Rząśnik zakończył rundę zwycięstwem

(Zam: 21.11.2012 r., godz. 10.30)

Wygraną WKS-u Rząśnik zakończyło się ostatnie spotkanie rundy jesiennej dla zespołu trenera Łukasza Zalewskiego. Rząśniczanie pokonali na wyjeździe Koronę Jadów 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Piotr Żakiet.

Mecz pomiędzy obydwoma zespołami został rozegrany w niedzielę 18 listopada w Jadowie. Premierowe minuty pierwszej odsłony należały zgodnie z oczekiwaniami do piłkarzy WKS-u. Już na początku dobrych sytuacji do otwarcia wyniku nie wykorzystali Grzegorz Abramczyk i Adam Borek. Po pierwszym kwadransie spotkania, do głosu zaczęli dochodzić miejscowi. Lepsze sytuacje jednak nadal stwarzała sobie drużyna z Rząśnika. W 27. minucie piłka uderzyła w słupek po strzale (właściwie próbie dośrodkowania) Łukasza Zalewskiego. W odpowiedzi rywale stworzyli sobie groźną sytuację bramkową. W starciu sam na sam, rywala ubiegł jednak Łukasz Rogulski, którego potem zaasekurował Piotr Bobowski. Rząśniczanie odpowiedzieli skutecznie w 34. minucie. Po podaniu od Abramczyka, piłkę w polu karnym przejął Piotr Żakiet i precyzyjnym strzałem wyprowadził WKS na prowadzenie. Rząśniczanie w pierwszej odsłonie mieli jeszcze kilka niezłych sytuacji podbramkowych, wynik nie uległ jednak zmianie.
W drugiej odsłonie do odrabiania straty z nieoczekiwaną determinacją rzucili się gospodarze. Zepchnięty w tej części gry do defensywy WKS, skupił się na grze z kontry. Po szybkich akcjach, rząśniczanom udało się stworzyć dwie niezłe sytuacje w tej połowie, których niestety nie wykorzystał Abramczyk. W ostatniej fazie spotkania, piłkarze z Rząśnika zostali właściwie zamknięci na własnej połowie, jednak dzięki dobrej grze defensorów, drużynie udało się utrzymać korzystny wynik do końca.
Korona Jadów – WKS Rząśnik 0:1 (0:1)
Bramka dla WKS-u: P. Żakiet 34.
WKS: Ł. Rogulski – D. Zalewski, P. Bobowski, Ł. Zalewski, Ł. Golianek – P. Osowiecki (90. Ł. Abramczyk), Ł. Gałązka, M. Dziczek, A. Borek (90. D. Modzelan) – P. Żakiet (86. B. Szurawski), G. Abramczyk.
Spotkaniem z Koroną Jadów, WKS zakończył rundę jesienną sezonu 2012/2013. Rząśniczanie, zajmują z dorobkiem 26 punktów bardzo dobre, czwarte miejsce w tabeli A-klasy, tracąc do prowadzącego Dębu Wieliszew zaledwie cztery oczka. Podsumowania rundy w wykonaniu ekipy z Rząśnika, ukaże się w kolejnym wydaniu naszego tygodnika.