Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 czerwca 2022 r., imieniny Maryli, WładysławaBezpieczny Przedszkolak na drodze

Ikona
(Zam: 12.10.2010 r., godz. 10.56)

W Miasteczku Ruchu Drogowego w Wyszkowie przy ul. Geodetów 46 zawrzało. Stu czterdziestu najmłodszych uczestników ruchu drogowego z Przedszkola nr 9 w Wyszkowie uczyło się podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Przedszkolaki poznawały zasady poruszania się po ulicach w oparciu o znaki drogowe i sygnalizację świetlną. Jeżdżąc na rowerach po miniuliczkach miasteczka poznawały również znaki drogowe, poziome i pionowe.
Spotkanie o charakterze edukacyjnym dla maluchów na prośbę pracowników przedszkola zorganizowało Stowarzyszenie Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach Drogowych w Wyszkowie.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w szkoleniu. Na rower chciały wsiadać nawet te, które nigdy wcześniej nie miały z nim kontaktu. Chętnie zakładały kaski i ochraniacze. Chociaż nie obyło się bez drobnych wypadków i kolizji, przedszkolaki nie ukrywały zadowolenia ze swoich umiejętności.
Wiedzę merytoryczną przybliżył dzieciom starszy aspirant Mirosław Szydlik, policjant z wydziału ruchu drogowego wyszkowskiej komendy policji. Z kolei prezes Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym Krzysztof Frejnik przekazał dzieciom odblaski na tornistry i rękawy oraz komplet kamizelek odblaskowych dla przedszkola.

Stowarzyszenie ,,Życzliwi Poszkodowanym” poza pomocą, jakiej udziela osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych, jest otwarte także na pomoc w edukacji komunikacyjnej dzieci i młodzieży w grupach zorganizowanych i rodzinnych.

– Wcześnie rozpoczęta edukacja wywołuje ogromne zainteresowanie, zaangażowanie i rokuje lepsze rezultaty w przyszłości – tłumaczą przedstawiciele zarządu stowarzyszenia. – Propagujemy rower jako zdrowy, bezpieczny i ekologiczny środek lokomocji. Dysponujemy rowerami dla różnych grup wiekowych, także dla osób niepełnosprawnych.
Stowarzyszenie prowadzi również profesjonalne szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych.

By wziąć udział w „dniu otwartym” w miasteczku, wystarczy skontaktować się z biurem stowarzyszenia i zamówić termin, najlepiej z tygodniowym wyprzedzeniem. Informacje dostępne są pod nr tel. 29 743 37 12 bądź 513138213. Można również skontaktować się drogą elektroniczną pisząc pod adres: poszkodowanym@wp.pl

oprac. Agrafka

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl