Menu górne

Dziś jest 13 sierpnia 2022 r., imieniny Diany, HelenyAkcent w swoim żywiole

Ikona
(Zam: 05.12.2012 r., godz. 10.30)

W magiczny andrzejkowy wieczór w klubie Eden w Trojanach, odbył się koncert zespołu Akcent. Jest on jednym z czołowych zespołów nurtu disco polo. Koncertują w Polsce i za granicą, m.in. w Chicago, New Jersey, Nowym Yorku, Hamburgu itp.

Zespół powstał w 1989 roku w Bielsku Podlaskim, liderem i założycielem grupy jest Zenon Martyniuk. Od 12 lat jego scenicznym partnerem jest klawiszowiec Ryszard Warot. Ich znane to np. „Życie to są chwile”, „Dziewczyna z klubu disco”, „Pszczółka Maja”, czy najnowszy hity dyskotek „Szczęśliwa gwiazda”, „Teraz już wiem”, „Biorę urlop od Ciebie”. Zespół ma na swoim koncie mnóstwo nagród, m.in. wielokrotnie zdobywał Nagrodę publiczności na Ogólnopolskim Festiwalu Disco Polo i Dance w Ostródzie.
Na koncert do Edenu przyjechało wielu fanów, nawet z oddalonych miejscowości. Aby dostać się do środka, trzeba było stać w długiej kolejce. Publiczność bardzo ciepło przyjęła artystów, sala była wypełniona po brzegi.

Jesteście tuż po koncercie, jak wrażenia? Przy jakim utworze najlepiej bawi się publiczność?
Zenon Martyniuk: – Publiczność wspaniale się dziś bawiła, śpiewała razem z nami. Każdemu dopisywał humor. Jak zawsze prosili nas o bis, ale niestety z braku czasu i napiętego grafiku nie mogliśmy dłużej zabawić w klubie Eden. Na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy to miejsce. Publiczność najlepiej bawi się przy naszych dobrze sprawdzonych, starych hitach „Pszczółka Maja”, „Dziewczyna z klubu disco”, „Moja gwiazda”, „Pragnienie miłości”. I oczywiście przy nowych wersjach np. „Teraz już wiem”, „Biorę urlop od Ciebie”. Nasze piosenki są taneczne, łatwo wpadają w ucho, więc przy wszystkim nasi fani dobrze się bawią.

Jakie emocje towarzyszą Wam przed koncertami?
Z.M. – Tyle lat jesteśmy na rynku, że nie mamy żadnego stresu, żadnej tremy przed koncertami. Zawsze chcemy, aby wszystko wypadło jak najlepiej.
Ryszard Warot – Jesteśmy w swoim żywiole, na scenie czujemy się jak ryby w wodzie.

Jak często gracie koncerty w pobliżu Wyszkowa? I czy podoba się Wam tutejsza publiczność?
Z.M. – Dość często, np. właśnie tutaj w Trojanach, w Wyszkowie w klubie „Mozi”, w Mokrej Wsi. Są to takie trzy dyskoteki, w których gramy.
R.W. – Publiczność wyszkowska jest bardzo miła, fajna, sympatyczna, dobrze się bawi. Chcielibyśmy, aby było tak wszędzie w Polsce.

Dziś są andrzejki, czyli wieczór magii i wróżb. Jakie macie marzenia, które jeszcze się nie spełniły?
Z.M. – Na razie wszystko nam się udaje, wszystko spełnia, ja przynajmniej nie mam takich marzeń, które się nie spełniły.
R.W. – Być wiecznie młody.

Gdzie odbędzie sie najbliższy koncert? Już macie plany na sylwestra?
Z.M. – 7 grudnia gramy w Płocku, a 8 grudnia we Włocławku. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia robimy sobie wolne, to taki czas na spotkanie z rodziną, a w drugi dzień gramy w okolicach Łukowa. Na sylwestra mieliśmy kilka propozycji, ale gramy jeszcze 29 grudnia, zatem raczej zostaniemy w domach.

Kiedy kolejna płyta? Czy planujecie nagrać jakiś nowy teledysk?
Z.M. – Już mamy zrobionych około 9-10 piosenek, zupełnie nowych. Co roku robimy nową piosenkę na festiwal muzyki Disco Polo i Dance w Ostródzie. W tym roku zrobiliśmy dwie. W Ostródzie na festiwalu graliśmy piosenkę „Szczęśliwa gwiazda”, później na zakończenie lata w Iłowie graliśmy też piosenkę zupełnie nową, premierową „Teraz już wiem”. Popracujemy jeszcze zimą, niczego nie obiecujemy, może dopiero na wiosnę, ale to jeszcze nic nie wiadomo. Jeśli chodzi o teledysk, to chyba w niedługim czasie powstanie teledysk do piosenki „Szczęśliwa gwiazda”.

Skąd pomysły na piosenki i kto jest głównym twórcą?
Z.M. – Powstają spontanicznie. Najpierw jest zarys, ułożenie linii melodycznej. Dużo tekstów nam napisała Marzena Zrajkowska z zespołu Kolor, m.in. „Szczęśliwa gwiazda”, również Ewa Limowska. Muzykę układamy sami.

Co robicie w wolnym od grania czasie?
Z.M. – Odpoczywamy, jesteśmy zapracowanym zespołem. Dzisiaj mamy dwa koncerty, na drugi jedziemy do Warszawy.
R.W. – Chodzę na basen, siłownię, solarium, spotykamy się ze znajomymi.

Rozmawiała
Monika Knop

Komentarze

Disco Polo
Dodane przez Adam, w dniu 05.12.2012 r., godz. 19.39
Chamskie Wstrząsy
Disco Polo
Dodane przez Iza, w dniu 05.12.2012 r., godz. 20.25
Ale w sezonie Wyszków świeci pustkami, a najlepsze imprezy odbywają się na wioskach. Co komu żałować, że się pobawi przy takiej czy innej muzyce.
git
Dodane przez tomo, w dniu 08.12.2012 r., godz. 21.25
Dla mnie było super!! Akcent górą!! jak komuś się nie podoba to niech nie słucha i bzdur nie wypisuje!
o
Dodane przez o, w dniu 09.12.2012 r., godz. 10.16
koszmar facet do solarium,wystarczyło ostanie zdanie przeczytac i wszystko o nich wiadomo
kobra
Dodane przez kobra, w dniu 09.12.2012 r., godz. 16.55
Dla mnie osoba komentująca wyżej to CIĘŻKO zacofana jest! ha,ha co ci przeszkadza że ktoś dba o siebie?? pojedz za granice i zobacz jak współcześni ludzie wyglądają i co robią, bo widać że jesteś z ciężkiej wiochy, gdzie asfalt na noc zwijają...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl