Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 czerwca 2022 r., imieniny Emilii, LucynyKrzysztof Krzywicki gminnym koordynatorem piłkarskim

Ikona
(Zam: 26.10.2010 r., godz. 11.35)

25 października swoją pracę rozpoczął gminny koordynator do spraw piłki nożnej. Burmistrz Grzegorz Nowosielski powołał na to stanowisko obecnego piłkarza Bugu Wyszków, Krzysztofa Krzywickiego.

Gminny koordynator do spraw piłki nożnej to całkowicie nowatorska inicjatywa w naszym mieście. Sprawa stworzenia tego stanowiska była poruszana już na walnym zgromadzeniu członków klubu Bug Wyszków pod koniec lipca br. Jak się okazało, burmistrz Grzegorz Nowosielski oraz prezes Bugu Dariusz Andrzejewski, nie rzucali wtedy słów na wiatr.

Prace nad powołaniem koordynatora i przygotowaniem programu szkolenia młodzieży w Wyszkowie trwały od ponad roku. Jego autorem jest Krzysztof Krzywicki, obecnie jeden z kluczowych piłkarzy pierwszej drużyny Bugu Wyszków. Krzywicki ma 32 lata, jest doświadczonym nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem II klasy piłki nożnej. W swojej karierze trenował młodzież w czterech klubach, między innymi w Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

Przygotowany przez Krzywickiego program dostosowany jest do specyfiki i potrzeb Wyszkowa. Obejmuje szkolenie dzieci już od pierwszej klasy szkoły podstawowej, poprzez wiek gimnazjalny, aż po piłkarskie roczniki młodzieżowców, czyli wiekowo – odpowiedniki szkół średnich.
Najważniejszym elementem programu jest szkolenie młodzieży. Obecnie uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum trenują w drużynach prowadzonych przez WOSiR, zamiarem zaś jest, by zostały one „podpięte” pod klub Bug Wyszków. Kolejnym założeniem programu jest trening najmłodszych w ścisłej współpracy ze szkołami, a także regularne organizowanie kontrolnych turniejów piłkarskich dla dzieci z klas nauczania początkowego. Nad całością czuwać będzie właśnie osoba koordynatora.

Drugim ważnym pomysłem jest znalezienie oddzielnego sponsora dla drużyn z danego rocznika. Prezes Bugu zdradził, że już zgłosili się rodzice i firma, którzy chcą wspierać finansowo przejęty w tym roku od WOSiR-u rocznik ’94. Finansowanie zespołów z niezależnych źródeł da możliwość zwolnienia rodziców młodych zawodników z opłat na rzecz treningów, które często uniemożliwiają piłkarzom z biedniejszych rodzin rozwój sportowy. W ten sposób miasto przestanie tracić utalentowanych młodych zawodników.
Kolejną nowością będą regularne badania sportowe, które przeprowadzane będą w Warszawie. Stała opieka medyczna pozostanie w Wyszkowie.

Pierwszym zadaniem Krzysztofa Krzywickiego będzie zorganizowanie jeszcze w tym roku turnieju szkolnego dla klas I-III. W czerwcu lub lipcu klub razem z koordynatorem będzie chciał zorganizować turnieje dla roczników ’95-96 pod patronatem burmistrza i prezesa Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Tego typu przedsięwzięcia będą miały za zadanie wypromować Wyszków na piłkarskiej mapie Mazowsza.

Przy okazji powołania koordynatora prezes Andrzejewski poruszył również sprawę zatrudnienia w Bugu trenera bramkarzy, który profesjonalnie zajmowałby się golkiperami w drużynach ze wszystkich planowanych roczników.

Bardzo dobrą i od dawna wyczekiwaną wiadomością jest fakt, że w najbliższym czasie zamontowane zostanie oświetlenie boiska głównego stadionu miejskiego. Nowe lampy pozwolą na treningi po zmroku, co dotychczas było wielkim problemem. Istnieje również idea stworzenia pełnowymiarowego sztucznego boiska w naszym mieście, które powstałoby na bazie koncepcji sprzed dwóch lat, kiedy Wyszków ubiegał się o zorganizowanie bazy pobytowej dla jednej z drużyn biorących udział w Euro 2012. Gmina planuje również budowę kolejnych sztucznych boisk przyszkolnych.

W swojej koncepcji pracy, sam Krzysztof Krzywicki wyróżnia kilka najważniejszych punktów. Po pierwsze, jego system szkolenia ma na celu wypromowanie i wprowadzanie do zespołów seniorskich Bugu jak najwięcej wychowanków. Drugim celem jest zainteresowanie młodzieży piłką nożną i wypełnienie im w ten sposób wolnego czasu. Zarówno sam koordynator, jak i burmistrz mają nadzieję na współpracę w przyszłości z powiatem i rozciągnięcie jej na okoliczne miejscowości. Podnoszone mają być również kwalifikacje tzw. trenerów pośrednich, którzy poprzez różnego rodzaju staże w wyższych klasach rozgrywkowych będą nieustannie nabierać doświadczenia. Bardzo ważnym elementem będzie współpraca ze szkołami na terenie gminy. Rozmowy z dyrektorami placówek ma prowadzić burmistrz Nowosielski.

Powołanie koordynatora piłkarskiego i założenia programu to na pewno bardzo dobra inicjatywa w naszym mieście. Na efekty jego pracy będziemy, niestety, musieli poczekać kilka lat. W tym momencie cieszyć może na pewno ścisła współpraca, jaka zawiązała się pomiędzy władzami klubu Bug Wyszków a gminą, na czele z promującym sport burmistrzem Nowosielskim. Jeśli wszystkim zaangażowanym w projekt wystarczy sił i zapału, a grono wspierających piłkę w mieście uda się jeszcze poszerzyć, to w najbliższych latach Wyszków może powrócić do piłkarskiej elity na Mazowszu.

opr. Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl