Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 października 2021 r., imieniny Darii, Ingi

Świąteczny koncert Orkiestry Dętej

Ikona
(Zam: 12.12.2012 r., godz. 17.00)

W minioną niedzielę, 9 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Wyszkowie. Młodzi muzycy zagrali świąteczny koncert przed najbliższymi i zaproszonymi gośćmi.

Na spotkanie przybyli m.in. burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, zastępca burmistrza Adam Warpas, starosta powiatu Bogdan Pągowski, gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, gen. Stanisław Feręc, ks. dziekan Waldemar Krzywiński.
Niedzielne spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prezentacji podsumowującej działalność orkiestry w 2012 roku. Orkiestra to muzyka, spotkania i stałe rozwijanie swoich pasji. Stale uczestniczy w imprezach odbywających się w mieście, regionie i w kraju, m.in. zagrała podczas XX Finału WOŚP, wystąpiła z dziećmi niepełnosprawnymi w przedstawieniu „My też potrafimy – nasze pasje”, uświetniła uroczystość związaną z przyjazdem prezydenta Bronisława Komorowskiego. W czasie wakacji uczestniczyła w Międzynarodowym Dniu Festiwali w Bułgarii wraz z europejskimi zespołami.
Podczas wigilijnego spotkania uhonorowano przyjaciół orkiestry. Tytułem „Przyjaciela Orkiestry” wyróżniono Grzegorza Nowosielskiego, gen. brygadiera Wiesława Leśniakiewicza oraz Barbarę i Jana Szymańskich, w dowód za okazaną pomoc.
– Prezentacja powiedziała wszystko o orkiestrze. Ona jest bardzo związana z Wyszkowem, uczestnicząc niemal we wszystkich wydarzeniach nie tylko kulturalnych, ale również patriotycznych i politycznych – powiedział Grzegorz Nowosielski. – Chciałbym złożyć podziękowanie za uczestniczenie, wspieranie i otwartość na propozycje współpracy – dodał.
Burmistrz złożył gratulacje na ręce kapelmistrza Franciszka Józefa Bieganowskiego za stale rosnący poziom artystyczny orkiestry.
Podczas spotkania wyróżniono i podziękowano Paulinie Falbie za czas poświęcany orkiestrze. Na wniosek kapelmistrza i kierownika orkiestry, Złotą Odznakę Honorową, za zasługi w pracy społecznej, Zarząd Oddziału Mazowieckiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Warszawie nadał muzykom: Katarzynie Grześkiewicz, Karolinie Kacprzyk, Dominice Kacprzyk, Karolinie Karłowicz, Ewie Rapacz oraz Adamowi Raniszewskiemu. Srebrną Odznaką Honorową zostali wyróżnieni: Barbara Grześkiewicz, Jakub Karłowicz, Dawid Kulesza, Błażej Ogonowski, Kacper Ogonowski i Michał Zajkowski. Brązową Odznakę Honorową otrzymali: Barbara Laskowska, Maciej Laskowski, Julia Piotrowicz i Paulina Welsz.
Po uroczystym wręczeniu odznaczeń, orkiestra zagrała świąteczny koncert, który rozpoczął się sygnałem z Musztry Paradnej. W repertuarze znalazła się również Afrykańska Symfonia, kompozycja Eltona Johna, pochodząca z animowanego musicalu „Król Lew”. Muzycy wykonali również „Fantazję” Julesa Demerssemana w opracowaniu kapelmistrza Bieganowskiego. Karolina Karłowicz wykonała solówkę na saksofonie altowym. Solo na saksofonie barytonowym do „Rozbawionego słonia” zagrał Maciej Laskowski, natomiast Jakub Karłowicz przy dźwiękach trąbki zabrał zebranych do „Wiśniowego sadu”. Goście usłyszeli również „Punr Un Flirt” Michala Delpecha oraz „The Lovely Shepard”. Podczas wieczoru swój muzyczny debiut na scenie miała młodzież grająca na instrumentach perkusyjnych. Jak na spotkanie wigilijne przystało, muzycy zagrali utwory świąteczne i kolędy. Galę uświetnił występ Macieja Gronka, który uczy się w klasie śpiewu solowego profesora Leszka Świdzińskiego. Zaśpiewał kolędę „Bóg się rodzi” oraz piosenkę świąteczną z repertuaru grupy Perfect „Bóg narodzi się”. Po koncercie zebrani podzielili się opłatkiem.
Ksiądz dziekan Waldemar Krzywiński złożył gratulacje rodzicom zdolnych i pracowitych dzieci.
– To czas poświęcony i muzyce, i graniu, i modlitwie – powiedział. – Miłość wydobywa się od strony muzycznej. A ta przyjdzie do nas podczas świąt – dodał.
M.P.

Komentarze

Dodane przez vik, w dniu 13.12.2012 r., godz. 16.20
Gdzie było to spotkanie, w Baśniowej?
Dodane przez kfiatek, w dniu 13.12.2012 r., godz. 22.03
To jest w mozzi, zdjęcie nie oddaje rzeczywistej atmosfery wnetrza. Warto tam zajrzeć w karnawale :) W końcu klub funkcjonuje w budynku OSP
Dodane przez fan, w dniu 14.12.2012 r., godz. 19.24
Gratulacje i wszystkiego dobrego. Mam jednak wrażenie, że Orkiestra jakby w ostatnich latach przygasła. Może mi się opatrzyła i osłuchała, a może to tylko - zwykła rutyna.
Dodane przez Inka, w dniu 15.12.2012 r., godz. 09.54
Takie i ja mam odczucie. Zresztą rutyna zapanowała w tym mieście totalnie. Ile we wszystkich działaniach jest fuszerstwa i wszystko na jedno kopyto.
Dodane przez Iza, w dniu 15.12.2012 r., godz. 18.45
Czuć trochę tę rutynę, bo i te wyszkowskie imprezy w nią popadły

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl