Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 stycznia 2022 r., imieniny Pauli, Polikarpa

Z ekologią za pan brat

Ikona
(Zam: 21.11.2012 r., godz. 10.30)

Wrzesień i październik to miesiące, w których uczniowie PSP w Blochach mieli okazje udowodnić, że starają się być w zgodzie z ekologią. Sprzyjały temu święta oraz organizowane akcje i konkursy.

12 września uczniowie klas IV-VI wzięli udział w Gminnym Konkursie Ekologicznym ,,Przyjaźni dla środowiska”, w którym wykazali się wiedzą na temat ochrony przyrody. Najlepsi w szkole okazali się: Dominik Szymański (kl. VI), Dawid Puścian (kl. V) oraz Katarzyna Żuberek (kl. VI). W nagrodę otrzymali dyplomy i albumy przyrodnicze, które wręczył im wójt Stanisław Jastrzębski podczas „Grzybobrania”. 14 września szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę.”. Cała społeczność szkolna porządkowała pobocza dróg, teren wokół szkoły oraz pobliski las. W październiku obchodzone były: Święto Drzewa (10 X) oraz Światowy Tydzień Zwierząt(4-11X). Z tej okazji zostało 9 października zorganizowane spotkanie z przedstawicielem Nadleśnictwa Wyszków, p. J. Stadnikiem. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI z wychowawcami. W pobliskim lesie leśniczy opowiadał dzieciom o tym środowisku i jego mieszkańcach. Gospodarz spotkania przygotował dla wszystkich uczestników niespodziankę – ognisko i kiełbaski.
E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl