Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyO Puchar Raz Dwa Fitness

Ikona
(Zam: 19.12.2012 r., godz. 10.30)

W sobotę 15 grudnia w klubie Raz Dwa Fitness w Wyszkowie zostały przeprowadzone I Amatorskie Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc ,,O Puchar Raz Dwa Fitness”. Zwycięstwo w poszczególnych kategoriach odnieśli Piotr Kurek i Tomasz Zieliński.

Podczas zawodów rozegrane zostały dwie konkurencje siłowe. Pierwsza z nich, ,,wyciśnij samego siebie”, polegała na wykonaniu jak największej liczby powtórzeń podniesienia sztangi o ciężarze zbliżonym do masy zawodnika. Do rywalizacji zgłosiło się ośmiu zawodników. Pierwsze miejsce, ze sporą przewagą nad resztą, zajął Piotr Kurek (waga 92,2 kg), który wycisnął sztangę 38 razy. O pozostałe miejsca na podium zaciętą walkę stoczyła trójka zawodników: Mariusz Rogalski, Damian Brzostek i Kamil Budrewicz. Wszyscy w pierwszym podejściu podnieśli ciężar swojego ciała po 30 razy i zarządzono dogrywkę. W niej najlepszy okazał się Mariusz Rogalski, który wycisnął sztangę 29 razy i ostatecznie zajął drugie miejsce. Jeden raz mniej sztangę podniósł Damian Brzostek i stanął na najniższym stopniu podium. Kamil Budrewicz z 27 powtórzeniami musiał z kolei zadowolić się czwartym miejscem.
W drugiej konkurencji, polegającej na wyciśnięciu największego ciężaru wg formuły Wilks’a wystartowało siedmiu zawodników. Pierwsze miejsce, dzięki wyciśnięciu 170 kg, co dało 123,726 pkt. Wilks’a uzyskał Tomasz Zieliński. Drugą lokatę ze 190 kg i 108,547 pkt. Wilks’a zajął Rafał Racki. Podium uzupełnił Adam Ruciński, który wycisnął 175 kg, tym samym uzyskując współczynnik 103,425 pkt.
Za zajęcie czołowych trzech lokat w każdej z konkurencji zawodnicy uzyskali atrakcyjne nagrody ufundowane przez licznych sponsorów. Całość zawodów koordynował instruktor klubu Raz Dwa Fitness, mistrz Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, Hubert Sztorc. Wzorowo przeprowadzona impreza przyciągnęła szeroką widownię, a organizatorzy już zapowiedzieli kolejne tego typu przedsięwzięcia. Zawodnikom gratulujemy uzyskanych wyników, zaś czytelników, którzy chcieliby poprawić swoją formę fizyczną serdecznie zapraszamy do klubu Raz Dwa Fitness.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl