Dziś jest 24 kwietnia 2024 r., imieniny Grzegorza, Horacego

O Puchar Raz Dwa Fitness

(Zam: 19.12.2012 r., godz. 10.30)

W sobotę 15 grudnia w klubie Raz Dwa Fitness w Wyszkowie zostały przeprowadzone I Amatorskie Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc ,,O Puchar Raz Dwa Fitness”. Zwycięstwo w poszczególnych kategoriach odnieśli Piotr Kurek i Tomasz Zieliński.

Podczas zawodów rozegrane zostały dwie konkurencje siłowe. Pierwsza z nich, ,,wyciśnij samego siebie”, polegała na wykonaniu jak największej liczby powtórzeń podniesienia sztangi o ciężarze zbliżonym do masy zawodnika. Do rywalizacji zgłosiło się ośmiu zawodników. Pierwsze miejsce, ze sporą przewagą nad resztą, zajął Piotr Kurek (waga 92,2 kg), który wycisnął sztangę 38 razy. O pozostałe miejsca na podium zaciętą walkę stoczyła trójka zawodników: Mariusz Rogalski, Damian Brzostek i Kamil Budrewicz. Wszyscy w pierwszym podejściu podnieśli ciężar swojego ciała po 30 razy i zarządzono dogrywkę. W niej najlepszy okazał się Mariusz Rogalski, który wycisnął sztangę 29 razy i ostatecznie zajął drugie miejsce. Jeden raz mniej sztangę podniósł Damian Brzostek i stanął na najniższym stopniu podium. Kamil Budrewicz z 27 powtórzeniami musiał z kolei zadowolić się czwartym miejscem.
W drugiej konkurencji, polegającej na wyciśnięciu największego ciężaru wg formuły Wilks’a wystartowało siedmiu zawodników. Pierwsze miejsce, dzięki wyciśnięciu 170 kg, co dało 123,726 pkt. Wilks’a uzyskał Tomasz Zieliński. Drugą lokatę ze 190 kg i 108,547 pkt. Wilks’a zajął Rafał Racki. Podium uzupełnił Adam Ruciński, który wycisnął 175 kg, tym samym uzyskując współczynnik 103,425 pkt.
Za zajęcie czołowych trzech lokat w każdej z konkurencji zawodnicy uzyskali atrakcyjne nagrody ufundowane przez licznych sponsorów. Całość zawodów koordynował instruktor klubu Raz Dwa Fitness, mistrz Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, Hubert Sztorc. Wzorowo przeprowadzona impreza przyciągnęła szeroką widownię, a organizatorzy już zapowiedzieli kolejne tego typu przedsięwzięcia. Zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników, zaś czytelników, którzy chcieliby poprawić swoją formę fizyczną serdecznie zapraszamy do klubu Raz Dwa Fitness.