I kolejka WLPS za nami

(Zam: 19.12.2012 r., godz. 10.30)

W niedzielę 9 grudnia w hali sportowej WOSiR w Wyszkowie rozegrane zostały spotkania I kolejki Wyszkowskiej Ligi Piłki Siatkowej. W najciekawszym spotkaniu zespół PTM Fitland pokonał ekipę GYM4U Revival 2:1.

Rozgrywki 21. edycji Wyszkowskiej Ligi Piłki Siatkowej zaczęły się od spotkania X Teamu z drużyną HIPOL BZ WBK. Dawny Camper VIP stawił faworyzowanym przeciwnikom twardy opór. O zwycięstwie w pierwszym secie zadecydowała dopiero walka na przewagi, rozstrzygnięta na korzyść X-Team, 28:26. Podobnie zacięty przebieg miała druga partia, w której trzecia drużyna poprzedniego sezonu wygrała 25:22.
W drugim meczu, obrońcy mistrzowskiego tytułu z poprzedniego sezonu, zawodnicy PTM Fitland, zmierzyli się z nowym ligowym tworem, drużyną GYM4U Revival. W pierwszej odsłonie PTM stopniowo budował przewagę punktową, która na końcu seta pozwoliła zespołowi na spokojne zwycięstwo 25:20. W drugiej odsłonie role się odwróciły. Warunki zaczął dyktować zespół GYM4U i ostatecznie wygrał 25:19. W decydującym o zwycięstwie tiebreaku, oba zespoły stoczyły heroiczny bój, który ostatecznie zakończył się wygraną faworyzowanego PTM-u 16:14. Tym samym zespół ten wygrał cały mecz 2:1 i dopisał do dorobku punktowego pierwsze oczka w tym sezonie.
Ostatnie niedzielne spotkanie odbiegało poziomem od tych wcześniejszych, było natomiast równie zacięte. Debiutujący w rozgrywkach zespół Grzmotów zmierzył się w nim z drużyną Rybna. Ci ostatni wystąpili w okrojonym składzie, złożonym z zaledwie czterech zawodników. W pierwszym secie przez dłuższy czas na prowadzeniu byli debiutanci, Rybno stopniowo jednak odrobiło straty, wyszło na prowadzenie i wygrało 25:23. W drugiej odsłonie Grzmoty początkowo przegrywały. W końcówce zawodnicy tej drużyny zdołali jednak wyjść na prowadzenie, które dało im nawet dwie piłki meczowe. Rybno zdołało jednak przetrzymać napór rywali i ostatecznie w walce na przewagi wygrało 26:24, a tym samym 2:0 w całym meczu.
W tej kolejce pauzował zespół I LO Norwid Wyszków.