Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 07 czerwca 2023 r., imieniny Roberta, WiesławaPrzedsiębiorczość na 6

Ikona
(Zam: 21.11.2012 r., godz. 10.30)

W zajęciach z przedsiębiorczości w roku 2012/2013, które realizowane są w ramach unijnego projektu „Szansa na 6” bierze udział 48 uczniów z kl. V A, V B i VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zabrodziu. Oto podsumowanie pierwszych miesięcy pracy.

Zajęcia rozpoczęły się testem, który miał za zadanie sprawdzić poziom wiedzy z zakresu przedsiębiorczości. Program zajęć zawiera m.in. autoprezentację, komunikację interpersonalną, podstawowe zagadnienia z zakresu gospodarki, funkcjonowanie banków, przedsiębiorstw, Giełdy Papierów Wartościowych, działalność oraz zadania państwa i gminy, aktywne poszukiwanie pracy, sporządzanie podstawowych dokumentów potrzebnych przy ubieganiu się o pracę.
Podczas wrześniowych i październikowych zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym jest autoprezentacja i jakie elementy są w niej najważniejsze. Sporządzili swoje wizytówki, w których opisali siebie, swoje cechy charakteru i zainteresowania, a także dokonali ich prezentacji na forum klasy. Poznali również, czym jest komunikacja werbalna i niewerbalna oraz występujące w niej bariery. Pracując w grupach dokonywali inscenizacji oraz sporządzali rysunki obrazujące gesty i postawy komunikacji niewerbalnej. Pracę i naukę ułatwiają materiały i pomoce dydaktyczne, które szkoła otrzymała w ramach projektu ,,Szansa na 6” takie jak filmy edukacyjne, programy komputerowe oraz książki. Na każdych zajęciach uczniowie otrzymują poczęstunek.
Org.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta