Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 maja 2024 r., imieniny Bogusławy, TeodozjiTylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia

(Zam: 05.12.2012 r., godz. 10.30)

- Człowiek na tyle istnieje, na ile pamiętają o nim inni – mówił burmistrz Grzegorz Nowosielski, w pierwszą rocznicę śmierci honorowego obywatela gminy Wyszków ks. kanonika Stanisława Szulca.

Równo rok temu, 2 grudnia odszedł od nas wspaniały kapłan, człowiek wielkiej skromności i równie wielkiego serca, ks. Stanisław Szulc.
Z tej okazji w pierwszą niedzielę adwentu, w kościele św. Wojciecha w Wyszkowie o godz. 12.30 odbyła się specjalna msza święta w jego intencji. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru Wyszkowa przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP pod batutą Franciszka Józefa Bieganowskiego. Chwilę później ks. proboszcz Roman Karaś przypomniał zasługi ks. kanonika. Mówił o jego wkładzie w budowę kościoła oraz plebanii, o tym, jak całe życie poświęcił innym, opiekując się chorymi i niepełnosprawnymi, nigdy nikomu nie odmawiając pomocy, bo główne motto byłego proboszcza brzmiało „Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia”. Wspomniał też o dobroci jaką miał w sobie, skromności i miłości do innych ludzi. Zaraz po tym ks. R. Karaś odprawił mszę świętą, w której poprosił zgromadzonych o modlitwę nad duszą ks. kanonika. Tego dnia nie mogło zabraknąć również głównych przedstawicieli Wyszkowa. W kościele obecni byli m.in. burmistrz Grzegorz Nowosielski, jego zastępca Adam Mróz, radni. Po skończonej liturgii zabrał głos G. Nowosielski wspominając ks. Szulca.
- Człowiek na tyle istnieje, na ile pamiętają o nim inni. Był autorytetem, potrafił wszystko załatwić. Zawsze gotowy do pomocy. Wspaniały człowiek. Wielki patriota, o równie wielkim sercu – mówił.
Po skończonym nabożeństwie kapłani oraz wierni udali się na cmentarz miejski przy ul. Pułtuskiej. Chętni mogli skorzystać z przejazdu autokarem, który zapewnił Urząd Miejski. Nad grobem ks. Szulca przedstawiciele władz, mieszkańcy złożyli kwiaty, zapalili znicze. Ks. Karaś poświęcił sarkofag ks. Szulca.
A.R.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta