Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 maja 2024 r., imieniny Bogusławy, TeodozjiStajenka pełna miłości i dobroci

(Zam: 19.12.2012 r., godz. 10.30)

Już po raz siódmy na Bielińskim Wzgórzu odbyła się wieczerza wigilijna. W naturalnej scenerii, z żywymi zwierzętami, wystawiono jasełka. W organizację tego pełnego świątecznego klimatu wydarzenia włączyło się wiele osób i instytucji.

W niedzielę 16 grudnia przy domu Elżbiety Nazarian przygotowano wiele atrakcji dla licznie przybyłych gości. W jasełkach wystąpili uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół specjalnych w Brańszczyku. Organizatorami spotkania był: powiat wyszkowski, Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku oraz parafia św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku. Zebranych witała dyrektor Elżbieta Piórkowska, głoś zabrali też goście.
– Pamiętam, gdy było tu 22 st. mrozu – ks. Waldemar Krzywiński nawiązał do deszczowej pogody. – Życzę, by dobroć i miłość płynąca z tej stajenki betlejemskiej zagościła w naszych sercach i domach.
Życzenia świąteczne i noworoczne złożyli także starosta Bogdan Pągowski, księża Jerzy Błaszczak i Paweł Stachecki. Bogdan Pągowski wspomniał o pozytywnych zmianach, które w ciągu minionego roku przeszła gmina Brańszczyk, inwestycjach, które poprawiły komfort życia mieszkańców.
– To magiczny dzień, jest chłód, deszcz, a my przyszliśmy i jesteśmy tu razem – mówił wójt Mieczysław Pękul. – Takich spotkań i wspólnoty powinno być jak najwięcej w ciągu roku.
Tradycyjnie w czasie spotkania połączono się z mieszkającą w USA właścicielką domu, Elzbietą Nazarian. Pogratulowała ona kolejnych udanych jasełek, zaznaczyła wagę dbania o tradycje. Pozdrowiła wszystkich mieszkańców, uczestników wydarzenia, jego organizatorów, szczególnie dzieci i siostry ze Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi.
– Czuję się, jakbym była z wami na Wzgórzu Bielińskim – wyznała.
W tym roku w wigilię przypada 20-lecie założonej przez panią Nazarian organizacji pomagającej dzieciom w domach dziecka. Elżbieta Piórkowska przypomniała, że stroje aktorów z jasełek to dar pani Elżbiety i jej organizacji.
Po wystawieniu jasełek przez uczniów i nauczycieli z ZSS przyszedł czas na łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Zebrani chętnie wzięli udział we wspólnym kolędowaniu, na zmarzniętych czekał gorący posiłek, przygotowany przez siostry zakonne, panie z brańszczykowskiego Koła Gospodyń Wiejskich, smakołyki przygotowali również pracownicy DPS-u, rodzice dzieci z ZSS, swój udział miały także piekarnie z Brańszczyka i Wyszkowa. Oświetleniem i nagłośnieniem zajął się Zbigniew Drobot. Z koncertem wystąpił chór, złożony m.in. z nauczycieli i młodzieży z formacji Rdzewiejące Niezbędniki, który – według słów dyrektor Piórkowskiej – do tego występu ćwiczył już od połowy listopada.
E.E.

Komentarze

Dodane przez Kinia, w dniu 19.12.2012 r., godz. 18.18
Na Jasełkach byłam trzy lata temu. Zrobiły na mnie wielkie wrażenie. Też było mroźno i śnieżno, ale ognisko i atmosfera. Pozdrawiam
Dodane przez Daria, w dniu 19.12.2012 r., godz. 21.50
To wspaniała wiztówka gminy Brańszczyk. Gratulacje
Dodane przez Grześ, w dniu 20.12.2012 r., godz. 07.24
Świetnie, że chociaż stroje biedna wyszkowska społeczność dostała od pani z Ameryki... Czy my zawsze musimy robić z siebie dziadów kalwaryjskich? Mamy "Zieloną Wyspę"!
Dodane przez Kolo, w dniu 20.12.2012 r., godz. 10.34
Grześ - masz rację z tym dziadowaniem. Wystarczyłoby jak pani Piórkowska przewietrzyła swoją przepchaną szafę i zachęciła do tego koleżanki. Uzbierałoby się.
Dodane przez Fan, w dniu 21.12.2012 r., godz. 13.34
Byłem dwa lata temu. Atmosfera jest jedyna i niepowtarzalna. Wielkie uznanie dla wszystkich.
Dodane przez Wanda, w dniu 23.12.2012 r., godz. 15.10
Dużo dobrego słyszałam o bielinskich jasełkach. Z roku na rok są podobno jeszcze ładniejsze. Drodzy Państwo, dostaliśmy życzenia od władz. Wspaniale, ja też życzę im rodzinnego ciepła i spokoju, mądrych decyzji i samych sukcesów. Dla dobra Wyszkowa. Niedługo, ale byłam na miejskiej wigilii. Było mroźno ale sympatycznie, można się było ogrzać przy koksowniku. Pozdrawiam Wszystkich. Wesołych Świąt!
Dodane przez Antoni, w dniu 23.12.2012 r., godz. 16.46
Wszelki duch Pana Boga Chwali. Pani Wando stęsknił się Antoni. Wiem, że to świąteczne przygotowania... Szczęść Boże! Jeszcze tu dziś wrócę.
Dodane przez Bożena, w dniu 23.12.2012 r., godz. 17.40
Oj św. Antoni rozumie kobiety. Taka charówa w ten przedświąteczny okres. Jest wiele kobiet, które prócz tego co robią w domu, jeszcze pracują. Ja do Świąt jestem prawie gotowa. Pozdrawiam
Dodane przez Zdzich, w dniu 23.12.2012 r., godz. 19.48
Witam nasze dzielne Panie. Dziś niedziela handlowa, a jutro poniedziałek. Personel handlu to zdecydowanie kobiety. Szacunek się należy. Wszystkiego dobrego.
Dodane przez Antoni, w dniu 24.12.2012 r., godz. 11.57
I nie udało mi się do Was wrócic. Jeszcze wiele roboty do wieczora się znalazło... Życzę Państwu komentatorom i czytelnikom a takze wspaniałej redakcji zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech radość i nadzieja zagości w waszych sercach i domach. Szczęść Boże.
Dodane przez Bożena, w dniu 24.12.2012 r., godz. 14.27
Kochani moi Wesołych Świąt. Jednak i mi tego czasu ubyło raptownie. Wszystkiego co najlepsze. Pani Justynie, Ewie, Izie, Ewelinie, Hani, Markowi, Judycie, panom Głowackiemu, Bodio i Zalewskiemu, pani Londzin.
Dodane przez Iza, w dniu 24.12.2012 r., godz. 15.19
Dołączam się do światecznych zyczeń. Dużo zdrowia i szczęścia wszystkim z komentarzy Wyszkowiaka i dla całej redakcji. Szcególne pozdrowienia dla Antoniego Szczęść Boże.
Dodane przez Grześ, w dniu 24.12.2012 r., godz. 15.54
Niech atmosfera z bielińskiej góry, udziela sie Wam przez resztę roku. Niech Dzieciątko Jezus Wam błogosławi. Dużo zdrowia i wymarzonych prezentów. Lepszego jutra.
Dodane przez Wlad, w dniu 24.12.2012 r., godz. 16.27
Widzę, że całe miłe towarzystwo tu składa sobie życzenia. Dużo zdrowia i serdeczności. Uśmiechu na co dzień i spełnienia marzeń. Bożej Łaski.
Dodane przez O.N.A., w dniu 24.12.2012 r., godz. 17.33
Jak miło, że możemy sobie tu na wzajem złożyć życzenia. To jedyny odpowiedni do tego artykuł. Zacznę od organizatorów pięknych jasełek w Brańszczyku. Pani Piórkowskiej, bo ją od lat kojarzę z tym wydarzeniem. Przyjaciele moi, miło was czytać i dyskutować. Bądźcie zdrowi. Szacunek dla redakcji. A szczególne życzenia dla pani Oli Z. Pozdrawiam.
Dodane przez Pipi, w dniu 25.12.2012 r., godz. 08.48
Dąłączam do reszty. Wszelkiej pomyślności, zdrowych i rodzinnych Świąt. Zadowolenia z prezentów, ciepła...
Dodane przez Fan, w dniu 25.12.2012 r., godz. 12.12
Magicznych Świat Bożego Narodzenia, zdrowia, spełnienia marzeń, realizacji planów, wzajemnej zyczliwości i zrozumienia. Wszystkim moim przyjaciołom, z którymi często podzielam swoje poglądy. Za szczerość i kulturalny poziom dyskusji. Pozdrawiam dzielną redakcję. Panie - Justynę, Izę, Ewę i Ewelinę. Współpracowników i pana Bogdana Grzeleckiego. Szczęść Boże.
Dodane przez $$$, w dniu 25.12.2012 r., godz. 13.37
Nie zapominam o Was. Duuuużooo $$$$$, ale i tak zdrowie jest najważniejsze. Dużżżżżżo zdrowia. Wesołych Świąt!
Dodane przez Jan4P, w dniu 31.12.2012 r., godz. 20.59
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
Dodane przez Zdzich, w dniu 01.01.2013 r., godz. 13.13
Niech ten rok będzie przełomowy, niech ludzie płacący drugie tyle za śmieci, wodę i scieki pójdą po rozum do głowy i spowodują odsunięcie od władzy nierząd her Tuska i wyszkowską grandę!
niech bedzie przełomowy
Dodane przez Antoni, w dniu 01.01.2013 r., godz. 21.03
Tak nam dopomóż Bóg!

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta