu 13.01.2013 r., godz. 14.20
Bardzo mi sie podobało, dobre było ale mało!
d...kracja PO w Wyszkowie
Dodane przez Żaneta, w dniu 16.01.2013 r., godz. 14.32
Dyrektor DK Hutnik oświadczył młodym zespołom, ktore spotkały się z nim w sprawie zorganizowania przeglądu zespołów rockowych, że żaden koncert rockowy czy podobny nie będzie miał miejsca w Domu Kultury przez 3 lata, ponieważ są nowe parkiety, fotele itp. i są na gwarancji! Jakie to traktowanie już nie tylko zespołów, ale melomanów i ogólnie mieszkańców miasta, którzy swoimi podatkami utrzymują tego typu przybytki? Pytanie retoryczne: czy jak dyrektor kupi sobie nowy samóchód nie będzie go używał dopóki będzie na gwarancji?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl