Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 21 czerwca 2024 r., imieniny Alicji, AlojzegoBudżet nie dla wszystkich

(Zam: 02.01.2013 r., godz. 10.30)

Jednym głosem przeciwnym i jednym wstrzymującym radni uchwalili budżet gminy Somianka na 2013 r. Sprzeciw niektórych radnych wzbudziło odrzucenie ich wniosków dotyczących inwestycji drogowych.

Projekt budżetu gminy na 2013 r. zakłada dochody w łącznej kwocie 18 mln 107 tys. 214,27 zł, zaś wydatki w kwocie 19 mln 202 tys. 710,11 zł. Deficyt budżetu gminy wyniesie 1 mln 95 tys. 495,84 zł. Inwestycje drogowe zaplanowano na kwotę 4 mln 847 tys. 501 zł. Do najważniejszych należą: budowa hali sportowej przy szkole w Woli Mystkowskiej (1 mln 725 tys. 593 zł), przebudowa drogi gminnej Stare Kozłowo-Nowe Kozłowo (400 tys. zł), zagospodarowanie centrum Nowych Wypych (budowa chodnika i miejsca spotkań wraz z placem zabaw oraz wymiana oświetlenia ulicznego) (710 tys. 569 zł), zagospodarowanie centrum miejscowości Skorki poprzez remont i wyposażenie świetlicy wiejskiej oraz budowa placu zabaw (655 tys. 80 zł), zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Somianka-Parcele (470 tys. 754 zł), stworzenie rekreacyjnego centrum wsi w miejscowościach: Ostrowy, Wielęcin, Popowo Kościelne i Jackowo Dolne (dla każdej miejscowości kwota 31 tys. 195 zł), modernizacja oświetlenia na terenie gminy Somianka (71 tys. 497 zł).
Radny Mirosław Rogaliński jako jedyny był przeciwny zaplanowanemu budżetowi.
- Wczoraj na komisjach zabiegałem o wprowadzenie do budżetu inwestycji odnowy wsi Ulasek, boisko wielofunkcyjne przy szkole. Walczyłem jak lew, a padłem jak mucha. Inwestycja byłaby z korzyścią nie tylko dla dzieci z Ulasku, ale i pięciu innych wsi – mówił.
Od głosowania wstrzymał się radny Robert Ostatek, którego wniosek również został odrzucony.
- Opracowany budżet jest na miarę naszych możliwości. Myślę, że nikt nie jest z niego zadowolony, bo dla każdego z nas czegoś w nim zabrakło, mi po raz kolejny zabrakło budowy sieci wodociągowej w Somiance i Somiance Parcelach. Nie będę głosować za budżetem, nie będę też przeciw, bo zdaję sobie sprawę, że pewne ważne inwestycje są w nim uwzględnione – oświadczył. –Myślę jednak, że w XXI wieku wstydem dla nas jest, że inwestycja niezbyt droga, nieskomplikowana technicznie, która jest podstawowym świadczeniem dla ludności lokalnej, wciąż nie jest zrealizowana. Lata mijają, a na to pieniądze powinny się znaleźć.
- Chodzi o środki własne na tę inwestycję, z czegoś będziemy musieli zrezygnować chcąc zrealizować to zadanie. Podejmowane są różne decyzje, a każda z nich niesie za sobą skutki finansowe – odpowiedział wójt.
I.S.

Komentarze

WTF!
Dodane przez WTF!, w dniu 05.04.2013 r., godz. 23.36
Prawie 700 tysięcy na remont wiejskiej świetlicy i plac zabaw?! Świetlica wybudowana 5 lat temu i taki nakład finansowy?

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta