Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 stycznia 2022 r., imieniny Pauli, Polikarpa

Wspólne obchody Święta Niepodległości

Ikona
(Zam: 21.11.2012 r., godz. 10.30)

Obchody Święta Niepodległości w gminie Somianka miały miejsce w Woli Mystkowskiej. Rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym św. Izydora, którą celebrowali ks. proboszcz Tadeusz Suchta i ks. kanonik Tadeusz Staniaszek.

W oprawie liturgii mszy wzięli udział wójt gminy Andrzej Żołyński, który odczytał list św. Pawła Apostoła do Filipian, psalm zaśpiewała dyrektor Zespołu Szkół w Woli Mystkowskiej Agnieszka Ślubowska, prośby wiernych przedstawiła zastępca wójta Agnieszka Salwin. W uroczystości wzięły również udział dyrektorki szkół z gminy – Agnieszka Augustynik, Agata Marut, Aleksandra Kalinowska, Elżbieta Walaszczyk i Jolanta Filipczak. Mszę św. uświetniła obecność pocztów sztandarowych PSP im. Porucznika Pilota Stefana Okrzei w Kręgach i PSP im. Kazimiery Augustynowicz w Popowie Kościelnym.
Po zakończeniu mszy uczniowie Zespołu Szkól w Woli Mystkowskiej zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Uczniów przygotowały Magdalena Jasiniak i Elżbieta Kaczmarczyk. Oprawą muzyczną mszy i inscenizacji zajął się Krzysztof Ślubowski, a dekorację wykonała Grażyna Gruchalska. Uroczystość zakończyła się wspólnym obiadem w budynku Zespołu Szkół w Woli Mystkowskiej.
Org.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl