Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 czerwca 2022 r., imieniny Maryli, Władysława



Niebanalnie z Majchrzakiem

Ikona
(Zam: 26.10.2010 r., godz. 11.45)

Kiedy spotyka się taką osobowość jak Krzysztof Majchrzak, musi być niebanalnie. Odczuli to z pewnością ci, którzy przyszli w minioną sobotę do miejskiej biblioteki.

Ten interesujący aktor był gościem biblioteki w ramach „Dni Norwida”. Znany z bezkompromisowych wypowiedzi i dosadnego języka Krzysztof Majchrzak przede wszystkim pokazał, że jest wspaniałym artystą w pełni zasługującym na to określenie. W sobotni wieczór czytał wiersze Cypriana Norwida. Jego wyjątkowe interpretacje słuchacze nagradzali brawami.
Z nienaganną dykcją, wyczuciem słowa i zamysłu poety, raz szeptem, innym razem niemal krzykiem Krzysztof Majchrzak prezentował dzieła wieszcza.

Jego występy przeplatane były akcentami muzycznymi – podczas spotkania zaprezentowali się laureaci konkursu na interpretację wokalną lub wokalno-instrumentalną dzieł Norwida. Zwycięzca Dawid Gut zaśpiewał „Moją piosnkę”. Drugie miejsca zajęła Olga Karłowicz za interpretację wiersza „W Weronie”. W bibliotece zabrzmiał też Norwid na rockowo – wyszkowska grupa Code zaprezentowała kompozycje do wierszy „John Brown” i „Czemu”.

Na prośbę widowni, Krzysztof Majchrzak nagle pewnym krokiem wszedł na scenę i wykonał na pianinie jazzową kompozycję. Prócz bowiem ról w filmach i teatrze od lat związany jest także z muzyką – koncertuje z kwartetem A2. Na tym wykonaniu jednak nie poprzestał i zaproponował perkusiście Code wspólne wykonanie kolejnego utworu instrumentalnego. Obaj tę próbę doskonale przeszli zyskując uznanie i gromkie brawa od słuchaczy.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl