II Mistrzostwa Powiatu Wyszkowskiego w Szachach

(Zam: 21.11.2012 r., godz. 10.30)

W niedzielę 11 listopada w Zespole Szkół nr 1 w Wyszkowie odbyły się II Mistrzostwa Powiatu Wyszkowskiego w Szachach. W zawodach wystartowało aż 36 zawodników.

Mistrzostwa zostały zorganizowane pod patronatem starosty powiatu wyszkowskiego Bogdana Pągowskiego. Oprócz mieszkańców naszego powiatu, w turnieju wystartowała również grupa zawodników z Mławy.
Podczas turnieju rozegrano w sumie 7 rund (tempo gry P’20). W generalnej klasyfikacji pierwsze miejsce zajął niepokonany Michał Hryszkiewicz (7 punktów), który wyprzedził Tadeusza Hryszkiewicza (5,5 punktu) oraz trzeciego Zbigniewa Rosińskiego (5,5 punktu). W klasyfikacji generalnej drużyn pierwsze miejsce zajął zespół reprezentujący Starostwo Powiatowe, występujący w składzie: K. Arbaszewski, M. Hryszkiewicz, T. Hryszkiewicz. Drugie miejsce przypadło ekipie Pomel Wyszków, występującej w składzie: Z. Rosiński, K. Sakowski, J. Falba. Na najniższym stopniu podium stanęła ,,Roszada” z Mławy.