Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyPWiK świętowało 15-lecie

Ikona
(Zam: 05.12.2012 r., godz. 10.30)

Wyszkowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji istnieje już piętnaście lat. Jubileusz, który obchodzono 30 listopada zbiegł się z otwarciem zmodernizowanej Stacji Uzdatniania Wody.

Uroczystość rozpoczęła się w Wyszkowie na ul. Komunalnej od otwarcia SUW. Wśród zaproszonych gości znalazły się władze powiatu, gminy, wykonawcy inwestycji, poseł Henryk Kowalczyk, radni, kierujący gminnymi i powiatowymi jednostkami organizacyjnymi. Zebranych powitała Teresa Jastrzębska, następnie wraz z burmistrzem Grzegorzem Nowosielskim oraz przedstawicielami wykonawców przecięła wstęgę, dokonując symbolicznego otwarcia obiektu. Jego poświęcenia dokonał ks. kanonik Waldemar Krzywiński. Przybyli mogli obejrzeć z bliska urządzenia w stacji, zapytać o szczegóły techniczne i poznać procesy, którym poddawana jest woda, zanim trafi do ich kranów.
Druga część uroczystości odbyła się w Domu Weselnym „Salwin” w Woli Mystkowskiej. Teresa Jastrzębska podkreśliła, że święto jest zwieńczeniem kilku ważnych dla przedsiębiorstwa wydarzeń: przebudowy stacji wodociągowej, budowy budynku socjalno-warsztatowo-garażowego oraz 15-lecia spółki. Zwróciła również uwagę na zmiany, jakie dokonały się od czasu jej powołania. W początkowych latach funkcjonowania spółka zajmowała się tylko eksploatacją obiektów i sieci wod.-kan, a obsługą inwestycji zajmowały się wojewódzkie lub gminne specjalnie do tego powołane jednostki, ale już od wielu lat PWiK prowadzi również inwestycje, a co za tym idzie, pozyskuje środki finansowe, prowadzi przetargi oraz rozliczenia inwestycyjne. Jednym z najważniejszych zadań była przebudowa starej oczyszczalni ścieków, na co udało się pozyskać ponad 6 mln złotych dotacji z Fundacji Ekofundusz. Inną ważną inwestycją była przebudowa stacji wodociągowej. Ponadto spółka przebudowuje sieci wodociągowe i kanalizacyjne oraz przejmuje od gminy do eksploatacji sieci z dużych obszarów gminnych.
Prezes Jastrzębska omówiła także cele, które PWiK zamierza w najbliższym czasie realizować. Najważniejszą inwestycją będzie modernizacja studni głębinowych, w planach jest także zagospodarowanie osadów ściekowych, modernizacja kubaturowych przepompowni ścieków, wymiana niewłaściwych odcinków sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, budowa nowych odcinków sieci oraz zakup specjalistycznego sprzętu.
Podczas jubileuszu nie zabrakło słów podziękowania. Prezes za współpracę podziękowała władzom wojewódzkim, powiatowym, gminnym i ich jednostkom, radnym, naczelnikom i pracownikom urzędu miejskiego, Radzie Nadzorczej, kontrahentom, odbiorcom. Szczególnie jednak dziękowała pracownikom PWiK.
- Nasza załoga to stabilna, doświadczona kadra. Czujemy wszyscy odpowiedzialność za powierzone mienie, za jego rozwój, konieczność zapewnienia ciągłości w dostawie mediów i traktujemy swoją pracę jak służbę na rzecz mieszkańców – podkreśliła ich profesjonalizm.
Teresa Jastrzębska swoją wdzięczność wyraziła dyplomami, którymi wyróżniła pracowników za wieloletnią i zasłużoną pracę na rzecz przedsiębiorstwa. Otrzymali je: Stanisław Andrzejewski, Małgorzata Augustyniak, Andrzej Bąk, Kazimierz Denis, Jan Garbacz, Jadwiga Groszyk, Krzysztof Grześkiewicz, Janusz Jeżak, Waldemar Kacprzyński, Wiesława Oleksiak, Bogdan Pałęcki, Stanisław Przychodzki, Lucyna Sosnowska, Wojciech Rojek, Artur Rokitnicki, Krzysztof Sierzan.
Prezes spółki podkreśliła również znaczenie pomocy ze strony władz gminy, szczególnie burmistrza Grzegorza Nowosielskiego.
- Na nasze zaangażowanie, sukcesy ma znaczący wpływ zaufanie i wspieranie w trudnych momentach burmistrza – powiedziała, dziękując Grzegorzowi Nowosielskiemu, że odważył się powierzyć funkcję prezesa kobiecie.
- Gdzie diabeł nie może, tam kobietę pośle – odparł żartobliwie burmistrz. – PWiK ma niewdzięczną rolę, ponieważ większość infrastruktury jest zakopana pod ziemią i jej nie widać, ale jak wszyscy wiemybez PWiK nie byłoby rozwoju gospodarczego naszego miasta – podsumował, wręczając Teresie Jastrzębskiej kwiaty.
Adam Pałkiewicz, który zaprojektował zmodernizowaną stację uzdatniania wody powiedział, że mamy jedna z najlepszych wód w województwie mazowieckim.
– Woda mogłaby być nieuzdatniana, gdyby nie było w niej żelaza i manganu. Wasza woda nie jest kaleczona żadną chemią – zachwalał.
Adam Pałkiewicz oraz inni, którzy przyczynili się do powstania stacji uzdatniania wody otrzymali od Teresy Jastrzębskiej statuetki. Powędrowały one do burmistrza Grzegorza Nowosielskiego, dyrektora BOŚ Grzegorza Kaczorowskiego, dyrektora Delegatury Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ostrołęce Ryszarda Dziadaka, wykonawcy inwestycji – prezesa firmy Funam Przemysława Tomeczko i inspektora nadzoru – prezesa BOTI C.E.L. Sławomira Włoszczaka.
Podczas części oficjalnej goście obejrzeli dwie prezentacje: jedną o ukończonej właśnie inwestycji – modernizacji SUW-u, drugą o historii spółki. Następnie wszyscy udali się na obiad. Niespodzianką wieczoru był występ Tadeusza Drozdy.
E.E & I.S.

Komentarze

Wyszków się bawi
Dodane przez Zdzich, w dniu 05.12.2012 r., godz. 17.31
A nam na gwiazdkę POdłożyli śmierdzący prezent. 10 % Podwyżka!!! Dziękujemy, nie możemy się doczekać...
Dodane przez O.N.A, w dniu 05.12.2012 r., godz. 20.55
Ludziska, to kolejne 10 procent zabrane z naszych kieszeni. Dwór dworuje i mnoży zbędne etaty tzw. "przechowalnie". Mam nadzieję, że wraz z tymi dyplomam,i tym zwykłym ludziom dostało się coś jeszcze.
Dodane przez niezadowolony obserwator, w dniu 05.12.2012 r., godz. 21.43
kolejna podwyżka, kolejna imprezka, kolejny lansik za pieniądze podatników dobre HAHAHAHAHAHA
Dodane przez Bożena, w dniu 05.12.2012 r., godz. 21.47
Ma pani ambitne plany, zabrakło mi jednak deklaracji, że nie odbędzie się to, za cenę kolejnych podwyżek wody.
Dodane przez Grześ, w dniu 05.12.2012 r., godz. 22.17
"Ten" Wyszków się bawi
Dodane przez Bożena, w dniu 05.12.2012 r., godz. 22.52
Ludzie moi kochani, ja na tym zdjęciu nie widzę wiceprezesa. Gdzie on się nam schował? Antoni wróży mu posadę naczelnika, powinien się częściej POkazywać.
Dodane przez Pies, w dniu 06.12.2012 r., godz. 08.55
Pan zastępca POkazał się na prezydenckim POchodzie 11 listopada. Jak ma zostać naczelnikiem GK, to co z obecnym naczelnikiem?
Dodane przez Donek, w dniu 06.12.2012 r., godz. 09.10
On już zostawił WIELKĄ POLITYKĘ, zamienił ją na mały, ciepły i dobrze schowany stołek
Dodane przez Zwolniona sprzątaczka, w dniu 06.12.2012 r., godz. 14.44
Pani Tereso ile zarabia towarzysz niepotrzebny wiceprezes?
Dodane przez Golem, w dniu 06.12.2012 r., godz. 20.02
Sztucznie to wszystko wygląda w kontekście tego jubileuszu. 15 lat temu PWiK zostało przekształcone w PWiK sp. z.oo, ale to też rocznica i ...okazja
Dodane przez Bożena, w dniu 06.12.2012 r., godz. 20.56
"Motłoch" na stadionowym festynie jest "abstynentem", tam tylko zwykli ludzie, widzowie nie piją.
Dodane przez Iza, w dniu 06.12.2012 r., godz. 21.37
Tak, bo nam nie wolno, bo? - Bo jesteśmy nieobliczalni. Za to "Wyszków się tam dobrze bawi"
Dodane przez Wanda, w dniu 07.12.2012 r., godz. 09.07
Zaczyna się sezon na śledzika i świąteczne spotkania. Patrzę na kalendarz "wydarzeń" na tablicy przy poczcie na Daszyńskiego. Takim wydarzeniem jest tam - wigilia miejsko-powiatowa. Ale niema ona chyba nic wspólnego z wigilią dla mieszkańców, pod fontanną.
Dodane przez FRED, w dniu 07.12.2012 r., godz. 09.35
Towarzysz, wiceprezes niepotrzebny, dobrze się śliskał całe życie i emeryturę będzie miał ekstra.To są wysokie umiejętności,obecne stanowisko to za poparcie burmistrza w wyborach.Fachowiec na każdej linii.
Dodane przez ken, w dniu 07.12.2012 r., godz. 10.05
Pies, mam POmysł na zagospodarowanie zbędnego naczelnika. Ja go widzę jako kierownika na hali węgla w PEC.
Dodane przez Inka, w dniu 07.12.2012 r., godz. 10.42
Kierownik węgla? Do łopaty i do pieca, na ręcznym.
Towarzystwo
Dodane przez Jan4P, w dniu 07.12.2012 r., godz. 11.29
Władza sama strzela sobie gola. Nowosielski, Mróz, Warpas hodują tłuste wieprze a najbiedniejszych się zwalnia z pracy. Ja nazwę to POdwójną moralnością. Nic nie usprawiedliwi Warpasa i jego "racjonalizacji" zatrudnienia. Idą święta, jak spojrzycie tym ludziom w oczy.
Dodane przez Oservatorre, w dniu 07.12.2012 r., godz. 12.05
Czy 15 lat temu też był wiceprezes? Kiedy dokładnie Nowosielski uznał, że ze Zbyszka należy zrobić wiceprezesa?
Dodane przez Zen, w dniu 07.12.2012 r., godz. 14.16
Rodzonym bratem w.prezesa jest dyrektor gminnej pacówki. Czy to układ POwyborczy Nowosielskiego, czy czysty przypadek?
Dodane przez O.N.A., w dniu 07.12.2012 r., godz. 16.21
Pani Wando, to o czym mowa na tej tablicy, to wigilia samorządowa i zaproszonych przedstawicieli. Pod fontanną od kilku lat próbuje się zaszczepić wigilię miejską, dla mieszkańców. Ta, na razie, nie zasługuje na miano wyróżnienia jej jako 'wydarzenie'.
Dodane przez Grześ, w dniu 07.12.2012 r., godz. 20.40
Zen - czysty przypadek
Dodane przez Wanda, w dniu 07.12.2012 r., godz. 22.31
Z tymi wigiliami jest dokładnie tak jak ma być. Samorządowa to wydarzenie, a miejska próbuje zaistnieć.
Dodane przez Inka, w dniu 08.12.2012 r., godz. 10.32
Myślę, że pwinno byc odwrotnie. Miejska wydarzeniem a samorządowa formalnoscią.
Dodane przez Jan4P, w dniu 08.12.2012 r., godz. 15.13
Inka, powinna pani opatentować ten pomysł...
Dodane przez Wlad, w dniu 09.12.2012 r., godz. 13.35
Wigilia koło słnnej, nieczynnej przez większość roku fontanny. Mało kameralne to miejsce.
Dodane przez poznaj_prawde, w dniu 10.12.2012 r., godz. 13.58
Mam pytanie do samorządowców - z czyich pieniędzy są pokrywane koszty wigilii na hali Wosir? Jeśli z funduszu reprezantycyjnego, to w jakiej kwocie? A w ogóle to chyba już czas żeby wszyscy mieszkańcy znali rozliczenia "reprezentacyjne". Podejrzewam, że wywołają one ogromne zaciekawienie ...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl