Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, Zuzanny27 litrów krwi i prawie pół tysiąca czekolad

(Zam: 19.12.2012 r., godz. 10.30)

W poniedziałek 10 grudnia od godz. 9.00 do 13.30 mieszkańcy Wyszkowa i okolic mogli oddawać krew w stacjonującym przy Urzędzie Miejskim, Ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa. Była to pierwsza zorganizowana akcja, po likwidacji stacjonarnego punktu krwiodawstwa w Wyszkowie.

Już od godzin porannych przy autobusie ustawiała się duża kolejka chętnych, głównie młodych osób ze szkół ponadgimnazjalnych, by móc honorowo oddać krew.
- Krew oddałam pierwszy raz w życiu. Czuję się trochę osłabiona. Już wcześniej chciałam to zrobić, ale nie było okazji i miałam pewne obawy. Na szczęście, gdy dowiedziałam się o zbiórce w naszym mieście, przełamałam swój strach i od dziś mam zamiar oddawać krew częściej – mówi Natalia, 19 lat.
- Pierwszy raz zdecydowałem się na oddanie krwi mając 18 lub 19 lat. Choć minęło już kilka dobrych lat, to nadal to robię, ponieważ uważam, że pomagając innym dobro wraca do ciebie ze zdwojoną siłą – opowiada, Daniel, 24 lata.
– Dobrze, że jest taka akcja i ludzie, którzy są w stanie przyjść i dać coś od siebie innym, a w nowym roku będzie można to robić dużo częściej, kiedy autobus będzie przyjeżdżał regularnie do Wyszkowa, bo niestety teraz po likwidacji stacjonarnego punktu krwiodawstwa chcąc oddać krew musiałem jeździć do Warszawy – wypowiedział się jeden z panów w średnim wieku.
- Oddaję krew od dobrych kilku lat. Lubię pomagać innym, dlatego, robiąc to mam poczucie spełnienia – przyznaje pan Marek, 43 lata. – Cieszę się również, gdy widzę tyle młodych twarzy, dzięki temu wiem, że w dzisiejszych czasach jest jeszcze mnóstwo osób, którym los innego człowieka nie jest obojętny. Chciałbym podziękować ludziom, którzy wyszli z inicjatywą i dzięki którym ta akcja się odbyła.
Przez ponad 4 godziny pielęgniarki miały pełne ręce roboty, a dzięki ich staraniom do rejestracji przystąpiły 82 osoby, krew oddało 59 osób. Udało się zebrać około 27 litrów krwi, do rąk krwiodawców trafiło ponad 480 czekolad i batonów.
Od nowego roku autobus, w którym będzie można oddać krew, będzie odwiedzał nasze miasto w każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca w godz. 9.00-13.00.
A.R.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl