Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 maja 2024 r., imieniny Bazylego, KrystynyPonad trzy miliony zł dofinansowania

(Zam: 28.11.2012 r., godz. 10.30)

Długosiodło znalazło się wśród gmin, które uzyskały dofinansowanie unijne w ramach PROW 2007-2013.

Pieniądze przeznaczone są na budowę sieci wodociągowych, kanalizacyjnych, przydomowych oczyszczalni ścieków, stacji uzdatniania wody oraz oczyszczalni ścieków. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego ponad 80,7 mln zł wesprze 36 inwestycji z podwarszawskich powiatów, m.in. z wyszkowskiego (łącznie ponad 5,5 mln zł). Ogłoszony przez Urząd Marszałkowski konkurs cieszył się zainteresowaniem, złożono 216 wniosków, zakwalifikowano 187 projektów. Wysokość dofinansowania nie mogła przekroczyć 75 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji, a maksymalna pomoc na realizację projektów w ramach działania dla jednej gminy nie mogła wynieść więcej niż 4 mln zł. Umowy podpisano i przekazano 22 listopada, Długosiodło reprezentował wójt Stanisław Jastrzębski oraz skarbnik Anna Wicińska.
– Dzisiejsze dotacje dla podwarszawskich gmin mają wyjątkowe znaczenie
cywilizacyjne – mówił Adam Struzik. – Wydaje się, że żyjąc w XXI w., nie powinniśmy mieć już problemów z dostępem do wodociągów czy kanalizacji. Okazuje się jednak, że na Mazowszu, podobnie jak w innych województwach, to wciąż duży problem, zwłaszcza jeśli chodzi o odbiór i oczyszczanie ścieków. Mam nadzieję, że te inwestycje i te środki znacznie poprawią jakość życia mieszkańców.
Pieniądze, uzyskane przez gminę, przeznaczone są na rozbudowę systemu zaopatrzenia w wodę oraz budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, wartość inwestycji to 8 767 022,19 zł, dofinansowanie wynosi 3 214 050 zł.
W Polsce jest ok. 273 tys. km sieci wodociągowej, z czego 40 tys. km na Mazowszu, a także 107 tys. km sieci kanalizacyjnej, z czego 10 tys. w województwie mazowieckim.
Opr. E.E.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta