Camper lepszy od mistrza ligi

(Zam: 05.12.2012 r., godz. 10.30)

W sobotę 1 grudnia Camper Wyszków pokonał na wyjeździe drużynę obecnych mistrzów I ligi siatkarzy, AZS Stal Nysę 3:2. Najlepszym zawodnikiem spotkania był podopieczny trenerów Sucha i Chrzczonowskiego, Sebastian Wójcik.

Pierwsze akcje sobotniego starcia należały do gospodarzy, którzy szybko uzyskali trzypunktowe prowadzenie. Wyszkowianie szybko jednak się otrząsnęli i po chwili na tablicy wyników widniał już remis 8:8. W środkowej fazie seta obie drużyny przeplatały okresy dobrej gry ze słabszymi. Najpierw Camper przy dobrej serii zagrywek Łukasza Kaczorowskiego wyszedł na prowadzenie17:13, by po chwili remisować 18:18. W końcówce oba zespoły stoczyły ładną walkę o zwycięstwo, jednak seria skutecznych bloków w wykonaniu Stali, zadecydowała o zwycięstwie tego zespołu 25:22.
Jeszcze bardziej wyrównana była druga odsłona. Praktycznie przez cały czas trwania seta walka toczyła się punkt za punkt. W samej końcówce rywale zdołali niebezpiecznie odskoczyć na dwa oczka (22:20). Wyszkowianie w ostatnich akcjach zagrali na szczęście bardzo dobrze w obronie, doprowadzili do wyrównania i gier na przewagi, w których dzięki błędom nysan ostatecznie triumfowali 28:26.
Początek trzeciej odsłony był również bardzo wyrównany. Potem jednak na boisku dzielili i rządzili wyszkowianie. Kaczorowski do spółki z Wójcikiem razili rywali mocnymi zagrywkami, świetnie w elemencie bloku prezentowała się również para środkowych Campera. Dzięki zdecydowanej dominacji wyszkowianie wygrali trzecią partię 25:19.
W czwartej odsłonie akademicy z Nysy pokazali, że nie składają broni. Gospodarze od początku seta zagrali bardzo agresywnie na siatce, co skutkowało stale utrzymującą się kilkupunktową przewagą. W końcówce seta wyszkowianie zdołali zniwelować stratę do dwóch punktów, było to jednak wszystko na co było stać zespół Jana Sucha w czwartej odsłonie. Ostatecznie AZS wygrał 25:21, doprowadzając tym samym do tie breaka.
Decydująca partia rozpoczęła się od walki punkt za punkt. Od momentu, w którym na tablicy wyników widniał rezultat 4:4, swoją dominację rozpoczęli wyszkowianie. Skuteczne ataki Wójcika i Kaczorowskiego oraz bardzo liczne błędy w ataku po stronie gospodarzy, dały Camperowi bezpieczny bufor punktowy. Wyszkowska drużyna ostatecznie po autowym ataku jednego z nysan wygrała tie break 15:12, a tym samym cały mecz 3:2. Najlepszym siatkarzem spotkania wybrano przyjmującego Campera, Sebastiana Wójcika.
AZS Stal Nysa – Camper Wyszków 2:3 (25:21, 26:28, 19:25, 25:21, 12:15)
Dzięki zwycięstwu za dwa punkty Camper umocnił się na szóstym miejscu w tabeli. W następnej kolejce wyszkowski zespół podejmie we własnej hali drużynę Cuprum Mundo Lubin. Starcie z niegdysiejszymi rywalami naszego zespołu z Turnieju Mistrzów II Ligi w Krakowie rozpocznie się w sobotę 8 grudnia o godzinie 18.00 w hali WOSiR w Wyszkowie. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.
AZS UAM Poznań – Energetyk Jaworzno 3:1
Pekpol Ostrołęka – BBTS Bielsko-Biała 3:2
MKS Będzin – Jada Siedlce 3:0
Cuprum Lubin – Ślepsk Suwałki 3:2
Kęczanin Kęty – Czarni Radom 3:2