Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaDom Dziecka na pewno nie w Popowie

Ikona
(Zam: 21.11.2012 r., godz. 10.30)

Jeszcze tydzień temu Starostwo rozważało przeniesienie Domu Dziecka do budynku w Popowie Kościelnym. Entuzjazm zgasiła decyzja Rady Gminy Somianka o przekazaniu obiektu stowarzyszeniu. Wszystko wskazuje na to, że nowym miejscem będzie lokal w Chrzczance.

Starostwo już od dawna szuka nowego miejsca dla dzieci z Domu Dziecka. Stan obecnego lokalu, pałacu w Dębinkach, nie pozwala na to, aby dzieci mogły tam pozostać. Pierwszym pomysłem Starostwa było umieszczenie dzieci w bloku, którego budowę niebawem rozpocznie WTBS. Starostwo jednak z niego zrezygnowało, tłumacząc, że na terenie powiatu wyszkowskiego można znaleźć obiekt, który będzie spełniał wszelkie oczekiwania. Po przeanalizowaniu znaleziono nawet dwa, oba umiejscowione poza miastem – w Popowie Kościelnym i Chrzczance Włościańskiej. Tydzień później okazało się, że wójt Somianki wycofał się z propozycji udostępnienia budynku w Popowie i decyzją Rady Gminy lokal będzie przekazany stowarzyszeniu. Teraz coraz bardziej prawdopodobne jest przeniesienie Domu Dziecka do budynku po dawnej szkole w Chrzczance Włościańskiej.
- Nie ukrywam, że budynek w Popowie był dla nas idealny. Wystarczyłoby tylko wstawić meble i można mieszkać, budynek w Chrzczance trzeba najpierw zaadaptować. Jest on jednak dobrze utrzymany i z dobrym zapleczem – wyjaśnia starosta Bogdan Pągowski.
W najbliższym czasie budynek oceni jeszcze dyrektor Domu Dziecka Adam Bogdanowicz i dyrektor PCPR Krystyna Kurowska.
I.S.

Komentarze

Dodane przez aaa, w dniu 25.11.2012 r., godz. 12.36
czy decydenci podejmą decyzję przed kolejną zimą, a może planują zabrać dzieci na mrozy do swoich domów - takich ludzi nam właśnie we władzach potrzeba: empatycznych i wrażliwych na krzywdę innych -

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl