Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2023 r., imieniny Michaliny, MichałaZacieśnić współpracę

(Zam: 21.11.2012 r., godz. 10.30)

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz przewodniczący Rady Obwodu Winnickiego na Ukrainie Sergiej Tatusiak podpisali 14 listopada w Warszawie porozumienie o współpracy. W uroczystości wziął udział burmistrz Grzegorz Nowosielski i jego zastępca Adam Mróz.

Wyszków ma już doświadczenia i plany dotyczące współpracy z ukraińską Winnicą. Gmina chce je realizować także w oparciu o umowę pomiędzy Mazowszem a Obwodem Winnickim.
Dzień wcześniej w Radomiu Grzegorz Nowosielski i Adam Mróz spotkali się delegacją obwodu winnickiego czele z Siergiejem Tatusiakiem oraz zastępcą przewodniczącego Państwowej Administracji Obwodu Winnickiego Romanem Akselrodem. Burmistrzowie przyjechali na zaproszenie ukraińskich gości oraz zespołu Barvinok, który koncertował w Wyższej Szkole Muzycznej w Radomiu. Delegacja z Wyszkowa wzięła udział w koncercie oraz rozmowach o najbliższych planach współpracy Wyszkowa i Winnicy.
Barvinok od lat zaprzyjaźniony jest z wyszkowską Sylabą – na fundamencie tej współpracy pomiędzy zespołami gmina buduje relacje z samorządem. W październiku burmistrz Grzegorz Nowosielski gościł na Ukrainie, gdzie rozmawiał o współpracy kulturalnej, gospodarczej.
W lutym przyszłego roku do Wyszkowa ma przyjechać delegacja z Winnicy na czele z merem miasta, Włodzimierzem Grojsmanem.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta