Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 maja 2021 r., imieniny Antonina, Izydora

Długosiodło pięknieje

Ikona
(Zam: 10.08.2010 r., godz. 06.45)

Jeden z bardziej charakterystycznych elementów centrum Długosiodła – pomnik Tadeusza Kościuszki siedzącego na koniu – przeszedł właśnie renowację.

Po wielu latach jakie minęły od postawienia pomnika w 1977 r., Urząd Gminy postanowił go odnowić – właśnie zakończyły się prace, które przywróciły mu blask i reprezentacyjny wygląd. Cokół pomnika obłożono płytami z piaskowca, wokół ułożono kostkę brukową, w podłożu zamontowano także oświetlenie, które pomoże wyeksponować pomnik nocą.

– Chcemy jeszcze zagospodarować zieleń, ustawić skrzynki z kwiatami, ale to już zrobimy za własne pieniądze. Obok pomnika zamontujemy też tablice z informacją o historii Długosiodła – informuje zastępca wójta gminy Długosiodło Ewa Karczewska.

Za gminne pieniądze przy pomniku mają również stanąć ławki służące m.in. osobom czekającym na przyjazd autobusów.

Inwestycja to część projektu realizowanego w ramach programu „Odnowa wsi”, na którego realizację gmina otrzymała dofinansowanie wynoszące 415 tys. zł. Za pieniądze z niego pochodzące już w ubiegłym roku wykonywane były prace przy ul. Mickiewicza (za pomnikiem w kierunku Urzędu Gminy) – zamontowano latarnie, wybudowano chodniki. Tegoroczne prace obejmują ulicę Pułaskiego, budowę parkingu przed cmentarzem i renowację pomnika.

Władze zastanawiają się także nad odrestaurowaniem pomnika poświęconego Tadeuszowi Kościuszce położonemu bliżej kościoła.

– Dyskutowaliśmy już o sposobie odnowienia tego pomnika z potencjalnymi wykonawcami, z Zakładem Gospodarki Komunalnej. Jeśli się uda, to renowacja zostanie wykonana jeszcze w tym roku, przed zimą – mówi Ewa Karczewska.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl