Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaTylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia

Ikona
(Zam: 05.12.2012 r., godz. 10.30)

- Człowiek na tyle istnieje, na ile pamiętają o nim inni – mówił burmistrz Grzegorz Nowosielski, w pierwszą rocznicę śmierci honorowego obywatela gminy Wyszków ks. kanonika Stanisława Szulca.

Równo rok temu, 2 grudnia odszedł od nas wspaniały kapłan, człowiek wielkiej skromności i równie wielkiego serca, ks. Stanisław Szulc.
Z tej okazji w pierwszą niedzielę adwentu, w kościele św. Wojciecha w Wyszkowie o godz. 12.30 odbyła się specjalna msza święta w jego intencji. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru Wyszkowa przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP pod batutą Franciszka Józefa Bieganowskiego. Chwilę później ks. proboszcz Roman Karaś przypomniał zasługi ks. kanonika. Mówił o jego wkładzie w budowę kościoła oraz plebanii, o tym, jak całe życie poświęcił innym, opiekując się chorymi i niepełnosprawnymi, nigdy nikomu nie odmawiając pomocy, bo główne motto byłego proboszcza brzmiało „Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia”. Wspomniał też o dobroci jaką miał w sobie, skromności i miłości do innych ludzi. Zaraz po tym ks. R. Karaś odprawił mszę świętą, w której poprosił zgromadzonych o modlitwę nad duszą ks. kanonika. Tego dnia nie mogło zabraknąć również głównych przedstawicieli Wyszkowa. W kościele obecni byli m.in. burmistrz Grzegorz Nowosielski, jego zastępca Adam Mróz, radni. Po skończonej liturgii zabrał głos G. Nowosielski wspominając ks. Szulca.
- Człowiek na tyle istnieje, na ile pamiętają o nim inni. Był autorytetem, potrafił wszystko załatwić. Zawsze gotowy do pomocy. Wspaniały człowiek. Wielki patriota, o równie wielkim sercu – mówił.
Po skończonym nabożeństwie kapłani oraz wierni udali się na cmentarz miejski przy ul. Pułtuskiej. Chętni mogli skorzystać z przejazdu autokarem, który zapewnił Urząd Miejski. Nad grobem ks. Szulca przedstawiciele władz, mieszkańcy złożyli kwiaty, zapalili znicze. Ks. Karaś poświęcił sarkofag ks. Szulca.
A.R.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl