Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 kwietnia 2021 r., imieniny Klary, Roberta

Spotkanie wigilijne w Rybienku Leśnym

Ikona
(Zam: 02.01.2013 r., godz. 10.30)

– Przed nami czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Nie musi być to dzień 24 grudnia, aby podzielić się z osobami ważnymi i bliskimi opłatkiem, stąd to nasze dzisiejsze spotkanie – powiedziała dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszka Mróz, podczas spotkania wigilijnego 17 grudnia.

Już po raz dziesiąty odbyło się spotkanie opłatkowe OPS w Rybienku Leśnym, po raz kolejny progi restauracji Baśniowa otworzyli jej właściciele, Danuta i Krzysztof Kowalewscy.
Na początku dzieci ze świetlicy środowiskowej w Skuszewie przedstawiły krótki program artystyczny o tematyce bożonarodzeniowej, przygotowany pod okiem Barbary Kalisz. Dzieci zaprosiły także zebranych gości do wspólnego kolędowania. Podczas spotkania, tradycyjnie już był obecny ksiądz Zenon Mosakowski, duszpasterz parafii w Rybienku Leśnym. Pobłogosławił wszystkich zebranych.
– Opłatek jest symbolem dobra, miłości, radości. Dla tych, którzy się nim dzielą jest znakiem obecności Boga w sercach – powiedział.
Burmistrz Grzegorz Nowosielski zauważył, że mimo natłoku pracy, zawsze znajdzie się moment, aby móc się spotkać, złożyć życzenia i pobyć we wspólnym gronie.
– Chciałbym życzyć wszystkim typowo polskich świąt, takich z choinką, prezentami i z uśmiechem – powiedział burmistrz.
Uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem, później zasiedli do wspólnego posiłku. Przedstawiciele wspólnoty Gloriosa Trinita, działającej w kościele św. Wojciecha, grali i śpiewali kolędy. Najmłodszych odwiedził tradycyjnie już święty Mikołaj, który przyniósł podarki ufundowane przez lokalnych przedsiębiorców.
M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl