Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaBal jak w Paryżu

Ikona
(Zam: 09.01.2013 r., godz. 10.15)

Sezon studniówkowy w powiecie wyszkowskim otworzył bal maturalny I Liceum Ogólnokształcącego. Studniówka odbyła się 5 stycznia w hali WOSiR, która na ten wieczór zamieniła się w klimatyczny Paryż. Uczniowie pod wieżą Eiffla bawili się do białego rana.

Bal studniówkowy tradycyjnie rozpoczęto polonezem. Ze względu na dużą ilość uczniów zatańczono go w dwóch turach. Obie poprowadził dyrektor Władysław Klimaszewski z uczennicami Kingą Czekała i Klaudią Jędrzejczak. W drugiej turze poloneza z najlepszą uczennicą I LO, stypendystką ministra Weroniką Rawską zatańczył również starosta Bogdan Pągowski.
W balu studniówkowym bawili się uczniowie sześciu klas I Liceum Ogólnokształcącego wraz z osobami towarzyszącymi: klasa 3 a polonistyczno-dziennikarska z wychowawcą Krzysztofem Wawrzyńczukiem, 3 b – matematyczna z wychowawcą Adamem Czechowskim, 3 c – przyrodnicza z wychowawczynią Zofią Bernatowicz, 3 d matematyczno-geograficzna z wychowawcą Januszem Kosińskim, 3 e matematyczno-przyrodnicza z wychowawczynią Katarzyną Święch, 3 f – społeczna z wychowawczynią Agnieszką Głowacką, 3 g lingwistyczno-geograficzna z wychowawczynią Patrycją Ogrodzińską.
Po odtańczeniu poloneza kilka słów do młodzieży skierował dyrektor szkoły Władysław Klimaszewski.
- Dziś jest taki dzień, kiedy widać na horyzoncie zbliżający się koniec waszej nauki, czas, gdy przystąpicie do egzaminu dojrzałości i opuścicie mury naszej szkoły. Mam nadzieję, że ten czas będzie tak piękny jak ten dzisiejszy polonez, będziecie szli bez przeszkód, z uśmiechem na twarzy, a wszystko skończy się dla was brawami – życzył swoim uczniom.
Podczas części oficjalnej głos zabrał również gość specjalny starosta Bogdan Pągowski.
- Przed wami najważniejszy egzamin. Matura jest szczególna, bo kończy pewien etap edukacji. Myślę, że macie już ją w kieszeni, bo jesteście w dobrej szkole, przygotowani przez wykwalifikowanych nauczycieli. Przed wami jednak wybór kariery zawodowej. Chcę was zachęcić, aby nie tylko okupować studia uniwersyteckie, ale zainteresować się politechniką i wyższymi szkołami inżynierskimi, bo takich fachowców w Polsce nam teraz najbardziej potrzeba – przekonywał starosta życząc jednocześnie szampańskiej zabawy.
Zanim uczniowie zasiedli do stołów obejrzeli jeszcze pokaz taneczny. Walca do muzyki z filmu Amelia zatańczyli uczniowie w specjalnie przygotowanym do tego układzie choreograficznym: Klaudia Kania i Marcin Koński, Magdalena Ciach i Tomasz Macioch, Karolina Książak i Piotr Przybysz, Klaudia Świerczewska i Michał Niedźwiedź, Małgorzata Zawadzka i Emil Misiak, Patrycja Kania i Łukasz Wrzosek, Eliza Kaźmierczyk i Mateusz Bryl, Wioletta Karamuz i Adrian Dylak.
Młodzież bawiła się do białego rana, w międzyczasie pozując do klasowych, pamiątkowych zdjęć.
I.S.

Komentarze

Dodane przez niezadowolony obserwator, w dniu 09.01.2013 r., godz. 22.10
"bo jesteście w dobrej szkole, przygotowani przez wykwalifikowanych nauczycieli"- czemu nie dodał przez dobrze opłacanych korepetytatorów polecanych przez koleżanki i kolegów z Lo
Dodane przez Wlad, w dniu 09.01.2013 r., godz. 23.02
Wszystko schodzi na psy. POziom coraz niższy, a nauczyciele tylko krzyczą jaka im się dzieje krzywda. I myśla o kolejnych zagranicznych wycieczkach (na koszt dzieci).
Dodane przez Wanda, w dniu 10.01.2013 r., godz. 00.51
Boże drogi, jaka ta nasza młodzież jest przepiękna. Wprost nie mogę się napatrzeć na te wspaniałe dziewczęta. Łezka się w oku kręci i powracaja wspomnienia, kiedy przeżywałam matury swoich dzieci. Gratuluję i aby do maja. Wiosna będzie Wasza!
Dodane przez Pipi, w dniu 10.01.2013 r., godz. 12.46
Przydałaby się jakaś galeria zdjęć, przecież wiadomo, że ze studniówek, nie artykuły są najciekawsze, ale dobre zdjęcia. Pozdrawiam wszystkich maturzystów 2013! Mam nadzieję, że tradycja "czerwonych", wciąż żyje! ;)
Dodane przez Wacek, w dniu 10.01.2013 r., godz. 13.07
"czerwonych" - róż? Tak żyje, widać na zdjęciach ;)
Dodane przez Pipi, w dniu 10.01.2013 r., godz. 13.54
Wacek żartownisiu, nie chodzi wcale o róże... :)
Jak to drzewiej bywalo.
Dodane przez Rodak z USA, w dniu 10.01.2013 r., godz. 14.33
Na moiej studniowce dyrektor Kaminski pogonil by te panny do domu zeby zmyly makijaze. Stroje wieczorowe tez byly mniej wymyslne. Biala bluzka i granatowa spodniczka. O tempora! O mores! Do ewentualnych adwersarzy, wcale nie tesknie za tamtymi czasami.
Dodane przez Ken, w dniu 10.01.2013 r., godz. 16.02
Bal jak w Paryżu i dziewczęta jak francuskie modelki
Do Rodaka z USA
Dodane przez Marcin, w dniu 10.01.2013 r., godz. 17.36
Czytając ziomuś twój komentarz, już mnie ponosiło, ale ostatnie zdanie cię uratowało ;) Ja tylko liznąłem czasów, o których piszesz. Granatowe flisowane spódnice, sandałki i podkolanówki, a włosy w koński ogon... W poł. lat 80, udało mi się wyjechać do ojca, do USA. Miło być dwa miesiące a zrobiło się pół roku, do dziś za tę samowolkę, nie chcą mnie tam wpuścić... (poszukałem wielkiego sama) Chciałem powiedzieć, że to co wtedy tam zobaczyłem, było dla mnie małym szokiem cywilizacyjnym. Tamtejsze nastolateczki 13,14, 15 letnie, główny przedział wiekowy moich zainteresowań (sam byłem szczawiem), były jak z kolorowego obrazka. Delikatnie podmalowane, ładnie i subtelnie wypachnione, uczesane i profesjonalnie umiały radzić sobie z pryszczami. To samo po latach dotarło i do nas. Dzis nie widzę różnicy między naszymi gimnazjalistkami a tamtejszymi, choć wszędzie zdarzyć się może przesadyzm. Nic więc dziwnego, że dzisiejsze maturzystki wygladają jak z żurnala. Są tym pokoleniem, które potrafi o siebie dbać pod tym wzgledem, już od dziecka. Prawda Pani Wando, nasza młodzież jest piękna. Udana musiała być także sama studniówka. Gratuluję.
Dodane przez Pipi, w dniu 10.01.2013 r., godz. 19.08
Dobra, ale i nasi studniówkowi chłopcy są bardzo przystojni. Wyrosło nam piekne pokolenie.
poszukałem wielkiego sama
Dodane przez Rodak z USA, w dniu 10.01.2013 r., godz. 19.27
Mialo chyba byc oszukalem Wuja Sama. Powinnes miec to darowane bo za takie cos grozi kara 10 lat odmowy wizy do USA. Tyle, ze teraz nie radzil bym sie interesowac 13,14 czy 15 letnimi nastolatki bo za to grozi wiecej niz 10 lat i to o obostrzonym rygorze.
R z USA
Dodane przez Marcin, w dniu 10.01.2013 r., godz. 20.06
Tak ziomku, miało być, że wg nich "oszukałem wielkiego wuja Sama", po kilku latach znów zakombinowałem, a oni to wyłapali. Jestem spalony :) Moje zainteresowania urosły razem ze mną. Są po 40 i pewnie dużo więcej ważą ;) USA to chory także chory kraj, ale o tym za chwilę.
Sprawa Rafała Pietrzaka -pamiętajmy!
Dodane przez Marcin, w dniu 10.01.2013 r., godz. 20.18
Ten 40-letni dziś łodzianin od 12 lat siedzi w więzieniu w Teksasie. Został skazany na 30 lat wiezienia za molestowanie seksualne dziecka swej konkubiny. Zarzut został wywiedziony z faktu, że dziecko zaczęło krwawić podczas kąpieli. Sprawą zajęły się amerykańskie służby socjalne. Na nic zdały się zaprzeczenia matki i samego dziecka, a także to, że badania lekarskie nie potwierdziły gwałtu. Teksańska ława przysięgłych uznała go za winnego, a sędzia skazał na 30 lat.
wiem
Dodane przez Rodak z USA, w dniu 10.01.2013 r., godz. 22.50
Bo sam dozlozylem sie gdy byla zbiorka $$$ na jego obrone. Ale jezeli cos piszesz to wiedz co piszesz. Rafał Pietrzak został zwolniony 9 sierpnia 2012 r. i wrócił do Polski. Tak na marginesie ,jedynym polskim politykiem, który próbował interweniować w tej sprawie u władz amerykańskich był Lech Kaczyński, jako minister sprawiedliwości. Czy USA to chory kraj, napewno dla tych ktorzy nie dostali wizy bardzo chory. Ciekawe tylko po co chca tu przyjechac. Aha.... czy sily policyjne w sile kilkudziesieciu chlopa obezwladnily w koncu tego jednego, jedynego, posiadajacego 6 strzalowy pistolet, terroryste z Sanoka ?
Rafał Pietrzak został zwolniony 9 sierpnia 2012 r. i wrócił do Polski.
Dodane przez Marcin, w dniu 10.01.2013 r., godz. 23.25
Masz rację, pisze o tym wikipedja, ale przyznam, że ta wiadomośc do mnie nie dotarła. Na łOnecie o tym nie wspomniano, może dlatego, że zaangażowany w sprawę był Lech Kaczyński? Dziwna sprawa, bo wcześniej dużo się o niej mówiło. USA to chory kraj, (znowu wybrali Obamę), ale piekny i warto tam zajrzeć chociażby dla krajobrazów. Pozdrawiam.
Dodane przez Rodak z USA, w dniu 10.01.2013 r., godz. 23.39
Oczywiscie, ze dla krajobrazow bo trudno spodziewac sie cudow architektury w kraju majacym 237 lat. Przejechalem niedawno 14 stanow, prawie 10.000 km wlasnie po to zeby zobaczyc te krajobrazy.
imponujące
Dodane przez Mat_12, w dniu 10.01.2013 r., godz. 23.51
Panu Klimaszewskiemu juz dziękujemy. Tyle lat systematycznego obniżania poziomu nauczania. Sam nie potrafi niczego nauczyc... nauka w tej szkole to gruba kasa wyłożona w dodatkowe korepetycje. Pozdro
Dodane przez O.N.A., w dniu 11.01.2013 r., godz. 00.19
W całym Wyszkowie korepetycje to niezły biznes. Etycznie wątpliwe jest jednak to, że korepetycji udzielają nauczyciele, którzy na co dzień uczą swoje ofiary! POciąg do kasy?
Dodane przez Wlad, w dniu 11.01.2013 r., godz. 22.19
Jak pięknie dzis wyglądają te studniówki, przypomniałem sobie wystrój pewnego wesela przystojonego w szarokolorowe baloniki i zwisające wstążki z bibuły. A działo się to w szkole dwójce na stołówce. Jak wszystko poszło do przodu...
Dodane przez Iza, w dniu 12.01.2013 r., godz. 18.45
Pamiętam te szkolne "weselne sale", bawiłam się w dwójce, czwórce i zdzcie :)
Dodane przez Fan, w dniu 12.01.2013 r., godz. 21.16
Były czasy kiedy i w Cechu robione były fajne wesela.
Dodane przez O.N.A., w dniu 13.01.2013 r., godz. 13.01
Pamietacie wesela w spółdzielni na górze? I dyskoteki nad "markietem"...
Dodane przez flick, w dniu 14.01.2013 r., godz. 20.30
Poziom szkoły coraz niższy za to studniówki przypominające wiejskie wesela co rok to wystawniejsze
Dodane przez pani, w dniu 14.01.2013 r., godz. 21.32
Coraz wystawniejsze i coraz droższe, niestety wszystko na koszt uczniów
Dodane przez serdlinka, w dniu 14.01.2013 r., godz. 23.08
Raczej na koszt rodziców - sami tak wydziwiają!
Dodane przez Tak, w dniu 15.01.2013 r., godz. 13.34
ma się ją raz w życiu.
d...kracja PO w Wyszkowie
Dodane przez Żaneta, w dniu 16.01.2013 r., godz. 14.31
Dyrektor DK Hutnik oświadczył młodym zespołom, ktore spotkały się z nim w sprawie zorganizowania przeglądu zespołów rockowych, że żaden koncert rockowy czy podobny nie będzie miał miejsca w Domu Kultury przez 3 lata, ponieważ są nowe parkiety, fotele itp. i są na gwarancji! Jakie to traktowanie już nie tylko zespołów, ale melomanów i ogólnie mieszkańców miasta, którzy swoimi podatkami utrzymują tego typu przybytki? Pytanie retoryczne: czy jak dyrektor kupi sobie nowy samóchód nie będzie go używał dopóki będzie na gwarancji?
do Żanety
Dodane przez gryzzli, w dniu 19.01.2013 r., godz. 17.03
Historia zna takie przypadki, że niektóre zespoły rockowe takie jak np. the Beatles, Rolling Stones czy Guns n Roses (słyszałaś coś o nich?) zaczynały karierę nie grając w miejscowych domach kultury i nie skamląc do burmistrzów o pieniądze. Grały po prostu w klubach, w których ludzie chcieli ich słuchać. Zrób tak samo i przestań lamentować na wszystkich forach

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl