Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 14 maja 2021 r., imieniny Bonifacego, Macieja

Przedsiębiorczość na 6

Ikona
(Zam: 21.11.2012 r., godz. 10.30)

W zajęciach z przedsiębiorczości w roku 2012/2013, które realizowane są w ramach unijnego projektu „Szansa na 6” bierze udział 48 uczniów z kl. V A, V B i VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zabrodziu. Oto podsumowanie pierwszych miesięcy pracy.

Zajęcia rozpoczęły się testem, który miał za zadanie sprawdzić poziom wiedzy z zakresu przedsiębiorczości. Program zajęć zawiera m.in. autoprezentację, komunikację interpersonalną, podstawowe zagadnienia z zakresu gospodarki, funkcjonowanie banków, przedsiębiorstw, Giełdy Papierów Wartościowych, działalność oraz zadania państwa i gminy, aktywne poszukiwanie pracy, sporządzanie podstawowych dokumentów potrzebnych przy ubieganiu się o pracę.
Podczas wrześniowych i październikowych zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym jest autoprezentacja i jakie elementy są w niej najważniejsze. Sporządzili swoje wizytówki, w których opisali siebie, swoje cechy charakteru i zainteresowania, a także dokonali ich prezentacji na forum klasy. Poznali również, czym jest komunikacja werbalna i niewerbalna oraz występujące w niej bariery. Pracując w grupach dokonywali inscenizacji oraz sporządzali rysunki obrazujące gesty i postawy komunikacji niewerbalnej. Pracę i naukę ułatwiają materiały i pomoce dydaktyczne, które szkoła otrzymała w ramach projektu ,,Szansa na 6” takie jak filmy edukacyjne, programy komputerowe oraz książki. Na każdych zajęciach uczniowie otrzymują poczęstunek.
Org.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl