Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 07 lipca 2020 r., imieniny Cyryla, Metodego

Nowy zarządzający targowiskiem – na miesiąc

Ikona
(Zam: 21.11.2012 r., godz. 10.30)

Dzierżawca targowiska miejskiego przy ul. Dworcowej zrezygnował z wykonywania swoich obowiązków. Nie pobiera opłat targowych, przez co gmina jest narażona na utratę dochodów. Z tego względu wyznaczono tymczasowego inkasenta, który zajmowałby się tym do końca roku. Nowy dzierżawca, prowadzący targowisko od nowego roku, będzie i tak wyłoniony w drodze przetargu.

Stosowna uchwała w sprawie poboru opłaty targowej w drodze inkasa, wyznaczenia inkasenta oraz określenia wysokości jego wynagrodzenia, została podjęta na sesji Rady Miejskiej 15 listopada. Na łamach „Wyszkowiaka” pisaliśmy o konflikcie, który powstał między dzierżawcą Ewą Rudnicką, a niektórymi kupcami. Zarzucali oni m.in. bezpodstawne pozbawianie miejsc, samowolne nakładanie opłat. Ewa Rudnicka odpierała te zarzuty udowadniając, że w jej decyzjach nie ma niczego bezprawnego, zaś pewne kroki należy podjąć, aby polepszyć funkcjonowanie targowiska i pokryć wszelkie niezbędne koszty. O tych nieporozumieniach wspomniał Adam Mróz, podkreślił, że te obie sprawy nie są ze sobą związane. Dzierżawczyni podejmowała dla niektórych kontrowersyjne decyzje, inne, niż dotychczas, jednak w granicach regulaminu i nie stwierdzono żadnych nadużyć. Zarzucenie obowiązków wynika prawdopodobnie z jej osobistych problemów.
– Nie ma powodu łączyć obu spraw – mówił. – Oprócz zbierania należy zarządzać targowiskiem, dbać o czystość i porządek.
Głównym problemem dla gminy jest ściągalność opłat. Sytuację wyjaśniał naczelnik wydziału gospodarki komunalnej, Zdzisław Mikołajczyk.
– Rada ustala inkasenta i wysokość inkasa w trybie pilnym, aby nie stracić dochodów – tłumaczył. – Nie podjęcie w określonym czasie uchwały będzie skutkowało stratą finansową.
Ewa Rudnicka – zgodnie z umową – musi jednak nadal uiszczać opłatę za dzierżawę (miesięcznie 22 500 zł). Nowym – tymczasowym inkasentem została Alicja Beata Kalinowska, która wcześniej już tym się zajmowała i współpracę z nią urzędnicy chwalą, zaproponowała wynagrodzenie w wysokości 5 proc. pobranych opłat. Obecnie opłaty pobierają strażnicy miejscy i pracownik Urzędu Miejskiego.
– Gdyby taka sytuacja miała miejsce w wojsku, uznano by to za dezercję – stwierdził radny Sławomir Wróbel.
Adam Mróz potwierdził, że taka sytuacja „dezercji” jest niezwyczajna. W uzasadnieniu uchwały czytamy: „W związku z faktem, że od 29 października 2012 r. dzierżawca targowiska nie wykonuje swoich obowiązków, wynikających z umowy z 29 grudnia 2011 r., w tym nie dokonuje poboru opłaty targowej, istnieje pilna potrzeba wyznaczenia nowego zarządcy targowiska. Prowadzenie targowiska i pobór opłaty targowej należy do zadań własnych gminy, a pobór opłaty targowej jest dochodem własnym gminy. W związku z powyższym niezbędne jest niezwłoczne podjęcie uchwały w sprawie poboru opłaty targowej w drodze inkasa, wyznaczenia inkasenta oraz wysokości wynagrodzenia od 1 grudnia 2012 r.”. Ewa Rudnicka odmówiła skomentowania tej sprawy.
E.E.

Komentarze

Dodane przez ..., w dniu 21.11.2012 r., godz. 18.06
a co tu komentować - poszła w tango i tyle...
Dodane przez Anonim, w dniu 21.11.2012 r., godz. 19.55
współpracy z wyszkowskim urzędem bedę współczuł każdemu
Zdradzę wam tajemnicę...!
Dodane przez Marquez de Welloperro, w dniu 21.11.2012 r., godz. 21.31
Jak najszybciej wykończyć miejską targowicę!
Dodane przez ken, w dniu 21.11.2012 r., godz. 22.46
Aco z tzw. chłopską targowicą, zdążyli ją już sprzedać?
ściagają
Dodane przez iwa, w dniu 22.11.2012 r., godz. 00.04
Ciekawe. info wyszków reklamuje się: Nie czekaj do wtorku. A informacje z sesji 15 listopada zamieściło 20 listopada we wtorek , kiedy ukazały sie lokalne gazety. Tak samo przepisuje informacje z gazet Tuba Wyszkowa i wyszków24.
o
Dodane przez o, w dniu 22.11.2012 r., godz. 06.18
ceny ubran nie sa niższe niż w sklepach
iwo
Dodane przez x-men, w dniu 22.11.2012 r., godz. 09.43
a chociaż podają uczciwie źródło swoich informacji? nie zagladm na te serwisy, wiem jednak, że być na bierząco, to naprawdę wielkie wyzwanie. Podobno wszystkie one charakteryzują się tym, że działają w kratkę. Ale fajnie, że są.
Dodane przez Bożena, w dniu 22.11.2012 r., godz. 14.14
Czemu niby służą wpisy typu: na targu jest drożej niż w sklepie. Jak jest każdy wie. Coś jest droższe, coś jest tańsze ale to każdy z nas sam decyduje co i gdzie ma kupić. Problem polega raczej na stałym podnoszeniu kosztów funkcjonowania targowiska. Burmistrz mamił wizjami z komputera, zadaszonym luksusem. Niewiele z tego dotrzymał, a ciągle podnosi opłaty. To przekłada się na ceny. Chyba prawdą jest, że w głowie miesza mu kjolejny deweloper...
Dodane przez ami, w dniu 22.11.2012 r., godz. 15.19
chcecie bieżących informacji zaglądajcie na stronę tygodnika ostrołęckiego, tam są informacje codziennie nowe i dużo ich więcej niż w tutejszych wydaniach internetowych czy papierowych.
ami
Dodane przez Wanda, w dniu 22.11.2012 r., godz. 18.01
Nie chcemy bieżących informacji z Tygodnika Ostrołęckiego, mamy wyszkowskie pisma i serwisy. Od kiedy Ostrołęka wybiła się na województwo, nasze miasto traktowane było po macoszemu.
syf
Dodane przez anna, w dniu 22.11.2012 r., godz. 20.14
zdecydowanie lepiej zeby powstal tam ladny budynek nizs te smietnisko ktore caly czas jest
Dodane przez Fiona, w dniu 23.11.2012 r., godz. 17.48
Syf? Targi to kilkusetletnia tradycja w Wyszkowie. O ich popularności świadczy wtorkowo-piątkowa frekwencja. A może anna ma butik w "centrum" i cienko przędzie? Swoją drogą miasto za tak duże opłaty powinno cięgle cywilizowac to miejsce. Latem - niema się co oszukiwać - jest to największa atrakcja turystyczna Wyszkowa.
Dodane przez ami, w dniu 24.11.2012 r., godz. 14.05
spoko, może i Ostrołęka nas olewała, ale prawda jest taka, ze jeśli chcesz się dowiedzieć tego co się dzieje w Wyszkowie to tam informacje pojawiają się CODZIENNIE!
Dodane przez Antoni, w dniu 24.11.2012 r., godz. 21.17
Codziennie to ja mam tyle na głowie, że bardzo cenię sobie wtorek i tygodniowe papierowe wydanie. I wtedy przy śniadanku i zbożowej kawie oddaję się lekturze, czytam wszystko a potem komentuję. Lubię tu zaglądać choć mam ograniczony dostęp do internetu :) Szczęś Boże
Dodane przez Zdzich, w dniu 26.11.2012 r., godz. 12.36
Święte słowa Antoniego. Tak jak nic nie zastąpi papierowego wydania przy sniadaniu, tak i zakupów na targu choć raz w tygodniu nie zastąpi żaden markiet.
Dodane przez anna, w dniu 27.11.2012 r., godz. 13.47
butiku nie mam przedze niezle dla mnie ten bałagan to jest właśnie syf a co do atrakcji to komentować mi się nie chce
Dodane przez Antoni, w dniu 28.11.2012 r., godz. 01.02
Proszę pomyśleć, że ten "syf"opiera się na frekfencji, jest popularny wśród wszystkich stanów i warstw społecznych. Proszę się nie dąsać, zmienić nastawienie i wybrać się na targ. Tam na Ciebie czeka - ser z ptasiego mleka, uśmiechnij się. Szczęść Boże
Dodane przez Zen, w dniu 28.11.2012 r., godz. 10.39
Nic do pozazdroszczenia każdemu ajentowi targowicy. Burmistrz tylko podnosi opłaty i chyba jest coś w tym, że ludzie mówią o "samoistnej" kasacji targowicy. Czy miasto chce ją dorżnąć podwyżkami?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl