Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 sierpnia 2022 r., imieniny Juliana, JuliuszaLądowisko z numerem 169

Ikona
(Zam: 19.12.2012 r., godz. 10.30)

Wyszkowski szpital doczekał się profesjonalnego lądowiska dla helikopterów, któremu Polska Żegluga Powietrzna nadała numer 169. Uroczystość otwarcia odbyła się 13 grudnia.

Wstęgę podczas otwarcia lądowiska przecięli: dyrektor szpitala Cecylia Domżała, starosta Bogdan Pągowski, wiceminister zdrowia Cezary Rzemek i dyrektor wydziału zdrowia wojewody mazowieckiego Michał Borkowski. Lądowisko poświęcił ksiądz dziekan Waldemar Krzywiński. Następnie goście przenieśli się na dalszą część uroczystości do Restauracji „Gościniec pod Jesionem”.
Historia lądowiska sięga 2009 roku, wtedy pojawiła się możliwość korzystania ze środków unijnych w zakresie ratownictwa medycznego. Dyrekcja wyszkowskiego szpitala zaczęła poważnie myśleć o budowie profesjonalnego lądowiska dla helikopterów. Rozpoczęto poszukiwania odpowiedniego miejsca.
W kwietniu 2010 roku dyrekcja szpitala przy współpracy ze Starostwem podjęła decyzję o złożeniu wniosku o dofinansowanie budowy lądowiska. W pierwszym podziale środków, wyszkowski wniosek nie zakwalifikował się do dofinansowania, ale za drugim razem się udało. Szpital otrzymał z ministerstwa zdrowia dotację w kwocie blisko 1,5 mln zł. Wkład własny, który musiał zapewnić szpital, sfinansował powiat. Lądowisko dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zostało wybudowane na terenie szpitala od strony 3 Maja. Budową zajęła się firma Rembud z Białegostoku, projekt wykonał Leszek Chmielewski, Drogi i Mosty z Ostrołęki, nadzór nad inwestycją pełniła firma Emergo.
- Wydawać by się mogło, że wybudowanie lądowiska to prosta sprawa, ale postawiono przed nami wiele wymogów – mówiła dyrektor Domżała.
W październiku wyszkowskie lądowisko zostało zarejestrowane i otrzymało od Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej numer 169.
Podczas ceremonii otwarcia Cecylia Domżała podziękowała osobom, które przyczyniły się do realizacji inwestycji. Specjalne podziękowanie otrzymał m.in. starosta Bogdan Pągowski.
- Budowa lądowiska jest cenna dla mieszkańców powiatu. Przy okazji uporządkowany został teren wokół szpitala, dziękujemy za wsparcie burmistrzowi. Mimo, iż jest to jednostka powiatowa, gminy starają się pomagać i wspierać szpital. Przed nami coraz trudniejszy okres, NFZ zaciska pasa, szpitale również, ale myślę, że wspólnym wysiłkiem postaramy się, aby szpital się rozwijał, coraz lepiej sprawował swoje usługi i co rok przeprowadzał jakąś inwestycję – mówił starosta.
Podziękowania od dyrekcji szpitala trafiły również na ręce wiceministra Cezarego Rzemka. Ten zaoferował swoją pomoc w zorganizowaniu w 2013 roku konferencji naukowych, które mają doszkalać kadrę, aby mieszkańcy czuli się bezpieczniejsi, aby świadczenia były na wyższym poziomie.
Cecylia Domżała dziękowała także burmistrzowi Grzegorzowi Nowosielskiemu.
- Nie pierwszy raz gmina Wyszków pomaga szpitalowi, czujemy, że to jest nasz szpital, to przecież mieszkańcy gminy, właśnie tu otrzymują niezbędną pomoc medyczną. Deklaruję na przyszłość w miarę możliwości i kompetencji dalsze wspieranie placówki. W kryzysie musimy się jednoczyć – powiedział burmistrz. Po części oficjalnej świętowanie rozpoczęto od podzielenia tortu w kształcie lądowiska. Goście mogli również wpisać się do księgi pamiątkowej.
I.S.

Komentarze

Dodane przez Sam, w dniu 19.12.2012 r., godz. 18.42
Pewnie niezła z tego wynika premia. A jaki ten wkład własny?
Dodane przez Zdzich, w dniu 19.12.2012 r., godz. 19.55
Nie dowiesz się od razu, byłoby za nudno :)
Dodane przez Jan4P, w dniu 19.12.2012 r., godz. 20.13
Premia murowana, a za wjazd na szpitalny parking od honorowych dawcow krwi wymusza sie oplaty
Dodane przez Asia, w dniu 19.12.2012 r., godz. 21.09
Dobrze, że jest. Jesli ma to ratować ludzkie życie. Szpital podniósł swoją rangę.
Dodane przez pacjęt, w dniu 19.12.2012 r., godz. 22.23
Najważniejsza część uroczystości pod "Jesionem"
Dodane przez Zdzich, w dniu 20.12.2012 r., godz. 08.22
Sam - Aż taka bieda, że z dawców krwi cieć zdziera parkingową opłatę? W całym kraju ci ludzie zwolnieni są z takich opłat. Albo cieć poza wiedzą pani Domżały dorabia sobie do pensji na boku.
Dodane przez Kinia, w dniu 20.12.2012 r., godz. 14.53
Często dzieją się tam dziwne rzeczy.
Dodane przez Wlad, w dniu 20.12.2012 r., godz. 19.01
Lądowisko się przyda. Ale za to zrobiło się strasznie łyso.
Dodane przez Inka, w dniu 20.12.2012 r., godz. 20.27
W brzóskach przed szpitalem znalazłam nawet prawdziwaka i kilka koźlarzy :)
.
Dodane przez ds, w dniu 21.12.2012 r., godz. 08.07
...a księdza z miotełką do pokropku nie było?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl