Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyPrzyjaciele lasu

Ikona
(Zam: 19.12.2012 r., godz. 10.30)

Na naszym terenie nie brakuje miejsc, do których z utęsknieniem wzdychają mieszkańcy wielkich miast. Lubimy las, zachwycamy się jego pięknem, korzystamy z jego dobrodziejstw, ale… czy to wystarczy, by zyskać miano przyjaciela lasu?

W październiku tego roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Białymbłocie powstało Towarzystwo Przyjaciół Lasu. Uczniowie będą poznawać las, odkrywać jego tajemnice, tajniki pracy leśników oraz rozbudzać w sobie potrzebę bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Jednym z działań inaugurujących działalność TPL, a zarazem promujących ochronę przyrody, było ogłoszenie konkursu na napisanie regulaminu korzystania z lasu. Spośród otrzymanych prac komisja w składzie: Lidia Nożewska (nauczycielka, opiekunka koła) oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Wyszków, leśniczy Andrzej Dańczyszyn, główną nagrodę przyznała uczennicy kl. V Julii Iwańskiej. Wyróżnienia otrzymali: Stanisław Dyl, Jakub Proć, Michał Michalak (uczniowie kl. I) oraz Julia Iwańska z kl. III. Nagrody ufundował nadleśniczy Wojciech Kwiatkowski. Konkursowe prace zobaczyć można na szkolnej wystawie oraz na pamiątkowej tablicy na leśnym parkingu przy wjeździe do Białegobłota od strony Wyszkowa.
Aleksandra Dańczyszyn, opr. E.E.

Komentarze

podpowiedż
Dodane przez iryS, w dniu 10.01.2013 r., godz. 19.52
Brawo. Wreszcie ktoś zaczyna uświadamiać tym najmłodszym , że las powietrze itd to bardzo ważna sprawa. brawo. W niedługim czasie powstanie w Białychbłotach Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Ekologii Przyrody . może tak najmłodsi i starsi coś zrobią dla naszej pięknej okolicy . tak zaczynać i działać powodzenia...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl