Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaZacieśnić współpracę

(Zam: 21.11.2012 r., godz. 10.30)

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz przewodniczący Rady Obwodu Winnickiego na Ukrainie Sergiej Tatusiak podpisali 14 listopada w Warszawie porozumienie o współpracy. W uroczystości wziął udział burmistrz Grzegorz Nowosielski i jego zastępca Adam Mróz.

Wyszków ma już doświadczenia i plany dotyczące współpracy z ukraińską Winnicą. Gmina chce je realizować także w oparciu o umowę pomiędzy Mazowszem a Obwodem Winnickim.
Dzień wcześniej w Radomiu Grzegorz Nowosielski i Adam Mróz spotkali się delegacją obwodu winnickiego czele z Siergiejem Tatusiakiem oraz zastępcą przewodniczącego Państwowej Administracji Obwodu Winnickiego Romanem Akselrodem. Burmistrzowie przyjechali na zaproszenie ukraińskich gości oraz zespołu Barvinok, który koncertował w Wyższej Szkole Muzycznej w Radomiu. Delegacja z Wyszkowa wzięła udział w koncercie oraz rozmowach o najbliższych planach współpracy Wyszkowa i Winnicy.
Barvinok od lat zaprzyjaźniony jest z wyszkowską Sylabą – na fundamencie tej współpracy pomiędzy zespołami gmina buduje relacje z samorządem. W październiku burmistrz Grzegorz Nowosielski gościł na Ukrainie, gdzie rozmawiał o współpracy kulturalnej, gospodarczej.
W lutym przyszłego roku do Wyszkowa ma przyjechać delegacja z Winnicy na czele z merem miasta, Włodzimierzem Grojsmanem.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl