Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, LeonaW pogoni za lisem

Ikona
(Zam: 26.10.2010 r., godz. 11.38)

Piękne konie, uśmiechnięci jeźdźcy, płonące ognisko i słoneczna pogoda. Ten typowo jeździecki nastrój towarzyszył uczestnikom, widzom i gościom gonitwy zorganizowanej z okazji dnia św. Huberta, która odbyła się w sobotę 23 października w Tumanku.

Na specjalnie przygotowaną polanę w Tumanku przybyło na koniach 29 kandydatów walczących o puchar burmistrza Wyszkowa. Ta plenerowa impreza odbyła się dzięki dobrej woli i zaangażowaniu Jarosława Żmudy, Elżbiety Powierzy i Marcina Gonerka, który zaprezentował uczestników gonitwy i ich konie. Po tradycyjnym strzemiennym zawodnicy udali się na tereny podleśne, gdzie rozpoczęła się gonitwa konna. Rywalizacja polegała na złapaniu lisa, w którego wcielił się Jarosław Żmuda. Konkurencja nie trwała długo, zwycięzcą okazał się Michał Żarnawski, utytułowany jeździec m.in. wielokrotny finalista Mistrzostw Polski, II wicemistrz Polski w konkurencji reining młode konie (2008), dwukrotny mistrzem Polski w konkurencji Working Cow Horse (2008 i 2009), mistrzem (2006), wicemistrz (2007), II wicemistrz Polski (2008) w Team Perning oraz mistrzem Polski w konkurencji calf doping (2007). Puchar burmistrza Wyszkowa wręczyła sołtys wsi Tumanek Elżbieta Powierza. Oprócz pucharu, Michał Żarnawski otrzymał rzeźbę znanej artystki Anny Dębskiej. Wręczono też inne nagrody: najmłodszej uczestniczce gonitwy Agnieszce Gałązce, miss gonitwy Żanecie Suchcie z Warszawy oraz najstarszemu uczestnikowi gonitwy Gerardowi Skałdanowskiemu i jego koniowi – Czekoladzie. Jak podkreślił pan Gerard, para ta ma razem 90 lat. Po wręczeniu nagród, każdy mógł skosztować grochówki, bigosu, kiełbaski, smalcu czy grzanego wina. Organizatorzy spotkania mają nadzieję, że obchody dnia św. Huberta będą odbywać się cyklicznie.

M.Ch.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl