Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, LeonaPrzeprowadzka kupców z rubel placu w styczniu

Ikona
(Zam: 26.10.2010 r., godz. 11.58)

W styczniu kupcy z ul. Wąskiej będą mogli przenieść się do nowych pawilonów handlowych na targowisku przy ul. Dworcowej. Miasto pod koniec listopada ogłosi przetarg na ich dzierżawę.

Budowa dwóch pawilonów (zawierających trzydzieści sześć straganów) przy ul. Dworcowej wciąż trwa, wykonawca zobowiązał się ją zakończyć do 15 listopada. Miasto zdecydowało się na tę inwestycję, by przygotować warunki do handlu kupcom z ul. Wąskiej (tzw. rubel placu), którzy mają dotychczasowe miejsca opuścić. Burmistrz zamierza 23 listopada ogłosić przetarg na dzierżawę straganów. Jego rozstrzygnięcie nastąpi 27 grudnia.
Miejsca przy ul. Dworcowej dzierżawić będą mogły tylko osoby spełniające warunki ustalone przez Urząd Miejski. Oferta władz będzie skierowana do kupców, którzy od stycznia do 30 września tego roku prowadzili działalność handlową na terenie targowiska przy ul. Wąskiej i w tym czasie dokonali opłaty handlowej co najmniej dziesięć razy. Osoby te muszą także posiadać do wpis do ewidencji o prowadzeniu działalności co najmniej od stycznia 2010 r.
Okres dzierżawy będzie wynosił trzy lata, kupiec będzie mógł wydzierżawić tylko jeden pawilon. Miasto wypowie umowę tym, którzy będą handlować mniej niż dziesięć dni w miesiącu. Działalność w pawilonach będzie można prowadzić cały tydzień.
Opłata za stragan ma wynieść miesięcznie 200 zł netto (wraz z 22-procentowym wydatkiem wyniesie ona 244 zł). Do tego dojdą jednak inne opłaty, m.in. targowa, za media, podatek od nieruchomości.
- Zobaczymy, jakie będzie zainteresowanie miejscami w pawilonach. Jeśli będzie duże, nie jest wykluczone, że będziemy budować kolejne – mówi burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Nie chcieliśmy windować opłaty za dzierżawę, jednak wkalkulowaliśmy w nią zwrot kosztów inwestycji – dodaje.
Umowy z dzierżawcami samorząd chce podpisać pod koniec grudnia. Będą one obowiązywały do początku stycznia. Wtedy też rozpocznie się przeprowadzka kupców z ul. Wąskiej.
- Grudzień to dobry miesiąc na handel, dlatego najlepszym momentem na przeprowadzkę jest styczeń, luty, kiedy handlowcy notują spadek obrotów – mówi burmistrz.
Co stanie się z terenem przy ul. Wąskiej? Po wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego wiadomo, że gmina będzie musiała zwrócić działki o powierzchni 0,1816 ha dawnym właścicielom. Pod koniec lat 80. XX w. gmina przejęła grunty pod budowę mieszkań, które ostatecznie w tym miejscu nie powstały, co było podstawą decyzji o zwrocie nieruchomości.
J.P.

Komentarze

a to i okazja ha ha ha
Dodane przez kupiec z waskiej, w dniu 27.10.2010 r., godz. 17.01
zainteresowanie jest tylko po przemysleniu to wiekszosc z nas rezygnuje z tej oferty glowny powod to male ciemne i nieprzystosowane budki za to bardzo drogie.jak na wyszkowskie mozliwosci to juz wolimy poszukac lokali na miescie i niekoniecznie w wyszkowie.wolimy dac wiecej ale za prawdziwe warunki lokale duze widne bo koszt ponad 1000 zl za 12 metrow kwadratowych i lade dlugosci 2.5 m to paranoja na takiej powierzchni to mozna handlowac ale tylko jajami.a kto tam przyjdzie na zakupy do garstki ludzi z drogimi cenami bo koszta duze to mial byc targ a wyszlo nic bo galerie i butiki sa ladniejsze a tu beda tylko ceny podobne
Dodane przez k, w dniu 03.11.2010 r., godz. 10.54
na pewno leprze warunki macie teraz na mrozie stac :-) wiadomo nie ma nic za darmo a ceny i tak sa teraz takie jak w sklepie jak nie drozsze :-)
do "K"
Dodane przez ola!, w dniu 03.11.2010 r., godz. 12.11
Może mają złe warunki al edla Ciebie przynajmniej ceny są nizsze niz w galerii
do k
Dodane przez a, w dniu 04.11.2010 r., godz. 19.09
tam tez bedzie stanie na mrozie bo w tej kwesti to nic sie nie zmienia wiec o jakich lepszych warunkach mowimy chyba tylko o toalecie co prawda platna 1 zl ale bez porownania to tych na rublu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl