Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 czerwca 2022 r., imieniny Emilii, LucynyPiS rusza z kampanią

Ikona
(Zam: 26.10.2010 r., godz. 11.54)

Przygotowanie po wyborach kontraktu społecznego, czyli programu na kadencję, zapowiada Prawo i Sprawiedliwość. Partia do powiatowego i miejskiego samorządu wystawia siedemdziesięciu kandydatów na radnych.

– Chcemy na podstawie naszego programu stworzyć kontrakt społeczny, czyli konkretny dokument na kadencję, z którego chcemy być rozliczani – mówi kandydat PiS-u na burmistrza Adam Warpas.
Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 23 października w Cechu Rzemiosł Różnych, partia zaprezentowała swoich kandydatów na radnych. O tę funkcję ubiegać się będzie z list partii siedemdziesiąt osób: trzydzieści dwie startują do Rady Miejskiej, a trzydzieści osiem do Rady Powiatu (listę kandydatów prezentujemy na stronie 13).
Z Wyszkowa o fotel radnego sejmiku województwa ubiegać się będą: Sławomir Stoszewski (pozycja nr 5 na liście) oraz Piotr Eychler (pozycja nr 16).
Kandydatem PiS-u na burmistrza Wyszkowa jest Adam Warpas. Partia poprze kandydata na wójta gminy Brańszczyk Wiesława Przybylskiego, który startuje w wyborach z własnego komitetu. W gminie Rząśnik PiS udzieli poparcia Pawłowi Kołodziejskiemu.

Nowoczesny, solidarny, bezpieczny
– Zależy nam, by samorząd wrócił do swoich korzeni, czyli zaspokajał potrzeby zwykłych ludzi. Nasze główne hasło to „Samorząd przyjazny ludziom” – deklaruje na konferencji Adam Warpas.
Hasłem kampanii wyborczej do miejskiego samorządu będzie „Wyszków nowoczesny, solidarny, bezpieczny”.
– Wyszków nowoczesny to miasto, w którym istnieją najlepsze warunki dla zrównoważonego rozwoju, w którym w równym stopniu dba się o sferę świadomości społecznej, gospodarki, zarządzania, infrastruktury, ekologii, kultury i edukacji – mówi.
W ramach „solidarnego Wyszkowa” PiS zamierza zająć się sprawami społeczeństwa, efektywnym sprawowaniem władzy, infrastrukturą, ochroną środowiska, edukacją, kulturą, turystyką. „Wyszków solidarny” obejmuje sprawy związane z rodziną, niepełnosprawnymi, pacjentami, pracą, sąsiednimi gminami, obszarami wiejskimi, sportem. W ramach „bezpiecznego Wyszkowa” PiS zapowiada zero tolerancji dla przestępczości, działania prewencyjne i inwestycje. Szczegóły swojego programu ma zaprezentować w najbliższym czasie.
– Chcemy kształtować wśród młodzieży postawy patriotyczne i obywatelskie – deklaruje kandydat na burmistrza. – Będziemy zachęcać do osiedlania się na terenie Wyszkowa. Chcemy, by ludzie związani byli z miastem od małżeństwa, posyłali tu do przedszkoli, szkół swoje dzieci.
Zapowiada też m.in. starania o usuwanie barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych, zachęcanie przedsiębiorców do zwiększania zatrudnienia, współpracę z sąsiednimi gminami, egzekwowanie zakazu sprzedaży alkoholu osobom nieletnim, kontynuację budowy monitoringu miejskiego, budowę oświetlenia ulicznego, stworzenie mapy miejsc szczególnie narażonych na przestępczość.
Hasłem w kampanii do samorządu powiatowego PiS-owi będzie przyświecać hasło „Powiat wyszkowski – otwarty na sukces, bliski problemom mieszkańców”.
Do programu wyborczego radnych do sejmiku mazowieckiego ma być wpisana budowa obwodnicy północnej Wyszkowa, analiza wykorzystania zasobów geotermalnych na naszym terenie, połączenie Wyszkowa i Ostrołęki nową trasą.

Dobra współpraca
Przedstawiciele PiS-u na razie ostrożnie mówią o ewentualnych powyborczych porozumieniach w samorządzie.
– PiS po wyborach będzie zawierał koalicje w sposób dla siebie optymalny, ale dopuszczamy też sytuację, w której będziemy opozycją – mówi przewodniczący PiS-u Waldemar Sobczak. – Mamy poprawne relacje ze wszystkimi komitetami. Dziś współpraca w ramach Rady Miejskiej i Rady Powiatu układa się i nie wykluczamy żadnych wariantów.
− Jeśli będziemy musieli zawrzeć koalicję, szansa na realizację kontraktu społecznego będzie mniejsza – uzupełnia Adam Warpas.
Waldemar Sobczak jaką dobrą ocenia współpracę w okresie mijającej kadencji pomiędzy samorządem powiatu a gminą Wyszków i gminami wiejskimi.
− Zrealizowaliśmy wiele wspólnych inwestycji – podkreśla.
Podczas konferencji odniósł się także do faktu założenia przez Teresę Trzaskę własnego komitetu wyborczego.
− Wiceburmistrz Teresa Trzaska nie jest już członkinią PiS-u. Rezygnację złożyła dobrowolnie. Nie wycofaliśmy rekomendacji dla niej na funkcję wiceburmistrza, bo niewiele czasu zostało do końca kadencji, chcemy do niej spokojnie dotrwać – podkreśla Waldemar Sobczak.
PiS powołał sztab wyborczy. Przedstawiciele partii nie zdradzają na razie, jak przebiegać będzie ich kampania wyborcza. W najbliższym czasie mają przedstawić szczegóły swojego programu.
Waldemar Sobczak zapowiedział, że 29 października w kościele św. Idziego o godz. 10.00 odbędzie się msza w intencji żołnierzy wyklętych. Odbędzie się ona w pierwszą rocznicę odsłonięcia przy moście kołowym pomnika im poświęconego.
J.P.

Komentarze

Kuriozum
Dodane przez Stary Wyszkowianin, w dniu 29.10.2010 r., godz. 09.38
PIS chce aby wyborcy zagłosowali na partię bez żadnego programu.Jak ich wybiorą,to jakiś program się wymyśli na kadencję - "Przygotowanie po wyborach kontraktu społecznego, czyli programu na kadencję, zapowiada Prawo i Sprawiedliwość. " - Tego to jeszcze nie było!!!!!!!!!!!!
co oni pili?
Dodane przez Box, w dniu 30.10.2010 r., godz. 09.57
Te czerwone mordy to od zimnych zakąsek?
To nie jest fair play
Dodane przez gall, w dniu 30.10.2010 r., godz. 18.44
To nieuczciwe ze strony Wyszkowiaka, że puszcza tylko niekorzystne dla PiSu komentarze. Co do komentarza Starego Wyszkowianina to ma on rację tylko, że Wyszkowiak nie przytoczył poprawnie słów - sprawdźmy chociazby jak to wygląda w Nowym Wyszkowiaku. Co do zdjęcia to pozostawiam bez komentarza to tendencyjne zdjęcie
Dodane przez To jest fair, w dniu 02.11.2010 r., godz. 21.06
Puszcza,to co ludzie myślą i piszą.
Dodane przez k, w dniu 03.11.2010 r., godz. 11.01
rust in pis (peace ) :-) to jest pozytywny komentarz o pis :-)

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl