Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 maja 2024 r., imieniny Bogusławy, TeodozjiPrzyjaciele lasu

(Zam: 19.12.2012 r., godz. 10.30)

Na naszym terenie nie brakuje miejsc, do których z utęsknieniem wzdychają mieszkańcy wielkich miast. Lubimy las, zachwycamy się jego pięknem, korzystamy z jego dobrodziejstw, ale… czy to wystarczy, by zyskać miano przyjaciela lasu?

W październiku tego roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Białymbłocie powstało Towarzystwo Przyjaciół Lasu. Uczniowie będą poznawać las, odkrywać jego tajemnice, tajniki pracy leśników oraz rozbudzać w sobie potrzebę bezpośredniego kontaktu z przyrodą. Jednym z działań inaugurujących działalność TPL, a zarazem promujących ochronę przyrody, było ogłoszenie konkursu na napisanie regulaminu korzystania z lasu. Spośród otrzymanych prac komisja w składzie: Lidia Nożewska (nauczycielka, opiekunka koła) oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Wyszków, leśniczy Andrzej Dańczyszyn, główną nagrodę przyznała uczennicy kl. V Julii Iwańskiej. Wyróżnienia otrzymali: Stanisław Dyl, Jakub Proć, Michał Michalak (uczniowie kl. I) oraz Julia Iwańska z kl. III. Nagrody ufundował nadleśniczy Wojciech Kwiatkowski. Konkursowe prace zobaczyć można na szkolnej wystawie oraz na pamiątkowej tablicy na leśnym parkingu przy wjeździe do Białegobłota od strony Wyszkowa.
Aleksandra Dańczyszyn, opr. E.E.

Komentarze

podpowiedż
Dodane przez iryS, w dniu 10.01.2013 r., godz. 19.52
Brawo. Wreszcie ktoś zaczyna uświadamiać tym najmłodszym , że las powietrze itd to bardzo ważna sprawa. brawo. W niedługim czasie powstanie w Białychbłotach Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Ekologii Przyrody . może tak najmłodsi i starsi coś zrobią dla naszej pięknej okolicy . tak zaczynać i działać powodzenia...

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta