Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannySpotkanie z łuczniczką

Ikona
(Zam: 19.12.2012 r., godz. 10.30)

We wtorek 11 grudnia Zespół Szkół nr 1 na Polonezie odwiedziła łuczniczka Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz. Opowiedziała uczniom o swojej karierze sportowej, Igrzyskach Olimpijskich, chętni mogli również przymierzyć się do strzelania z łuku.

Spotkanie rozpoczęło się krótkim występem artystycznym w wykonaniu dziewcząt Gimnazjum nr 1. Uczniowie przygotowali także krótką prezentację o goszczącej w murach szkoły łuczniczce.
Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz urodziła się 23 maja 1975 r. w Warszawie. Olimpijka z Atlanty (1996), Aten (2004) oraz Pekinu (2008), mistrzyni Europy. Od 1987 należała do klubu sportowego Drukarz Warszawa. Jej trenerami byli: Roman Staszewski, Paweł Soliński oraz Stanisław Stuligłowa (trener kadry). Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz została odznaczona m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi. Brązowy medal olimpijski zdobyła w Atlancie w wieloboju drużynowym, dzięki czemu Polska posiada dwa medale olimpijskie w tej dziedzinie sportu. Pierwszy, srebrny medal zdobyła Irena Szydłowska w 1972 r.
- Łucznictwo to mało popularna dyscyplina sportu, ale jednak olimpijska. Jest to sport wybitnie techniczny i nie, jak mogłoby się wydawać, sokole oko jest tu najważniejsze – opowiadała uczniom olimpijka.
Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz swoją przygodę ze sportem zaczęła mając 11 lat. Jak sama mówi, do łucznictwa trafiłam przypadkowo.
– Od zawsze lubiłam sport. Razem z koleżankami postanowiłam pójść na dodatkowe zajęcia sportowe. Zapisałyśmy się na badmintona, okazało się, że trafiłam do sekcji łucznictwa i zostałam tam na 23 lata – wspominała.
Dwa lata temu łuczniczka zakończyła swoją karierę sportową, ale nadal jest blisko tej dyscypliny. Obecnie trenuje najmłodsze sekcje łucznicze w klubie Drukarz Warszawa. Współpracuje również z Polskim Komitetem Olimpijskim.
Na zakończenie chętni mogli spróbować naciągnąć łuk, którym Iwona Dzięcioł-Marcinkiewicz strzelała podczas Igrzysk w Pekinie. Uczniowie mogli również obejrzeć wszystkie zdobyte przez nią medale.
I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl