Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 czerwca 2022 r., imieniny Emilii, LucynyPrzepełnionym busem do pracy

Ikona
(Zam: 26.10.2010 r., godz. 11.56)

Niebezpieczne przejazdy do pracy przepełnionym busem zdarzają się w każdym mieście. Ostrzeżenia nie przynoszą efektów. Przewoźnicy w dalszym ciągu łamią przepisy, a pracownicy wsiadają do nieprzystosowanych samochodów. W Wyszkowie zatrzymano siedmioosobowego fiata ducato, którym podróżowało do Warszawy piętnaścioro pasażerów.

Trzy tygodnie temu całą Polską wstrząsnęła wiadomość o tragicznym zderzeniu busa z tirem pod Nowym Miastem nad Pilicą, w którym zginęło osiemnaście osób. Podróżujący volkswagenem transporterem jechali do pracy przy zbieraniu jabłek w pobliskim sadzie. Nie mieli szans na przeżycie, ponieważ pojazd nie był przystosowany do przewożenia takiej ilości pasażerów. Pomimo akcji kontrolujących busy (o której pisaliśmy w ubiegłym numerze „Wyszkowiaka” 42/2010) w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczny bus”, niektórzy przewoźnicy, tak jak i pasażerowie, lekceważą podstawowe zasady bezpieczeństwa. Zdjęcia z tragicznego wypadku, apele oraz ostrzeżenia nie wpłynęły na wyobraźnię podróżujących. Codziennie rano wsiadają do przepełnionego busa igrając ze śmiercią. 19 października o godz. 4.25 w Wyszkowie na ul. Warszawskiej policjantom udało się zatrzymać do kontroli kierowcę fiata ducato. Pojazdem jechało piętnaścioro osób, choć samochód jest przystosowany do przewożenia siedmiu. Część osób jechała w przestrzeni ładunkowej siedząc na torbach, paczkach itp. Wszyscy pasażerowie jechali do pracy do Warszawy. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości tysiąca złotych, lecz pozostaje pytanie, czy nakładane kary powstrzymają przewoźników przed łamaniem przepisów i narażaniem życia pasażerów.
E.M.

Komentarze

1
Dodane przez tolo, w dniu 27.10.2010 r., godz. 20.40
miesiąc i przejdzie ta cała akcja.równie niebezpieczne jak przepełnione busy są robione na nówki rozbite i spawane byle jak zachodnie auta które potem się łamią w pół w czasie jazdy i też giną ludzie.za to też się weźcie.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl